Mida teha Viljandis

Viljandi on kaunis ja rohelust täis linn Viljandi järve veerel, mis on kuulus nii ümber järve jooksu kui ka laulusõnadest tuttava Viljandi paadimehe viisikese tõttu.
Viljandis toimub suurel hulgal sündmusi ning üritusi, mida tasub kindlasti külastada.
Valiku neist toome välja siin.

 

Viljandi pärimusmuusika festival

Rahvakeeli Viljandi folgina tuntud suvine muusikafestival on kindlasti aasta suursündmus Viljandis, mis toob mulgimaa pealinna boheemlaslikud pärimusmuusika viljelejad üle kogu maailma. Neli päeva vältav Viljandi folk toob pärimusmuusika sõpradele lavale üle 200 esineja, kes ühtekokku annavad 100 kontserti.
Festival toob linna ligi 20 000 (!!) külastajat ning väikese linna rahvaarv kasvab nendeks päevadeks pea kahekordseks.

Folk pole ainult muusika. Festivalil saab erinevates töötubades tutvuda näitustega, proovida saab osavust käsitööl, õppida tantsima või mõnda pilli mängima. Filmihuvilistele on filmituba ning mudilastele muinasjututuba. Lisaksk ümned muud põnevad üritused ja improviseeritud esinemised kõikjal, kus hea seltskond koos.

Kui kõhud tühjad, siis festivalialal on piisavalt kohti, kus saab nii keha kinnitada kui ka jahutavat jooki nautida.

Eriti mõnus on kirjeldamatu boheemlaslik õhkkond, mis valitseb ning saadab kogu üritust. Festivali passid ja piletid tulevad eelmüüki juba detsembris. Soovitame varakult festivalipileti ära osta, nii saab ka soodsamalt. Samuti tasub mõelda varakult ka majutusele, sest folgirahvast on linnas rohkesti.

 

Viljandi lossimäed

Viljandi lossimägedel asuva ordulinnuse varemed annavad vaid aimu kunagisest väärikast hoonest, mis oli üks esimesi Eestis rajatud kivilinnuseid. Täna on kunagisest hiilgusest järele jäänud varemed, mis on muudetud kauniks puhkealaks, kus korraldatakse kontserte ja muid vabaõhuüritusi. Viljandi linnus oli Liivimaal Riia linnuse järel suuruselt teine linnus, mida ehitati sajandeid.

Lossimäed on tuntud ka sinna 1931.a paigaldatud rippsilla poolest, mis viib Kaevumäelt üle 13 meetrise sügavuse kraavi.
Lossimägedelt võib hea õnne korral avastada suvel seal kaevetöid tegevaid arheolooge, sest kaugeltki mitte kõik saladused ja teadmised pole veel maapinna alt päevavalgele jõudnud.

Lossivaremetelt paistab samuti kaunis vaade orus laiuvale Viljandi järvele. See on kindlasti koht, mida külastada päikeseloojangul koos eriti meeldiva kaaslasega.

 

Viljandi Hansapäevad

Viljandi Hansapäevad on üritus, mis toob linna tagasi atmosfääri, mis valitses kunagises ordulinnas. Siis kui linnus veel kõrgus täies hiilguses. Kunagise Hansa Liidu ajal Viljandit läbinud kaubatee oli linna üks kuldaegu.

Hansapäevade ajal muutub Viljandi taas keskaegseks kirevaks laadaplatsiks, kus kaubeldakse, mängitakse muusikat ning pakutakse süüa. Kohal on nii narrid kui kunstnikud, sepad ja käsitöömeistrid, kes kõik loovad sulle kordumatu atmosfääri. Suurel laadal kaupleb ka sadu erinevaid käsitöökaupmehi ja -naisi.

Toimuvad erinevad tantsu- ning teatrietendused, püsti lüüakse viikingite küla ja pere pisematele ka lasteala.

Viljandi Hansapäevade ajal toimuv Kohvikuöö on saanud osaks Hansapäevadest. Valik kohvikuid ja senitundmata lokaale avavad oma uksed tavapärasest hiljem ning pakuvad öisesse Viljandisse mõnusat kohvikukultuuri atmosfääri. Hansapäevad pakuvad huvitavaid elamusi kogu perele.

 

Ugala teater

Viljandi Ugala teater on üks vanemaid kutselisi teatreid Eestis, mis loodi juba 1920 aastal. Peagi oma sajandat sünnipäeva tähistav teater on Eestis üks suuremaid. Värskelt renoveeritud ajalooline teatrimaja mahutade suurde saali 540 külalist. Teatri väiksem saal mahutab 110 inimest.

Teater on tuntud oma eriilmelise repertuaari poolest, mis teeb Viljandi Ugala teatri etendused huvitavaks ning populaarseks. Repertuaaris on ka palju lasteetendusi, mida ka pere väiksemad jälgivad suure huviga ning täiskasvanud leiavad neist omamoodi mõnusaid äratundmishetki.

Ugala teatri hoones asub ka teatrikohvik, kus saab kuuel päeval nädalas einestada ka sõltumata etendustegevusest. Värskelt renoveeritud hoone on ratastoolisõbralik ning teatrisaalides on erikohad ratastoolidele. Vähemalt kaks korda hooajal püüab teater pakkuda ka kirjeldustõlkega etendusi.

 

Viljandis jagub huvipakkuvaid tegevusi aastaringselt. Selles linnas on mõnus veeta üks vaimukosutavalt meeldiv päev või lausa mitu koos ööbimisega heas hotellis.

Hotellid Viljandis

Kaunis loodus, Ugala Teater ning imeline pärimusmuusika festival on märksõnad kirjeldamaks seda ilusat Eesti linna Lõuna-Eestis. Viljandi on suuruselt kuues linn Eestis, mis peidab endas lisaks kultuurile ja imelistele loodusvaadetele ka põnevat ajalugu.

Kui oled lähiajal planeerimas ööbimisega väljasõitu Viljandisse, siis vali julgelt allpool sobivaim valitud hotellide seast.

 

Grand Hotel Viljandi

Grand Hotel Viljandi on nelja tärniga pärjatud hotell, mis asub lühikese jalutuskäigu kaugusel Viljandi järve rannast. Seal ööbimine on sobiv otsus, kui hindad kõrget kvaliteeti ning ootad ööbimiselt klassikalise hõnguga parimal tasemel hotellielamust.

Grand Hotel Viljandis on maitsekalt kujundatud kõik pisidetailid ning efektseid kontraste koos värvidega jagub kõikjale.

Hotellis on 50 unikaalset art deco stiiliga numbrituba, sh. kuus sviiti. Kõikides tubades on olemas telerid, minibaar, minišeif ning telefon. Allkorrusel ootab teid  a la carte restoran, kus pakutakse kõigile külastajatele maistvat buffet hommikusööki. Sinu ööbimise aitab mugavamaks muuta kõige oodatuga sisustatud spordi– ja saunakompleks.

Lisaks ööbimisele on võimalus korraldada hotellis erinevaid üritusi, kasutades hotelli konverentsikeskust, mis mahutab kuni 80 inimest. Konverentsisaalis on olemas kõik vajalik tehnika.

Hotellis on tasuta WiFi ning autoparklas on videovalve. Järgides Booking.com-i Kaval-Antsu pakkumisi on võimalik hotellituba saada 1 ööks hinnaga isegi alla 100€.

Keskmine hinne 8.7/10
Arvustusi 630+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Centrum Hotel Viljandi

Centrum Hotel Viljandi paikneb nii nagu nimigi ütleb – Viljandi Kesklinnas, Centrum kaubanduskeskuse kolmandal korrusel.

Kõikides tubades on olemas tasuta internetiühendus ning väljas ootab teid tasuta parkimine. Hotell on muuhulgas ka loomasõbralik, hästi käituvad lemmikloomad on oodatud.

Hinnad üheks ööks kahele algavad juba viiekümnest eurost ning sisaldavad hommikusööki. Külastajad on ülevaadetes kiitnud korduvalt nii sõbralikku personalis, kui ka head asukohta Viljandi südames.

Centrum Hotel Viljandis ootab teid kaks konverentsisaali, väiksemasse saali mahub kuni 30 inimest ja suuremasse 50 inimest.

Et oma puhkust mugavamaks muuta pakub hotell teile võimalust külastada samas ka ilusalongi, solaariumi või sauna. Vahel võib ju meeldiva ühendada kasulikuga!

Viljandis võib veeta nii meeldiva öö heas hotellis koolituse ajal, kui ka meeldiva nädalavahetuse. Hotellid Viljandis pakuvad head kvaliteeti. Kena linna nautimine ja jalutuskäik Viljandi järve äärde on iga puhkuse soovituslikud osad. Raputa argirutiin Viljandis!

Keskmine hinne 7.9/10
Arvustusi 350+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Vaata ka, mis kohti tasub Viljandis kindlasti külastada puhkuse ajal.