Mida teha Otepääl?

Otepää on Eesti talvepealinn keset Lõuna-Eesti kaunit kuppelmaastikku. Linn on kaunis igal aastaajal ja külastajatele jagub huvitavaid tegevusi aastaringselt.
Samuti on Otepää tuntud rahvusvahelise suusaspordikeskusena, kus peetakse treeninglaagreid ja võistlusi.

Mida huvitavat aga sealkandis teha on? Toome välja mõned ideed.

 

Otepää seikluspark

Otepää seikluspark on lahe võimalus veeta kogu perega värskes ühes üks mõnus päevake ja panna proovile ennast nii julguses kui osavuses.
Seiklusparki sissepääs maksab täiskasvanule 20 eurot (2017 talv) ning selle raha eest saab kodulehe andmetel „umbkaudu 3 tundi ronimist metsas, puude otsas“, mis on juba iseenesest armas viis seikluspargi kirjeldamiseks. Täpsem hinnakiri on leitav Otepää Seikluspargi veebilehel.

Kolme tunniga saavad täiskasvanud harjutada õpperajal, läbida lausa 7 erinevat seiklusrada, sealhulgas Kannatuste raja ning Õhusõitude raja.

Väiksematele perekonna liikmetele on hinnas ette nähtud kolme esimese raja läbimine.

Eriti atraktiivne on 350 meetrine õhusõit üle Linnamäe oru, mis võib kõrgust kartvatele inimestele päris hirmutav sõit olla. Kiljuda saab igaljuhul: hirmust või rõõmust!

Eriti vägev on Otepää seikluspargis võimalus läbida rada ka öösel. Siis varustatakse teid ostmikulampidega ning olete seikluspargis privaatselt oma seltskonnaga.

Võimalik on ka kasutada lõkkeplatsi koos grillimisvahenditega, et nii peale liikumist heas seltskonnas väheke keha kinnitada.

 

Saunamaraton

Veebruaris toimub Otepääl üks omalaadne sündmus – saunamaraton.

Otepää piirkonnas asub üle 70 sauna ning saunamaratonil registreerunud saunalistele jagatakse kaasa orienteerumiskaardid, eesmärgiks läbida võimalikult vähese ajaga võimalikult palju saunu.

Leili võetakse igas saunas 3 minutit. Lisapunkte annab jääaugus ujumine, kümblusvannides ja muudes saunaperemeeste väljamõeldud atraktsioonidel osalemise eest.

Aastatega on saunamaratonist saanud rahvusvaheline lustakas sündmus, kus ajuti ka sihtpäraselt naljaka välimusega saunalised Otepääl kaartidega orienteeruvad ning saun-sauna järel läbi vihtlevad ja leilitavad. Osalevate meeskondade arv on viimastel aasrtatel tõusnud sadadesse ning osalejate koguarv küündib koguni tuhande piirimaile! Ürituse populaarsuse tõttu ei tasuks registreerumist jätta viimasele hetkele.

Saunamaratoni lõppedes toimub õhtul ka meeleolukas afterparty.

Kõige uuem info on leitav saunamaratoni Facebooki lehel.

 

Tehvandi spordikeskus

Tehvandi spordikeskus on huvitav paik külastamiseks, sest seal jagub tegevusi kõigile.
Otepää on ennast maailmakaardile toonud ka murdmaasuusatamise maailmakarika etappide korraldamisega.

On ju siin Tehvandi nõlvadel kullasära kaela saanud ka meie sportlased!

Viimastel aastatel palju arendatud ning kaasajastatud suusa- ning spordikeskus on korraldanud nüüdseks mitmeid rahvusvahelisi suusatamise ning ka kahevõistluse MK- etappe.

Argipäevale vahelduseks on näha telepildist tuntud sportlasi pingutamas meie kodumaa lumel, ise samal ajal soojas kümblustünnis kaasa elades.

Keskuses saab nautida ka sauna- ning basseinimõnusid,soovides ööseks jääda on too võimalus juuresolevas hotellis.

Tehvandi spordikeskuses saab läbi viia ka konverentse ning galaõhtuid, keskuses on toitlustust pakkumas Tehvandi staadioni kohvik.

Tehvandi spordikeskuse juurde kuulub ka Tehvandi discgolfi park, mis koosneb 18 erinevast rajast.

 

Seenelkäik sügiseselt maalilises Lõuna-Eesti metsas

Kui soov on linnakärast eemale saada, et mõtteid puhastada sügiseses seenemetsas, siis Otepää on kindlasti õige paik, kuhu tulla. Seega korvid-kummikud kaasa ja seenele!

Lõuna-Eesti on tuntud oma seenerikaste metsade poolest ning seenelisi saabub siia igal sügisel üle kogu Eesti.

Metsaminek võib olla parim lõõgastumiseks argipäeva muredest ja võib-olla ka odavaim võimalus teha midagi keset kaunist loodust, ning kui veab – saab pannitäie kukeseeni!

Mõnus on jalutada kirevas looduses, mõtted ja meeled puhkamas, silm seenekübarat sambliku vahelt hiilimas.

Lastele on see vahetu võimalus tutvuda õpikutest pärit taimede ja loomakestega, keda muidu näiteks linnalapsed igapäevases elus ei kohtagi.

Rikkaliku seene- ning ka marjasaagi poolest Lõuna-Eesti metsades on ka palju RMK matkaradu ning telkimise- ja lõkkekohti, kus on tühja kõhu korral hea lõkke peal kaasavõetud vorstikesi küpsetada.

 

Vaata ka hotelle Otepääl ning võta aega Otepää avastamiseks!

Otepää hotellid

Otepää on alates 1996. aastast saanud endale aunimetuse “Eesti talvepealinn”. Usutavasti tead, et Otepääs on oma nime saanud karupea järgi. Kuid kas teadsid, et selles linnas on üks valgusfoor?

Kui oled lähiajal planeerimas väljasõitu Otepääle, valis Cityout sulle välja järgnevad head hotellid Otepääl.

 

GMP Clubhotel Apartments

GMP Clubhotel Apartments asub imelise Pühajärve kaldal. Tegu on majutusasutustega, mis pakub luksuslikke 1-,2- ja 3-toalisi kortereid, mis sobivad hästi peredele. Kõik korterid on varustatud kaasaegse tehnikaga kööginurgaga ning kõige vajaminevaga toidu valmistamiseks.

Kokku on GMP Clubhotel Apartments-is 25 avarat ja hubast korterit, mille kõikidest tubadest avaneb vaade Pühajärve pargile. Lisaks korteritele on hotellis olemas järvevaatega katusesauna kompleks, jõusaal, panipaigad ning privaatparkla.

Hotell paistab silma suurepärase teeninduse ning särava personali poolt ning kogu hotellis on külastajatel võimalik kasutada tasuta wifit. Enamus Otepää huvitavamatest kohtadest jääb hotellist paari kilomeetri kaugusele. Toa hinnad algavad sajast eurost öö kohta.

Keskmine hinne 9.5/10
Arvustusi 270+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Nuustaku Villa

Nuustaku Villa asub Otepääl rahulikus ja turvalises piirkonnas, kõigest 2 kilomeetri kaugusel maagilisest Pühajärvest. Villas on võimalik ööbida valgusküllastes tubades, milles enamustel on olemas saun ning kööginurk.

Kogu villas on külastajatele olemas tasuta internetiühendus. Ideaalne variant kui soovite eemalduda linna kisast ja kärast ning asendada selle ööbimise ajaks ööbiku- ja käolauluga. Hinnad algavad juba viiekümnest eurost öö kohta.

Keskmine hinne 9.0/10
Arvustusi 290+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

ReeDe Villa

ReeDe Villa rendib välja mugavaid ja avaraid külaliskortereid otse Otepää kesklinnas. Toad asuvad teisel korrusel, esimesel korrusel on külalistel võimalik minna ReeDe Villa ilusalongi.

Korterites on olemas kõik vajalik söögivalmistamiseks ning tasuta internetiühendus. Kõikides korterites on olemas võimalused ka lisavoodiks.

Lisaks pakub ReeDe Villa välja võimalust rentida korter koos privaatse sauna ning avara rõduga korteri, millel avaneb ideaalne vaade pargile.

Kõikidel majas ööbijatele kehtib spordivarustuse rendisoodustus -25%. Läbi broneerimisportaalide võib õnnestuda saada külaliskorter veel eriti soodsa hinnaga – juba alates paarikümnest eurost.

Keskmine hinne 9.4/10
Arvustusi 200+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Villa Müllerbeck

Villa Müllerbeck on parim valik kui soovid minna järvede keskele ning otsid õdusust ning privaatsust. Tubades on televiisor, privaatne vannituba ning osades ka privaatne saun. Kõik toad on avarad ning puhtad.

Kohapeal asub restoran, kus pääseb sööma otse avarale terrassile ning nautida hommikusööki järvevaate taustal. Hotell asub kesklinnast 1,4 kilomeetri kaugusel maagilise Kaarna järve kaldal.

Külastades Villa Müllerbecki on lummav vaade, rahu, vaikus ja privaatne asukoht Sulle tagatud.

Keskmine hinne 8.8/10
Arvustusi 50+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Tehvandi Hotell

Tehvandi Hotell asub Tehvandi spordikeskuses, kus külalised saavad aastaringselt nautida sportlikku vaba aja veetmist. Kõikis tubades on konditsioneer ning tasuta internetiühendus. Lisaks on kõikides tubades olemas rõdud, millest avaneb imeilus vaade. Hotellis ootab teid ees sõbralik ja rõõmus personal, kes oskavad nõu anda ka talve-ja suvesporditegevuste osas.

Toa hinnad algavad 60 eurost kõrghooajal ning sisaldavad hommikusööki, võimalust kasutada hommikul ühissauna ning jõusaali.

Hotellis kehtib madalhooajal (aprill, mai, oktoober, november) 15% soodustus majutushindadele ning kuni 5 aastased lapsed ööbivad hotellis tasuta.

Tehvandi hotellis ööbides on sul võimalus külastada Tehvandi suusahüppe torni, milles saad aimu kuidas tunnevad ennast suusahüppajad ning saad aimu, miks peetakse Otepääd Eestimaa looduse pärliks. Soovitame seda hotelli kõikidele spordisõpradele.

Keskmine hinne 9.4/10
Arvustusi 200+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.