Kohvikud Tartus

Tartu vanalinnas jalutades võib märgata palju tihedalt üksteise kõrval paiknevaid söögikohti. Järgnevalt toome välja mõned Tartu külastajate lemmikkohvikud, kuhu tasub Tartusse sattudes kindlasti sisse astuda.

Kõik neli välja toodud kohta on omamoodi erinevad, ning väärt külastamist.

 

Kohvik Werner

Kohvik Werner on iga tartlase jaoks kindla peale minek. Kui kuhugi sõbraga koogile ja kohvile plaan minna on, siis esimesena lööb pähe ikka Werner.

Werneri kohvikus on väga suur valik erinevaid soolaseid ning magusaid pirukaid, kooke ja ka trühvleid. Loomulikult ei puudu menüüst ka erinevad soojad joogid, mida külastajad samuti kiidavad.

Küpsetiste hulgast võib leida ka gluteenivabasid tooteid.

Peale kondiitritoodete on Werneris olemas ka soojade toitude menüü, kuid kuulsust on koht kogunud siiski oma kookide ja tortidega.

Menüüst võib leida erinevaid pastasid, suppe, praade ja viimasel ajal söögikohtade trendikamat leidu – käsitööburgerit.

Avatud on kohvik nädala sees alates kella 7:30st, seega oleks sobilik ka hommikusöögiks. Sulgemisajad on erinevatel päevadel varieeruvad, kuid reedel ja laupäeval saab lausa kella 01:00ni maitseid nautida.

Soojemal perioodil on sisehoovis avatud ka väliterrass.

Veebileht: http://www.werner.ee/

 

Krempel

Kohvik Krempel paikneb Tartu vanalinna peatänaval ning on võitnud paljude külastajate südamed just oma hommikusöökide tõttu.

Viimaseid serveeritakse seal igal ajal ning iga päev. Kohvik avatakse juba kell 08:00, et külastajad saaksid hommikusööki nautida juba varajastel hommikutundidel.

Külastajad kiidavad samuti pakutavat suurt tassitäit kohvi ning hubast interjööri.

Krempli menüüst võib leida huvitavaid maitsekombinatsioone, näiteks mustikapannkoogid peekoni ja meega. Kes nii ekstreemseid maitseelamusi ei otsi, siis pakkuda on ka traditsioonilisi  hommikusöögiroogasid – omlett, salatid ja võileivad.

Peale söömise saab Kremplis ajaviiteks malepartii teha. Kohvikus pakutakse nädala sees päevapraade.

Mõeldud on ka laste peale – olemas on mängunurk ja lastetoolid, seega miks mitte teha perega hommikusöök pühapäeval hoopis Kremplis?

Veebileht: https://www.facebook.com/KrempelKohvik/

 

Tassikoogid

Kui liikuda vanalinnast natuke kaugemale, siis imeilusas Karlova linnaosas Tähe tänaval paikneb retrohõnguline Tassikookide kohvik. Peale tassikookide leiab kohvikust pulgakooke ja makroone, mis lisaks maitseelamusele pakuvad ka silmailu.

Kohvik on Eestis ainus omalaadne ning kõik maiustused valmivad kohapeal ning säilitusaineteta.

Tassikoogid on avatud 10:00-19:00, erandina pühapäeval suletakse kohvik kell 15:00. Peale koha peal söömise võimaluse saab maiustusi kaasa osta ning ka ette tellida suuremaid koguseid üritusteks.

Lisaks pakub kohvik võimalust pidada kevad-suvisel perioodil saab kohvi ja kooki nautida ka väliterrassil. Kliendid kiidavad Tassikookide teenindust ning kohvi.

Huvitava lisateenusena pakuvad nad sünnipäevadele või muudele üritustele kokakooli võimalust, et õppida sama kaunilt tassikooke kaunistama.

Veebileht: http://www.tassikoogid.ee

 

Hektor Cafe

Kesklinnast veel veidi kaugemale jääb uus kohvik Hektor Cafe, mis on oma stiililt eelnevatest täielikult erinev. Sisustuses on kasutatud Eesti disainmööblit ning kogu interjöör jätab stiilse, elava ja samas minimalistliku mulje.

Kohvik kuulub Hektor Design Hosteli juurde, kuid on avatud kõigile.

Kohvikus pakutakse suupisteid, pastasid, suppe, praade ja magustoite. Valikus on nii gluteeni-, laktoosi- kui ka lihavabasid toite, seega peaks igaüks menüüst leidma endale midagi sobilikku. Nädala sees on pakkumises ka maitsvad päevapraed.

Kohvik on argipäeviti avatud alates 7:30 ning nädalavahetuseti 11:00st. Kevad-suvisel perioodil on avatud ka väliterrass. Kliendid kiidavad Hektor Cafe teenindust ning eraldi on välja toodud ka head magustoidud ning maitsev kohv.

Veebileht: https://hektorhostels.com

 

Eelnevalt on välja toodud vaid vähesed paljudest headest kohvikutest, mida Tartus leida võib. Loodame, et need väikesed ülevaated aitavad veidi orienteeruda kirjus kohvikutemaailmas. Kui soovid ka Tallinna kohvikutega tutvuda, leiad mõningad Tallinnas hommikusööki pakkuvad kohad siit.

Meeldivaid maitseelamusi!

Mida teha Tartus

Tartu – heade mõtete linn on tuntud ülikoolilinnana, aga lisaks on tegu veel väga peresõbraliku linnaga, mis pakub lisaks teadmistejanu kustutamisele palju võimalusi ühiselt aega veeta, kaaslasega aktiivset puhkust korraldada või hoopis muuseumites ringi vaadata.  Siin toome Sinuni viis kohta, mida kindlasti tasub Tartus külastada.

 

AHHAA Keskus

Tartut külastades kas kaaslasega või koos lastega soovitame kindlasti minna Teaduskeskus AHHAA’sse, mille peamiseks märksõnadeks võib kasutada: praktika, üheskoos, õpin läbi kogemuse.

Lisaks on seal võimalik vaadata erinevaid näitusi. Teaduskeskuses on võimalik palju põnevaid tegevusi ise tunnetada ja proovida katsetades nende “käed-külge eksponaate”, võtta osa töötubadest, külastada planetaariumit, sõita kosmosesse või vaadata teadusteatri etendusi. Pärast teaduskeskusega tutvumist on võimalik osta kingitus endale või lähedasele kõrval asuvast teaduspoest.

Veebileht: http://www.ahhaa.ee/et

 

Tartu Seikluspark

Kui otsid veidi aktiivsemat puhkust siis kevadest – sügiseni on ideaalne võimalus külastada Tartu Seiklusparki, mis asub kesklinnast kõigest 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Seikluspargis ootavad sind mitu erinevat rada – nii esimestele katsetajatele kui kõige hulljulgematele ronijatele. Seikluspargis on 3 lasteseikluse rada ning 5 erineva raskusega rada, mis on jaotatud pikkuste alusel.

Lisaks seiklusradadele ootavad sind kohapeal järgmised võimalused: spordiplats, kiiruserada, minigolf, jalgpalligolf, petang, noolemäng. Kogu rada läbitakse koos turvavarustusega, mille õppimiseks on loodud esimene rada, kus tutvustatakse varustuse kasutamist ning reeglid raja läbimiseks.

Veebileht: http://www.tartuseikluspark.ee

 

Tartu V Spa

Tartu uusim spahotell ja konverentsikeskus V Spa ootab külastajaid nautima veemõnusid. Tegu on ühe suurima spahotelli ja konverentsikeskusega Balti riikides – pindalaga 3800 ruutmeetrit.

Spas on 11 erinevat basseini ja mullivanni, mille seast leiab sobiva igaüks. Kõige pisemad saavad vees lustida väikelaste laevaujutusteel. Koos vee- ja lõõgastusmaailmaga leiate V Spast veel soola – ja saunamaailma, jõusaali ning baari. Lisaks hoolitsustele ja veeprotseduuridele on spas võimalik ööbida, korraldada üritusi, sünnipäevi ja  tähistada teisi sündmusi.

 

 

Mida veel teha Tartus

Ka lihtsalt linnas jalutades on Tartus väga palju ringi vaadata ja märgata – tasub külastada nii Vilde kui Wilde Skulptuure ning kindlasti ka Suudlevate Tudengite kuju Raekoja platsil, millest on saanud üks Tartu sümboleid.

Tartu Jaani kirik pakub päevasel ajal, kl 10-18, meeldejäävat võimalust üles kirikutorni ronida mööda ainulaadset keerdtreppi.

Ülevalt avaneb vapustavalt ilus vaade Tartu Raekoja poole ning üle jõe. Täistunnil tornis olles võib kuulda ka kirikukellasid.

Kultuurihuvilistel soovitame külastada Eesti Rahva Muuseumit, kus jagub uudistamist kultuurihuvilistele terveks päevaks.