Hotellid Tartus

Esmapilgul ei paista Tartu linnapildil palju hotelle, kuid süvenema hakates on valik päris suur. Toome välja valitud hotellid mugavaks puhkuse- või komandeeringuööks ülikoolilinnas.

 

Hotell Lydia

Tartu vanalinnas Raekoja taga paiknev hotell pakub luksuslikku ööbimiskohta ka kõige nõudlikumale külastajale. Hotell valmis 2016 aastal ning koosneb modernsest ning ajaloolisest osast, mis ulatub 19. sajandini.

Toad on hubaselt ning maitsekalt sisustatud ning neist avaneb vaade Toomemäele, Tartu kuulsale Pirogovi pargile, Raekojale või Ülikooli tänavale.

Toa hinnas sisaldub hommikusöök tunnustatud restoranis Hõlm, seega lisakulutusi selle peale ei lähe.

Hotellis on SPA-lounge ning spordiklubi, mis on samuti külastajale hinna sees. Mõeldud on ka tõelise kohvisõbra peale – numbritubades on olemas espressomasin.

Hotell Lydia pakub oma külastajatele parkimisvõimalust hoovis vähese lisatasu eest, kuid auto saab parkida ka tänavale, kus on samuti tasulise parkimise ala. Kui aega napib, aga tahaksite kogu Tartu ühe pilguga üle vaadata, siis hotell pakub Plasku katuse vaateplatvormi piletit 1€ eest.

Hotell Lydia on ideaalne peatumiskoht, kui plaanite tutvuda vaatamisväärsustega vanalinnas, kuid siiski soovite mõnusalt aega veeta ka hotellis ning SPAs lõõgastudes.

Keskmine hinne 9.6/10
Arvustusi 1300+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Antonius Hotel 

Hotell asub Tartu Ülikooli peahoone vastas ning pakub külastajale uhket rännakut ajas tagasi. Sisustuses on kasutatud kõikjal antiikset stiili ning tegemist oleks justkui kompaktse mõisamajutusega Tartu vanalinnas.

Hotelli kõrgete lagede ja suurte akendega tubades on mugav voodi, teler ning ruumikas vannituba. Kogu sisustuses on kasutatud ühtset stiili – ajaloolised tapeedid, seinamaalingud, kaminad ning autentne antiikmööbel. Külastajad kiidavad hotelli head hommikusööki ja mõnusalt kuuma kohvi, et hommik võiks eriliselt hästi alata.

Sarnaselt teistele hotellidele vanalinnas, on ka Hotell Antoniuse juures parkimine tasuline. Maja ette saab parkida vabade kohtade olemasolul hinnaga 10€/päev.

Hotell Antonius on sobilik peatumiskoht, kui naudite antiikset stiili ja tahate ennast tunda kui mõisas, seda samal ajal linnamelu südames.

Keskmine hinne 9.5/10
Arvustusi 600+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Hotel Sophia

Vahelduseks kesklinnas paiknevatele hotellidele paikneb Hotel Sophia Lõuna-Eesti suurima kaubanduskeskuse Lõunakeskuse kõrval linna servas.

Toad on ruumikad ja kaasaegsed ning siseviimistlusel on kasutatud looduslikke ja allergiavabasid materjale. Hea ruumilahendusega tubades kiidetakse ka mõnusat voodit ning valguslahenduse nutikust.

Hotelli suureks eeliseks on ühendus Lõunakeskusega, mis annab võimaluse üleriieteta käia kiirelt ostlemas, kinos, spordiklubis ja isegi kaubanduskeskuses paikneval uisuplatsil. Õhtuseks jalutuskäiguks on lähedal Sanatooriumi park ja hotelli kõrvalt algavad kergliiklusteed.

Hotelli asukoht on sõlmpunktiks erinevate Eesti linnade vahel ning on eriti mugav autoga reisijatele. Jala liiklejale teeb kindlasti rõõmu kesklinna ja Lõunakeskuse vahel sõitev tasuta buss.

Hotell on sobilik nii paaridele kui ka perepuhkuseks, sest Lõunakeskuses leidub tegevusi ka pere pisematele. Asukohast tingituna on hinnaklass eelnevatest hotellidest taskukohasem.

Keskmine hinne 9.1/10
Arvustusi 840+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Art Hotel Pallas

Kolme tärniga hinnatud hotell Pallas paikneb vanalinna serval kesklinna suuremate kaubanduskeskuste vahetus läheduses. Maja iseloomustab kaunis klaasfassaad ning Pallase koolkonna kunstnike töödest inspireeritud sisekujundus.

Toad on lihtsa kujundusega ning nagu ka hotelli nimi reedab, siis võib kõikjalt leida kunstiteoseid. Kõikides numbritubades on olemas wifi-ühendus, konditsioneer ning televiisor. Hotelli restoranis serveeritakse Briti roogasid ning hommikusöök on hinna sees, seda on ülevaateportaalides klientide poolt ohtralt kiidetud. Külastajad kiidavad mugavat voodit ja suurt patja, et puhkusel olles ikka korralikult välja magada.

Autoga saabujatele on parkimisvõimalus hotelli hoovis, mis on kesklinna piirkonda arvestades suur pluss. Hotellist mõne minuti kaugusel on ka bussijaam, seega on mugav ka ilma autota reisijale.

Art Hotel Pallas on ideaalne linnapuhkuseks paaridele ja miks mitte rikastada puhkust paari sammu kaugusel asuva Vanemuise teatrikülastusega.

Keskmine hinne 8.7/10
Arvustusi 1600+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Antud hotellide valikus on ööbimiskohti igale maitsele, et veeta Tartus üks mõnus linnapuhkus. Kuna Tartu on suhteliselt väike linn, siis olenemata hotelli asukohast ei jää ükski Tartu vaatamisväärsus ööbimispaigast liig kaugele.

Meeldivat puhkuseelamust!

Tartus ööbides ja puhkust veetes leiad ideid aja sisustamiseks ka Tartu jalutuskäikude postitusest. Vaata lisaks ka lühikest ülevaadet huvitavamatest kohvikutest Tartus.

Valitud hostelid Tartus

Tartu on üliõpilaslinn, kus resideerub alati palju reisijaid, üliõpilasi ja backpackereid. Linna boheemlaslik hipihõng meelitab siia kunstnikke ja rändureid. Aga kuidas on selle linna parimate hostelitega?

 

Valitud hostelid Tartus – meie valik

Me otsisime välja neli populaarset hostelit Tartus, mille hinna ja kvaliteedi suhe on vägagi hea. Lisaks neile leiad häid hostelipakkumisi Tartus Booking.com portaalist.

 

Terviseks BBB

Terviseks BBB on oma asukohaga otse Tartu Raekoja platsil vaieldamatult Tartu südames. Terviseks BBB hostel on ühistubade ning ühisköögiga. Vaba aja veetmiseks on ka mugav ühine elutuba, mille aknast avaneb vaade raekoja väljakule. Peab märkima, et tegemist on nii-öelda unisex tubadega, kus ei ole eraldi meeste- ja naistetube.

Seda hostelit peetakse sõltumatute arvustajate hinnangul reisiportaalides Tartus parimaks hosteliks. Hinnaklass on pigem madal, argipäeval võib toa saada 12 euroga. Hind sisaldab tasuta wifit, hosteli toad on mittesuitsetajatele. Majutusasutuse kapid on lukustusega, samuti on olemas pakihoid ning lisatasu eest ka pesupesemise võimalus. Hosteli puhtus ning kiitus heale teenindusele kajavad läbi paljudest arvutustest.

Hostel Terviseks BBB on väga turistisõbraliku asukohaga, sest kõige kaunimad Tartu vaatamisväärsused on tõepoolest minutite kaugusel. Läheduses asub ka Teaduskeskus AHHAA, kus jagub uudistamist ja mängimist kogu perele. Tartu kesklinnast voolab läbi romantiline Emajõgi ning Terviseks BBB hostel jääb sellest kõigest mõne minuti kaugusele.
Hostelit iseloomustab lause: “Nagu sõpradel külas.”

Keskmine hinne 8.8/10
Arvustusi 460+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Tamme hostel

Tamme hostel Tartus on vastupidiselt eeltoodud Terviseks BBB hostelile oma asukoha poolest palju rahulikumas ja vaiksemas Tartu linna piirkonnas. Kesklinnast jääb majutusasutus õnneks ainult 5-minutilise jalutuskäigu kaugusele.

Hosteli kõrval asub jalgpallisõprade suur lemmik Tartu Tamme staadion, kus oma mänge peab ka esindusmeeskond JK Tammeka.
Klientide kasutuses on ühine köök ja teleriruum, kus on samuti tasuta wifi.

Antud hostel on rikas oma tasuta lisade poolest, mis peaks iga peatuja soovid rahuldama. Nii leiame sellest nimekirjast nii tasuta parkimise, tasuta wifi , peretoad ja ka jõusaal ning sauna kasutamise võimalus. Samuti on Tamme hostel tuntud mugava ja kiire sisse- ja välja registreerimise poolest.

Mõnusate mugavuste hulka võib kindlasti lugeda ka võimalust oma lemmiklooma Tartusse reisile kaasa võtta, sest Tamme hostelis on lemmikloomade majutus ka võimalik.

Hostel varustab iga peatujat tasuta hommikusöögiga.

Lisaraha eest pakub hostel nii palju erinevaid mugavusi, et neid kõiki üles lugeda ei jõuaks. Mainime ära mõne eksootilisema nagu massaaživõimalus lisatasu eest ning suuskade hoiustamise võimalus. Kas lund ka tuleb, selles kindel olla ei saa.

Kuna kesklinn on hostelile lähedal, siis vaatamisväärsustest ja poodidest puudust ei tule.
Ühe mõnusa lisavõimaluse märgime veel siiski ära seoses Tamme hosteliga ja selleks on nimelt erimenüüde valmistamine. Arusaadavalt on vaja selleks personali ette teavitada, kuid usume, et see teeb õnnelikuks iga vegani ja taimetoitlase, kes sellist menüüd eelistab.
Hostel on väga sõbraliku teenindusega ning koos lastega hostelis peatujatele on läheduses ka laste mänguväljak.

Keskmine hinne 8.4/10
Arvustusi 180+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Looming hostel

Looming hostel asub Tartu kesklinnast ja ka raudteejaamast võrdselt umbes 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel.
Hostel pakub nii ühiseid kui ka unisex tube. Nagu juba hosteli nimest võib aimata, siis loomingut on siin majutusasutuses palju. Toad on sisustatud naturaalsetest ja taaskasutatavatest materjalidest. Toad on kohalike kunstnike kujundatud ning elutoas ripuvad mugavad võrkkiiged.

Parkimine on hostelis Looming korraldatud mugavalt eraparklas ja see on klientidele tasuta. Lemmikloomad on majutusasutuses lubatud ja tubades on tasuta wifi. Toad on mõeldud mittesuitsetajatele.

Peretubadel on privaatne vannituba, osadel tubadel ka rõdud. Mugavusena toome välja ka kiire registreerimisprotsessi, mis võidab kõigile väärtuslikku aega.
Paljud külastajad kiidavad võimalust ise süüa teha ning mugavat hipstelikku õhkkonda.

Keskmine hinne 8.9/10
Arvustusi 450+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Torni hostel

Torni hostel on selles tabelis üks tagasihoidlikumaid. Tegemist on Eesti Maaülikooli ühiselamuhoonega, mis toob siia hostelisse kindlasti juurde väärtuslikku akadeemilist hõngu.

Hostel asub kesklinnast 2,5 km kaugusel, mis muudab ilma ühistranspordita juba kesklinna jõudmise pooletunnise jalutuskäigu kaugusele. See ei pruugi olla kõigile kontimööda. Hosteli asukoha positiivseks pooleks on lähedal asuv ilus Tähtvere park koos oma spordirajatistega.

Majutusasutus ise pakub hinna sees tasuta traadiga internetiühendust ning tasuta parkimist. Positiivsena saab välja tuua ööpäevaringse registreerimise võimaluse.

Toad on Torni hostelis mõeldud mittesuitsetajatele, vannituba on ühine.

Kasutada saab kõiki söögitegemisvõimalusi ühises köögis. Köök sisaldab külmkappi, pliiti, veekeetjat ja muud tarvilikku, et valmistada tühjale kõhule meeldiv roog peale pikka päeva Tartus, kas koolitusel või shopates ja puhates.

Hostel on oma olemuselt pigem lihtsam ning reisiportaalide statistika kohaselt on just seal viibinud paarid andnud majutusasutusele Tartu Tähtvere parkide all asuvale Torni hostelile koguni 8,5 punkti.

Kuna hosteli asukoht on keskusest eemal, siis tuleb vaatamisväärsusteni liikumiseks soovitavalt kasutada ühistransporti. Buss väljub hosteli vahetust lähedusest kesklinna poole iga 40 minuti järel. Sõit ise kestab kuni 15 minutit.

Keskmine hinne 8.0/10
Arvustusi 40+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Kuidas sisustada aega Tartus?

Soovitame juba korra Tartus peatujale külastada ka äsjavalminud ERM-i ehk Eesti Rahvamuuseumi, mis asub Raadil. Samuti asub kesklinnas KGB muuseum ja väärikas ülikoolihoone.
Tartu kesklinna kuulsad ööklubid nagu Atlantis ja Klubi Tallinn ootavad Teid Emajõe kallastel.
Samuti tasuks juba läbi astuda A.Le Coq õllemuuseumist, mis asub Torni hostelist umbes 10 minutilise teekonna kaugusel.

Tartu on tudengilinn ja paljud kohvikud ning restoranid on pungil teadmishimulisi noori, mis lisab erilise väärtuse Tartu linna ööellu.

Tartust tuled tagasi targemana. Head viibimist!