Mida teha Otepääl?

Otepää on Eesti talvepealinn keset Lõuna-Eesti kaunit kuppelmaastikku. Linn on kaunis igal aastaajal ja külastajatele jagub huvitavaid tegevusi aastaringselt.
Samuti on Otepää tuntud rahvusvahelise suusaspordikeskusena, kus peetakse treeninglaagreid ja võistlusi.

Mida huvitavat aga sealkandis teha on? Toome välja mõned ideed.

 

Otepää seikluspark

Otepää seikluspark on lahe võimalus veeta kogu perega värskes ühes üks mõnus päevake ja panna proovile ennast nii julguses kui osavuses.
Seiklusparki sissepääs maksab täiskasvanule 20 eurot (2017 talv) ning selle raha eest saab kodulehe andmetel „umbkaudu 3 tundi ronimist metsas, puude otsas“, mis on juba iseenesest armas viis seikluspargi kirjeldamiseks. Täpsem hinnakiri on leitav Otepää Seikluspargi veebilehel.

Kolme tunniga saavad täiskasvanud harjutada õpperajal, läbida lausa 7 erinevat seiklusrada, sealhulgas Kannatuste raja ning Õhusõitude raja.

Väiksematele perekonna liikmetele on hinnas ette nähtud kolme esimese raja läbimine.

Eriti atraktiivne on 350 meetrine õhusõit üle Linnamäe oru, mis võib kõrgust kartvatele inimestele päris hirmutav sõit olla. Kiljuda saab igaljuhul: hirmust või rõõmust!

Eriti vägev on Otepää seikluspargis võimalus läbida rada ka öösel. Siis varustatakse teid ostmikulampidega ning olete seikluspargis privaatselt oma seltskonnaga.

Võimalik on ka kasutada lõkkeplatsi koos grillimisvahenditega, et nii peale liikumist heas seltskonnas väheke keha kinnitada.

 

Saunamaraton

Veebruaris toimub Otepääl üks omalaadne sündmus – saunamaraton.

Otepää piirkonnas asub üle 70 sauna ning saunamaratonil registreerunud saunalistele jagatakse kaasa orienteerumiskaardid, eesmärgiks läbida võimalikult vähese ajaga võimalikult palju saunu.

Leili võetakse igas saunas 3 minutit. Lisapunkte annab jääaugus ujumine, kümblusvannides ja muudes saunaperemeeste väljamõeldud atraktsioonidel osalemise eest.

Aastatega on saunamaratonist saanud rahvusvaheline lustakas sündmus, kus ajuti ka sihtpäraselt naljaka välimusega saunalised Otepääl kaartidega orienteeruvad ning saun-sauna järel läbi vihtlevad ja leilitavad. Osalevate meeskondade arv on viimastel aasrtatel tõusnud sadadesse ning osalejate koguarv küündib koguni tuhande piirimaile! Ürituse populaarsuse tõttu ei tasuks registreerumist jätta viimasele hetkele.

Saunamaratoni lõppedes toimub õhtul ka meeleolukas afterparty.

Kõige uuem info on leitav saunamaratoni Facebooki lehel.

 

Tehvandi spordikeskus

Tehvandi spordikeskus on huvitav paik külastamiseks, sest seal jagub tegevusi kõigile.
Otepää on ennast maailmakaardile toonud ka murdmaasuusatamise maailmakarika etappide korraldamisega.

On ju siin Tehvandi nõlvadel kullasära kaela saanud ka meie sportlased!

Viimastel aastatel palju arendatud ning kaasajastatud suusa- ning spordikeskus on korraldanud nüüdseks mitmeid rahvusvahelisi suusatamise ning ka kahevõistluse MK- etappe.

Argipäevale vahelduseks on näha telepildist tuntud sportlasi pingutamas meie kodumaa lumel, ise samal ajal soojas kümblustünnis kaasa elades.

Keskuses saab nautida ka sauna- ning basseinimõnusid,soovides ööseks jääda on too võimalus juuresolevas hotellis.

Tehvandi spordikeskuses saab läbi viia ka konverentse ning galaõhtuid, keskuses on toitlustust pakkumas Tehvandi staadioni kohvik.

Tehvandi spordikeskuse juurde kuulub ka Tehvandi discgolfi park, mis koosneb 18 erinevast rajast.

 

Seenelkäik sügiseselt maalilises Lõuna-Eesti metsas

Kui soov on linnakärast eemale saada, et mõtteid puhastada sügiseses seenemetsas, siis Otepää on kindlasti õige paik, kuhu tulla. Seega korvid-kummikud kaasa ja seenele!

Lõuna-Eesti on tuntud oma seenerikaste metsade poolest ning seenelisi saabub siia igal sügisel üle kogu Eesti.

Metsaminek võib olla parim lõõgastumiseks argipäeva muredest ja võib-olla ka odavaim võimalus teha midagi keset kaunist loodust, ning kui veab – saab pannitäie kukeseeni!

Mõnus on jalutada kirevas looduses, mõtted ja meeled puhkamas, silm seenekübarat sambliku vahelt hiilimas.

Lastele on see vahetu võimalus tutvuda õpikutest pärit taimede ja loomakestega, keda muidu näiteks linnalapsed igapäevases elus ei kohtagi.

Rikkaliku seene- ning ka marjasaagi poolest Lõuna-Eesti metsades on ka palju RMK matkaradu ning telkimise- ja lõkkekohti, kus on tühja kõhu korral hea lõkke peal kaasavõetud vorstikesi küpsetada.

 

Võta aega Otepää avastamiseks!

Viis jalutuskäiku Tartus

Tartu on suuruselt täpselt paras, et tegelikult on võimalik kogu linnaga jala tutvuda. Lisaboonusena saab nautida värsket õhku, põletada mõne kalori ja keegi ei küsi veel selle eest raha ka.

Toome välja viis ideed jalutuskäikudeks ja sammude seadmiseks Tartus.

 

Tartu Vanalinna uudistamine

Tartu vanalinna jalutuskäik tasub kindlasti ette võtta, kuid juba kord linna satute. Sõdade ja tulekahjude tõttu on enamik Tartu vanalinnas suhteliselt uus.

Keskajast on säilinud Tartu Toomkirik, mis ei ole küll täielikult taastatud, kuid on siiski väga suursugune hoone.

Teine kirik, mis on teine hoone, mis on pärit keskajast, on Tartu Jaani Kirik. Teisipäevast laupäevani saab sinna ka sisse näha, kuid hoone on tuntud just välisfassaadil paiknevate terrakotafiguuride tõttu.

Tartu Jaani Kirik on hinnatud ka kontserdite toimumispaigana. Lähiajal toimuvate kontserdite info leiad kultuurikava.ee lehelt.

Jaani kiriku juurest mööda jalakäijate tänavat Rüütlit jõuab välja Raekoja platsile, kus on tihti toimumas laadad, kontserdid ja jõuluajal ka jõuluturg. Fotojäädvustusena tasub Tartust kaasa võtta pilt suudlevate tudengitega, millest on saanud üks Tartu kui tudengilinna sümboleid.

Raekoja hoone taha jääb mõne sammu kaugusele Ülikooli tänaval Tartu ülikooli peahoone, mis on üks silmapaistavamaid klassitsistliku arhitektuuri näiteid Eestis. Samal tänaval võib näha ka Pirogovi platsi koos Nikolai Pirogovi monumendiga, mis on tudengite lemmikpark Tartus.

 

Tartu Botaanikaaed

Tartu botaanikaaed asub vanalinna piiril Laial tänaval Emajõe ääres ja on ideaalne jalutuskäiguks ilusa ilmaga.

Tartu Ülikooli botaanikaaed asutati 1803. aastal ning on on kujundatud maailmakuulsate botaanikute poolt. Botaanikaaed koosneb väljas paiknevast aiaosast ning siseruumides paiknevatest kasvuhoonetest.

Aias saab tutvuda nii kohalike kui võõramaiste taimedega ning kõike seda kaunistab tiik koos romantilise silla ja paviljoniga. Kasvuhoonetes saab tutvuda troopiliste taimedega erinevatest eksootilistest kohtadest, küll aga on see osa botaanikaaiast piletiga.

 

Emajõe promenaad

Viimaste aastatega on Tartu linna poolitava jõe kallaste parimale võimalikule kasutusele hästi panustatud ning mööda promenaadi saab ette võtta ühe toreda jalutuskäigu.

Kesklinna poolt jalutamist alustades algab jõeäärne tee Tasku keskuse juurest ning lõpuni välja on see rada 2,5 kilomeetrit pikk. Kevadel ja suvisel perioodil on end sisse seadnud kokteilibaarid ning söögikohad, kus saab tee peal ka keha kinnitada.

Kesklinnapoolne promenaad lõppeb Lauluava lähedal rannaga, kus on võimalik väike suplus ette võtta.

Kui aga see jalutuskäik tundub liiga lühike, siis võib valida ühe paljudest sildadest ning suunduda ülejõepoolsele kaldale. Sealpool olev promenaad viib teid lõpuks peaaegu linna piirile.

Üks ots on umbes 3 kilomeetrit pikk, nii et kokku annab päris pika, kasvõi sportliku jalutuskäigu kombineerida.

 

Tähtvere spordipark ja Laululava

Tähtvere linnaosas Maaülikooli hoonete läheduses paikneb Tähtvere spordipark, kus on tore lihtsalt jalutada, kuid soovi korral leidub seal tegevust igale vanusele.

Vastavalt hooajale on pargis avatud suusa- ja rulluisurajad, laululava juurde tehakse talviti ka uisuväljak.

Pargis on veel mänguväljakud, skatepark, BMX rada ning jala puhkamiseks on teel olemas ka pinke.

 

Discgolf Tähtvere pargis? Jah!

Hea võimalus ühendada jalutuskäik meelelahutusega on Tähtvere pargis paiknev discgolfi rada.

Viimasel ajal on ala Eestis hüppeliselt populaarsust kogunud ja ilmselt selle ala fenomen ongi see, et see sobib igale inimesele ja ei nõua nautimiseks oluliselt palju oskusi.

Soovi korral saab kettaid laenutada laululava hoonest.

 

Raadi mõisapark

Tartu linna piiril Eesti Rahva Muuseumi lähedal paikneb Raadi mõis, mille ajalugu ulatub tagasi keskaega.

Kauni ümbruse ja kena mõisapargi tõttu tasub kindlasti seda kohta uudistama minna. Külastajatele on avatud mõisa vaatetorn, jääkelder ja restaureeritud piirdemüür.

Mõisapargi lähedale teisele poole Raadi järve jääb II maailmasõjas hukkunute memoriaalkompleks. Külastamist väärt on kindlasti ka Eesti Rahva Muuseum.

Kui aga satute Mõisaparki lõunasöögi ajal, siis seal on kohti mõnusaks piknikuks. Vähem piknikku soosiva ilmaga saab mõnusa lõunasöögi ka lähedal asuva Eesti Rahva Muuseumi restoranis.

 

Need viis on meie poolt välja valitud võimalused Tartu avastamiseks jalgsi ja ilmselt kõiki neid kiire nädalavahetuse puhkusega ei jõua avastada.

Aga siis ongi põhjust jälle heade mõtete linna tagasi tulla akusid laadima!