Mida teha Rakveres

Rakvere asub tunniajase sõidu kaugusel pealinnast Tallinnast ning on väike ja vaikne linnake.

Suuruselt väike, hingelt suur ja kena linn, kus peamise vaatamisväärsusena kõrguvad linna kohal juba 13. sajandil Hendriku Liivimaa Kroonikas mainitud Rakvere linnuse varemed.

Linnus on ka linna peamine vaatamisväärsus. Rakveres on kultuuri ja kunsti hõngu ning  linna teater on külastamist väärt. Lääne-Virumaa tuntuimas linnas on võimalik aega veeta lõõgastudes kui ka aktiivselt puhkust või vaba aega nautides.

 

Rakvere Linnus

Rakvere Linnuse varemed koos kultuuriprogrammiga viivad sind tänapäevast keskaega! Linnuse õuel saab ratsutada hobusega.  Tutvuda saab erinevate näitustega ja väljapanekutega.

Rakvere linnus pakub suurel hulgal erinevaid kaasakiskuvaid keskaja-teemalisi tegevusi. Pidada sõbraga mõõgavõitlust, proovida kätt vibulaskmises kirjutada hanesulega alla rahulepingule. Rakvere linnuse ruumides saab tutvuda keskaegse piinakambri väljapanekuga ning külastada mõõga- ja relvanäitust.

Rakvere vallimäe nõlvadel toimub suvel ka erinevaid kontserte ning üritusi. Vallimäe nõlvalt vaatab alla  harali sarvedega suur tarvas, kelle järgi saadud nime kandis Rakvere (Tarvanpää) muinasajal. Huvipakkuvaid tegevusi leiab igale maitsele.

Erinevate huvikodades saab proovida oma kätega valmistada savist anumat või sepikojasõnnetoovat hobuserauda valmistada.

Rakvere linnus on huvitav paik. Erinevate aktiivsete tegevuste võimalus ning huvitavate väljapanekute rohkus teeb sellest kindlasti atraktiivse ja külastust vääriva koha. Ma soovitame tuliselt.

 

Baltoscandal

Baltoscandal on rahvusvaheline teatrifestival, mis toob Rakverre mitmeks päevaks kohale kõik suured teatrihuvilised. See juulis toimuv mitmepäevane  teatrifestival toob lavale kümnetest välisriikidest pärit tuntud lavastajad ja näitlejad.

Mõne päeva jooksul on linn täitunud teatrihõnguga ja linnas võib kohata tänavamuusikuid ja kostümeeritud näitlejaid. Linn meelitab Baltoscandali ajal kohale palju kultuurilembelisi boheemlasi ja tänavamuusikuid.

Põhjamaa suurimal teatrifestivalil Baltoscandalil on toimunud mitmete nimekate rahvusvaheliste lavastajate esietendused ning festival ise on pälvinud meedia tähelepanu ka mujal maailmas.
Kultuuriürituste seas on see kindlasti täielik pärl, sest festivali maine ning osalejate rohkus toob linna palju teatrihuvilisi üle kogu maailma.

 

Politseimuuseum

Rakvere üllatab positiivselt väga haarava ning interaktiivse politseimuuseumiga, mida soovitame kindlasti külastada. Politseimuuseum annab kaasakiskuva ja mitmekesise ülevaade politsei tööst ning töömeetoditest.

Ringkäik politseimuuseumis kestab umbes 1,5 tundi. Selle aja jooksul saad muuhulgas mõõta reaktsioonikiirust autoroolis, võtta sõrmejälgi ja lahendada kriminaalseid mõistatusi.

Muuseum võimaldab klientidel korraldada laste sünnipäevapidusid, olemas on lastenurk koos liumäe ning muu huvitavaga. Hariva programmi eest hoolitseb muuseumi giid, kes lastele ohutu liiklemise tarkuseid jagab.

 

Military Escape põgenemistuba

Military Escape põgenemistuba asub Rakveres Piiri tänaval. See huvitav ja närvekõditav ettevõtmine pakub elamust 2-4 liikmelistele seltskondadele.

Põgenemistuba pakub lahendamiseks kaks erinevat huvitavat ülesannet. Mõlema ülesande lahendamiseks on seltskonnal aega 60 minutit. Selline aktiivne ning pingeline seltskondlik lahenduse leidmine on huvitav ning oma detektiiviomadusi sõpradega proovile panna on lõbus ning väljakutsuv.

Seltskonnamänguna populaarseks saanud põgenemismängudel on võimalus esitada iseendale väljakutse, kus piiratud aja jooksul tuleb lahendada rida erinevaid mõistatusi, et päästa kogu seltskond.
Military Escape personal on näinud oma atraktsioonidega vaeva ning kõik detailid on korraldajatel peensusteni läbimõeldud.

 

Rakvere ei lakka üllatamast! Kohti, mida külastada, on linnas palju. Rakveres saab huvitavalt ja meeldejäävalt veeta aega kogu perega. Ka hotelle on Rakveres häid, seega tasub igati tulla puhkama kaheks-kolmeks päevaks. Nii näed rohkem.

Rakvere on väge täis!

Hobid talveõhtuteks

Hobid talveõhtuteks

Kaua oodatud ja igatsetud talv on lõpuks kätte jõudnud, parimal juhul sajab õues valget lund ning ainukene valgus, mis paistab on tee peal olev lumevaip. Õues on külm ja karge, lumi sajab vaikselt taevast alla ning kodus mängib tasasel häälel jõulumuusika. Kõlab kui idüll filmist, aga väga lihtsasti tehtav ka omas kodus. Et su talveõhtud oleks veelgi mõnusamad siis…

Tee endale ja oma perele või kaaslasele valmis soe kakao, võimalusel grillige vahukomme ning lisage nad hiljem kakao sisse. Pärast süüdake küünal ning rääkige oma päevastest tegevustest. Samuti sobib soe jook ideaalselt pere- ja seltskonnaõhtute kõrvale.

Kas oled enne talvel seebimulle puhunud? Lapsed on mullitajates rõõmsad küll aasta läbi, aga kui talvel seebimulle puhuda siis maandudes pehmel lumel nad ei lähe katki vaid hoopis jäätuvad ära ning loovad mulje nagu oleks klaaskuulid maas.

Kas mäletad, millal sa viimati uisutamas käisid? Oleneval ilmast on võimalus minna uisutama kas uisuplatsile või näiteks rabalaugastele. Igaljuhul on see üks kohustuslik tegevus talvel!

Tehke terve pere või sõpradega maas lumeingleid ning võrrelge, kelle oma on kõige suurem? Aga väiksem? Kõige paksem?

Muidugi ei tasu unustada, et parim asi talve juures on need pikad vastlaliud, aga miks mitte teha seda igapäevaselt? Kui sul on võimalus minna mäe otsast alla kelgutama, siis ära unusta seda kasutada! Selle juures ei ole vahet kas oled 8-18-38-58 jälgi lihtsalt ohutusreegleid!

Mine suusatama! Viimastel aastatel ei ole me väga tihti näinud õiget talveilma, mistõttu tuleks kindlasti kasutada seda ära ja minna suusatama.

Kui sulle aga suusatamine ei sobi siis tasuks proovida lumelauda!

Me oleme harjunud, et talvel aknast välja vaadates märkame tihaseid ja varblaseid. Kui külm on saabunud ja maa jäätunud otsivad nad süüa meie endi käest ja miks mitte panna neile valmis väike linnumaja? Mõned julgemad linnud võtavad süüa ka otse käest. Parim toit neile on pekk ja rasv, aga samuti armastatakse väga seemneid. Oluline on lindude toitmise juures jälgida, et kui linde on hakatud toitma, siis ei tohi seda pooleli jätta, kuna linnud harjuvad lisatoiduga kergesti ära.

Kodust eemal lühikest puhkust planeerides leiad head ööbimiskohad Rakveres, Haapsalus, Pärnus ja Tartus siit.

 

 

Puhkuseideed nädalavahetuseks

Pikk ja raske töönädal on läbi saanud ning kätte on jõudnud nädalavahetus. Miks mitte teha üks mõnus lühikene puhkus? On kohale jõudnud parim aeg, et võtta aeg veidikeseks maha, lõõgastuda ning nautida oma kalli kaaslase, sõbra või sõbranna seltskonda. Oleme välja toonud 20 puhkuseideed nädalavahetuseks.

Mine parki jalutama – see on täiesti tasuta, võid seda teha koos oma sõbra või perega. Meenuta endale lapsepõlve ning tunne värskest õhust rõõmu.

Vaata päikesetõusu – kuigi ilmad on muutunud jahedamaks siis õige riietusega on päikesetõusu vaatamine mere ääres üks ilusamaid ja ka romantilisemaid asju, mida kaaslasega koos teha.

Piknik – Millal sa viimati käisid õues piknikul?

Korralda sõpradega lauamänguõhtu – kas mäletad veel selliseid mänge nagu Monopol, Scrabble, Katan? Või ehk on aeg avastada koos uusi mänge?

Mängige kaarte – võta kokku oma seltskond ja meenutage erinevaid kaardimänge, mida nooremana sai mängitud.

Korraldage sõpradega või sõpradele aaretejaht.

Korraldage filmiõhtu koos snäksidega – igal inimesel paluge kaasa võtta üks asi. Nii ei teki toidu üleküllust, aga keegi ei pea ka nälga jääma.

Saun koos grilliga – kui lumes ja tuisus pole parim grillida siis hetkel on veel imeline sügis ning tuleks kasutada head võimalust viimast korda koos sõpradega grillida ning peale seda kuuma sauna minna.

Korralda söögitegemine enda pool – võta kokku paar parimat sõpra ning tehke koos süüa oma lemmiktoite.

Külastage muuseumi – üle Eesti on mitmeid tasuta muuseumi, mida nädalavahetusel külastada.

Mine teatrisse – kui natukene aega ette planeerida siis leiab kindlasti nädalavahetuseks mõne hea etenduse, mida vaadata.

Külastage loomaaeda – kas teadsite, et Tallinna loomaaias avati just uus jääkarude maja? Oled seda juba näinud?

Minge road tripile- ehk kui sul on kaasa võtta mõned sõbrad siis minge tehke kasvõi eesti sisene reis autoga.

Põgene suurlinna kiirusest mõnda väikelinna spasse oma nädalavahetust veetma. Võimalusi on nii pikaks kui lühemaks nädalavahetuse paketiks. Spas olles saad nautida täis vaikust ning toateenindust, lisaks veel lõõgastavat massaaži. Mis saaks olla veel parem?

Korralda kirbuturg – parim viis lahti saada enda üleliigsetest asjadest

Mine trenni – kas oled nädala sees tundnud väsimust ning tüdimust? Raske on ennast diivanilt püsti ajada? Nädalavahetusel saad ennast enne korralikult välja puhata ja siis trenni minna.

Minge matkama – kui ilm seda lubab, siis tehke kaasa mõned võileivad ning termosesse kuum jook ning minge avastage matkaradu.

Minge sõpradega koos bowlingusse – kas mäletad, millal viimati käisid?

Miks mitte võtta oma sõbrad punti ning minna koos fotograafi juurde? Selles saate toreda elamuse ning ideaalse mälestuse, samuti on hea neid pilte hiljem kasutada kingituseks oma sõpradele.

Kas mõnel su sõbral või sõbrannal on ehk sünnipäev tulemas? Mis oleks kui korraldaks talle ühe õige üllatuspeo näiteks koosveedetud aja näol? Ühised mälestused, rõõm ja naer on need, mis jäävad kõige helgemini meelde.

Avasta enda jaoks uut Eesti linna – kas oled hiljuti külastanud Pärnut, leidnud uusi tuttavaid ööbides hostelis Tartus, või veetnud aega Rakvere vaatamisväärsustega tutvumas?