Viis jalutuskäiku Tartus

Tartu on suuruselt täpselt paras, et tegelikult on võimalik kogu linnaga jala tutvuda. Lisaboonusena saab nautida värsket õhku, põletada mõne kalori ja keegi ei küsi veel selle eest raha ka.

Toome välja viis ideed jalutuskäikudeks ja sammude seadmiseks Tartus.

 

Tartu Vanalinna uudistamine

Tartu vanalinna jalutuskäik tasub kindlasti ette võtta, kuid juba kord linna satute. Sõdade ja tulekahjude tõttu on enamik Tartu vanalinnas suhteliselt uus.

Keskajast on säilinud Tartu Toomkirik, mis ei ole küll täielikult taastatud, kuid on siiski väga suursugune hoone.

Teine kirik, mis on teine hoone, mis on pärit keskajast, on Tartu Jaani Kirik. Teisipäevast laupäevani saab sinna ka sisse näha, kuid hoone on tuntud just välisfassaadil paiknevate terrakotafiguuride tõttu.

Tartu Jaani Kirik on hinnatud ka kontserdite toimumispaigana. Lähiajal toimuvate kontserdite info leiad kultuurikava.ee lehelt.

Jaani kiriku juurest mööda jalakäijate tänavat Rüütlit jõuab välja Raekoja platsile, kus on tihti toimumas laadad, kontserdid ja jõuluajal ka jõuluturg. Fotojäädvustusena tasub Tartust kaasa võtta pilt suudlevate tudengitega, millest on saanud üks Tartu kui tudengilinna sümboleid.

Raekoja hoone taha jääb mõne sammu kaugusele Ülikooli tänaval Tartu ülikooli peahoone, mis on üks silmapaistavamaid klassitsistliku arhitektuuri näiteid Eestis. Samal tänaval võib näha ka Pirogovi platsi koos Nikolai Pirogovi monumendiga, mis on tudengite lemmikpark Tartus.

 

Tartu Botaanikaaed

Tartu botaanikaaed asub Tartu vanalinna piiril Laial tänaval Emajõe ääres ja on ideaalne jalutuskäiguks ilusa ilmaga.

Tartu Ülikooli botaanikaaed asutati 1803. aastal ning on on kujundatud maailmakuulsate botaanikute poolt. Botaanikaaed koosneb väljas paiknevast aiaosast ning siseruumides paiknevatest kasvuhoonetest.

Aias saab tutvuda nii kohalike kui võõramaiste taimedega ning kõike seda kaunistab tiik koos romantilise silla ja paviljoniga. Kasvuhoonetes saab tutvuda troopiliste taimedega erinevatest eksootilistest kohtadest, küll aga on see osa botaanikaaiast piletiga.

 

Emajõe promenaad

Viimaste aastatega on Tartu linna poolitava jõe kallaste parimale võimalikule kasutusele hästi panustatud ning mööda promenaadi saab ette võtta ühe toreda jalutuskäigu.

Kesklinna poolt jalutamist alustades algab jõeäärne tee Tasku keskuse juurest ning lõpuni välja on see rada 2,5 kilomeetrit pikk. Kevadel ja suvisel perioodil on end sisse seadnud kokteilibaarid ning söögikohad, kus saab tee peal ka keha kinnitada.

Kesklinnapoolne promenaad lõppeb Lauluava lähedal rannaga, kus on võimalik väike suplus ette võtta.

Kui aga see jalutuskäik tundub liiga lühike, siis võib valida ühe paljudest sildadest ning suunduda ülejõepoolsele kaldale. Sealpool olev promenaad viib teid lõpuks peaaegu linna piirile.

Üks ots on umbes 3 kilomeetrit pikk, nii et kokku annab päris pika, kasvõi sportliku jalutuskäigu kombineerida.

 

Tähtvere spordipark ja Laululava

Tähtvere linnaosas Maaülikooli hoonete läheduses paikneb Tähtvere spordipark, kus on tore lihtsalt jalutada, kuid soovi korral leidub seal tegevust igale vanusele.

Vastavalt hooajale on pargis avatud suusa- ja rulluisurajad, laululava juurde tehakse talviti ka uisuväljak.

Pargis on veel mänguväljakud, skatepark, BMX rada ning jala puhkamiseks on teel olemas ka pinke.

 

Discgolf Tähtvere pargis? Jah!

Hea võimalus ühendada jalutuskäik meelelahutusega on Tähtvere pargis paiknev discgolfi rada.

Viimasel ajal on ala Eestis hüppeliselt populaarsust kogunud ja ilmselt selle ala fenomen ongi see, et see sobib igale inimesele ja ei nõua nautimiseks oluliselt palju oskusi.

Soovi korral saab kettaid laenutada laululava hoonest.

 

Raadi mõisapark

Tartu linna piiril Eesti Rahva Muuseumi lähedal paikneb Raadi mõis, mille ajalugu ulatub tagasi keskaega.

Kauni ümbruse ja kena mõisapargi tõttu tasub kindlasti seda kohta uudistama minna. Külastajatele on avatud mõisa vaatetorn, jääkelder ja restaureeritud piirdemüür.

Mõisapargi lähedale teisele poole Raadi järve jääb II maailmasõjas hukkunute memoriaalkompleks. Külastamist väärt on kindlasti ka Eesti Rahva Muuseum.

Kui aga satute Mõisaparki lõunasöögi ajal, siis seal on kohti mõnusaks piknikuks. Vähem piknikku soosiva ilmaga saab mõnusa lõunasöögi ka lähedal asuva Eesti Rahva Muuseumi restoranis.

 

Need viis on meie poolt välja valitud võimalused Tartu avastamiseks jalgsi ja ilmselt kõiki neid kiire nädalavahetuse puhkusega ei jõua avastada.

Aga siis ongi põhjust jälle heade mõtete linna tagasi tulla akusid laadima!

 

Kas sooviksid Tartus veeta paaripäevase puhkuse ja leida öömaja? Soodsamas hinnaklassis hostelid Tartus ja valitud Tartu hotellid leiad viidatud linkidelt.

Ööbimine Tartus

Plaanid tulla Tartusse, aga pole ikka veel omale sobivat ööbimiskohta leidnud? Tuleme appi! Toome välja kolmes erinevas hinnaklassis olevaid Tartu ööbimiskohti, millest igaühes tuleb mõnus ööuni.

 

Soodsaim ööbimine Tartus

Tartu soodsaimad ööbimisvõimalused algavad hinnapiirilt 20 € ning on siiski kiidetud ja viisaka väljanägemisega. Need valikud on sinu jaoks, kui sa ei oota ööbimiskohalt muud luksust peale suurepärase ööune ja soovid majutusele eelarves minimaalse osa jätta.

 

Downtown Hostel

Ülejõe linnaosas Raatuse tänaval paiknev hostel paikneb ülikooli ühiselamus ning kesklinna vahetus läheduses. Toad on puhtad ning valgusrikkad ja köök vajalike tarvikutega on ühiskasutuses naabritega.

Õhtuseks aja sisustamiseks on majas olemas lauatennis, mida sõprade või teiste külastajatega kasutada saab. Kui aga õhtul on plaanis hoopis linnas toimuvaga tutvuda, siis vanalinn on viieminutilise jalutuskäigu kaugusel ja kahel pool hostelit on Tartu kaks suurimat ööklubi.

Autoga saabujatele on tasuta parkimise võimalus, kuid ka bussijaam on vaid 10 minuti kaugusel hostelist.

Keskmine hinne 8.4/10
Arvustusi 400+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Herne Home Accommodation

Tartu värvikaimas linnaosas Supilinnas asub puumajas majutuskoht, mis pakub nii kodusoojust kui ka head hinda. Selles kodumajutuses saab kätte tõelise Tartu kogemuse, sest armsad ahiküttega puumajad on linnale väga iseloomulikud.

Toad on lihtsad, kuid puhtad ning avarad. Köök ja vannituba on ühiskasutuses teiste külastajatega. Hea ilma korral on võimalik kasutada maja hoovi grillimiseks või lihtsalt ilusa ilma nautimiseks.

Autoga reisijad saavad parkida tänaval, bussijaam jääb kahe kilomeetri kaugusele majutuskohast.

Keskmine hinne 8.5/10
Arvustusi 120+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Mugavustega head pakkumised

Siinkohal toome välja mõned pakkumised reisijale, kellel on ootused ööbimiskohale veidi suuremad, kuid kes ei soovi siiski majutusele väga palju kulutada. Nende hotellide hinnad algavad 60 €-st, kuid ajuti võib leida tõeliselt soodsaid pakkumisi.

 

Barclay hotell

Saja meetri kaugusel Raekoja platsist võib leida hea hinnaga ööbimiskoha, kus on olemas kõik mugavused kiireks nädalavahetuse puhkuseks.

Barclays ööbides saate nautida head kesklinna asukohta, kuid siiski õhtul tulla vaiksesse hotelli. Toad on klassikalised ning lihtsad ja hommikusööki saab nautida kiidetud restoranis YliCool.

Külastajad kiidavad hotelli teenindust, asukohta ning üldiselt mõnusat ja rahulikku olustikku. Samuti on mugavalt lähedal erinevad söögikohad ning väikse jalutuskäiguga saab üle vaadata märkimisväärseimad turismiobjektid kesklinnas.

Parkimine on tänaval tasuline ning kui saabute tööpäeva sees, võib parkimiskoha leidmine hotelli ees olla keeruline.

Keskmine hinne 7.7/10
Arvustusi 740+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Hotell Dorpat

Tartu suurim 205 toaga hotell Dorpat paikneb Emajõe ääres vahetult bussijaama kõrval. Hotellist vanalinna on vaid 600 meetrit ning mõne sammu kaugusel paikneb AHHAA keskus, mis on huvitav nii lastele kui ka täiskasvanud teadushuvilistele.

Toad on heledates toonides ning kaasaegselt sisustatud ja kõrgematel korrustel asuvatest tubadest avaneb ilus vaade Tartu linnale.

Hotellis on a la carte restoran, kus pakutakse külastajatele suurepärase valikuga hommikusööki. Kui soovite lõõgastuda ja lasta ennast hellitada, siis selleks ei pea hotellist välja minema – olemas on heade hindadega wellness-spa.

Parkimine on külastajale tasuta, aga eriti mugav on hotell bussiga saabujatele, sest pole väga liialdatud öelda, et otse bussist saab astuda hotelli fuajeesse.

Keskmine hinne 8.5/10
Arvustusi 2600+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Luksuslik puhkus

Siinkohal toome välja võimaluse veeta tõeliselt luksuslik spaapuhkus, mis on sobilik ka kõige nõudlikumale külastajale. Hinnad on siin juba kolmekohalised, aga see tasub ennast igati ära.

 

V Spa & Conference Hotel

V Spa on Tartus üks uusimaid hotelle, mis paikneb otse linna südames Kvartali kaubanduskeskusega samas majas.

Hotellis on erinevaid toatüüpe ja valides Deluxe toa või sviidi on teil toas oma isiklik mullivann. Kogu interjöör on tõeliselt uhke ja võimaldab teil ennast kuninglikult tunda.

Kliendid kiidavad ka hotelli poolt pakutavat hommikusööki ning personali meeldivat suhtumist.

Hotelli juurde kuulub sauna- ja veemaailm, mis vastavalt teie valitud paketile sisaldub hinnas või mitte. Spaas on olemas rohkelt erinevaid saunasid ning mõnusad basseinid, mis meeldivad nii lastele kui ka suurtele pereliikmetele.

Keskmine hinne 9.0/10
Arvustusi 1270+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Tartus on mitmeid majutusasutusi, kindlasti leiad endale sobivaima igaks korraks!

Varahommikuseks jalutuskäiguks Tartus peale värskendavat und leiad viis soovitust siit, ning Tripadvisori inglisekeelse Tartu TOP 10 soovituste nimekirja siit.

Kohvikud Tartus

Tartu vanalinnas jalutades võib märgata palju tihedalt üksteise kõrval paiknevaid söögikohti. Järgnevalt toome välja mõned Tartu külastajate lemmikkohvikud, kuhu tasub Tartusse sattudes kindlasti sisse astuda.

Kõik neli välja toodud kohta on omamoodi erinevad, ning väärt külastamist.

 

Kohvik Werner

Kohvik Werner on iga tartlase jaoks kindla peale minek. Kui kuhugi sõbraga koogile ja kohvile plaan minna on, siis esimesena lööb pähe ikka Werner.

Werneri kohvikus on väga suur valik erinevaid soolaseid ning magusaid pirukaid, kooke ja ka trühvleid. Loomulikult ei puudu menüüst ka erinevad soojad joogid, mida külastajad samuti kiidavad.

Küpsetiste hulgast võib leida ka gluteenivabasid tooteid.

Peale kondiitritoodete on Werneris olemas ka soojade toitude menüü, kuid kuulsust on koht kogunud siiski oma kookide ja tortidega.

Menüüst võib leida erinevaid pastasid, suppe, praade ja viimasel ajal söögikohtade trendikamat leidu – käsitööburgerit.

Avatud on kohvik nädala sees alates kella 7:30st, seega oleks sobilik ka hommikusöögiks. Sulgemisajad on erinevatel päevadel varieeruvad, kuid reedel ja laupäeval saab lausa kella 01:00ni maitseid nautida.

Soojemal perioodil on sisehoovis avatud ka väliterrass.

Veebileht: http://www.werner.ee/

 

Krempel

Kohvik Krempel paikneb Tartu vanalinna peatänaval ning on võitnud paljude külastajate südamed just oma hommikusöökide tõttu.

Viimaseid serveeritakse seal igal ajal ning iga päev. Kohvik avatakse juba kell 08:00, et külastajad saaksid hommikusööki nautida juba varajastel hommikutundidel.

Külastajad kiidavad samuti pakutavat suurt tassitäit kohvi ning hubast interjööri.

Krempli menüüst võib leida huvitavaid maitsekombinatsioone, näiteks mustikapannkoogid peekoni ja meega. Kes nii ekstreemseid maitseelamusi ei otsi, siis pakkuda on ka traditsioonilisi  hommikusöögiroogasid – omlett, salatid ja võileivad.

Peale söömise saab Kremplis ajaviiteks malepartii teha. Kohvikus pakutakse nädala sees päevapraade.

Mõeldud on ka laste peale – olemas on mängunurk ja lastetoolid, seega miks mitte teha perega hommikusöök pühapäeval hoopis Kremplis?

Veebileht: https://www.facebook.com/KrempelKohvik/

 

Tassikoogid

Kui liikuda vanalinnast natuke kaugemale, siis imeilusas Karlova linnaosas Tähe tänaval paikneb retrohõnguline Tassikookide kohvik. Peale tassikookide leiab kohvikust pulgakooke ja makroone, mis lisaks maitseelamusele pakuvad ka silmailu.

Kohvik on Eestis ainus omalaadne ning kõik maiustused valmivad kohapeal ning säilitusaineteta.

Tassikoogid on avatud 10:00-19:00, erandina pühapäeval suletakse kohvik kell 15:00. Peale koha peal söömise võimaluse saab maiustusi kaasa osta ning ka ette tellida suuremaid koguseid üritusteks.

Lisaks pakub kohvik võimalust pidada kevad-suvisel perioodil saab kohvi ja kooki nautida ka väliterrassil. Kliendid kiidavad Tassikookide teenindust ning kohvi.

Huvitava lisateenusena pakuvad nad sünnipäevadele või muudele üritustele kokakooli võimalust, et õppida sama kaunilt tassikooke kaunistama.

Veebileht: http://www.tassikoogid.ee

 

Hektor Cafe

Kesklinnast veel veidi kaugemale jääb uus kohvik Hektor Cafe, mis on oma stiililt eelnevatest täielikult erinev. Sisustuses on kasutatud Eesti disainmööblit ning kogu interjöör jätab stiilse, elava ja samas minimalistliku mulje.

Kohvik kuulub Hektor Design Hosteli juurde, kuid on avatud kõigile.

Kohvikus pakutakse suupisteid, pastasid, suppe, praade ja magustoite. Valikus on nii gluteeni-, laktoosi- kui ka lihavabasid toite, seega peaks igaüks menüüst leidma endale midagi sobilikku. Nädala sees on pakkumises ka maitsvad päevapraed.

Kohvik on argipäeviti avatud alates 7:30 ning nädalavahetuseti 11:00st. Kevad-suvisel perioodil on avatud ka väliterrass. Kliendid kiidavad Hektor Cafe teenindust ning eraldi on välja toodud ka head magustoidud ning maitsev kohv.

Veebileht: https://hektorhostels.com

 

Eelnevalt on välja toodud vaid vähesed paljudest headest kohvikutest, mida Tartus leida võib. Loodame, et need väikesed ülevaated aitavad veidi orienteeruda kirjus kohvikutemaailmas. Kui soovid ka Tallinna kohvikutega tutvuda, leiad mõningad Tallinnas hommikusööki pakkuvad kohad siit.

Meeldivaid maitseelamusi!

Hotellid Tartus

Esmapilgul ei paista Tartu linnapildil palju hotelle, kuid süvenema hakates on valik päris suur. Toome välja valitud hotellid mugavaks puhkuse- või komandeeringuööks ülikoolilinnas.

 

Hotell Lydia

Tartu vanalinnas Raekoja taga paiknev hotell pakub luksuslikku ööbimiskohta ka kõige nõudlikumale külastajale. Hotell valmis 2016 aastal ning koosneb modernsest ning ajaloolisest osast, mis ulatub 19. sajandini.

Toad on hubaselt ning maitsekalt sisustatud ning neist avaneb vaade Toomemäele, Tartu kuulsale Pirogovi pargile, Raekojale või Ülikooli tänavale.

Toa hinnas sisaldub hommikusöök tunnustatud restoranis Hõlm, seega lisakulutusi selle peale ei lähe.

Hotellis on SPA-lounge ning spordiklubi, mis on samuti külastajale hinna sees. Mõeldud on ka tõelise kohvisõbra peale – numbritubades on olemas espressomasin.

Hotell Lydia pakub oma külastajatele parkimisvõimalust hoovis vähese lisatasu eest, kuid auto saab parkida ka tänavale, kus on samuti tasulise parkimise ala. Kui aega napib, aga tahaksite kogu Tartu ühe pilguga üle vaadata, siis hotell pakub Plasku katuse vaateplatvormi piletit 1€ eest.

Hotell Lydia on ideaalne peatumiskoht, kui plaanite tutvuda vaatamisväärsustega vanalinnas, kuid siiski soovite mõnusalt aega veeta ka hotellis ning SPAs lõõgastudes.

Keskmine hinne 9.6/10
Arvustusi 1300+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Antonius Hotel 

Hotell asub Tartu Ülikooli peahoone vastas ning pakub külastajale uhket rännakut ajas tagasi. Sisustuses on kasutatud kõikjal antiikset stiili ning tegemist oleks justkui kompaktse mõisamajutusega Tartu vanalinnas.

Hotelli kõrgete lagede ja suurte akendega tubades on mugav voodi, teler ning ruumikas vannituba. Kogu sisustuses on kasutatud ühtset stiili – ajaloolised tapeedid, seinamaalingud, kaminad ning autentne antiikmööbel. Külastajad kiidavad hotelli head hommikusööki ja mõnusalt kuuma kohvi, et hommik võiks eriliselt hästi alata.

Sarnaselt teistele hotellidele vanalinnas, on ka Hotell Antoniuse juures parkimine tasuline. Maja ette saab parkida vabade kohtade olemasolul hinnaga 10€/päev.

Hotell Antonius on sobilik peatumiskoht, kui naudite antiikset stiili ja tahate ennast tunda kui mõisas, seda samal ajal linnamelu südames.

Keskmine hinne 9.5/10
Arvustusi 600+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Hotel Sophia

Vahelduseks kesklinnas paiknevatele hotellidele paikneb Hotel Sophia Lõuna-Eesti suurima kaubanduskeskuse Lõunakeskuse kõrval linna servas.

Toad on ruumikad ja kaasaegsed ning siseviimistlusel on kasutatud looduslikke ja allergiavabasid materjale. Hea ruumilahendusega tubades kiidetakse ka mõnusat voodit ning valguslahenduse nutikust.

Hotelli suureks eeliseks on ühendus Lõunakeskusega, mis annab võimaluse üleriieteta käia kiirelt ostlemas, kinos, spordiklubis ja isegi kaubanduskeskuses paikneval uisuplatsil. Õhtuseks jalutuskäiguks on lähedal Sanatooriumi park ja hotelli kõrvalt algavad kergliiklusteed.

Hotelli asukoht on sõlmpunktiks erinevate Eesti linnade vahel ning on eriti mugav autoga reisijatele. Jala liiklejale teeb kindlasti rõõmu kesklinna ja Lõunakeskuse vahel sõitev tasuta buss.

Hotell on sobilik nii paaridele kui ka perepuhkuseks, sest Lõunakeskuses leidub tegevusi ka pere pisematele. Asukohast tingituna on hinnaklass eelnevatest hotellidest taskukohasem.

Keskmine hinne 9.1/10
Arvustusi 840+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Art Hotel Pallas

Kolme tärniga hinnatud hotell Pallas paikneb vanalinna serval kesklinna suuremate kaubanduskeskuste vahetus läheduses. Maja iseloomustab kaunis klaasfassaad ning Pallase koolkonna kunstnike töödest inspireeritud sisekujundus.

Toad on lihtsa kujundusega ning nagu ka hotelli nimi reedab, siis võib kõikjalt leida kunstiteoseid. Kõikides numbritubades on olemas wifi-ühendus, konditsioneer ning televiisor. Hotelli restoranis serveeritakse Briti roogasid ning hommikusöök on hinna sees, seda on ülevaateportaalides klientide poolt ohtralt kiidetud. Külastajad kiidavad mugavat voodit ja suurt patja, et puhkusel olles ikka korralikult välja magada.

Autoga saabujatele on parkimisvõimalus hotelli hoovis, mis on kesklinna piirkonda arvestades suur pluss. Hotellist mõne minuti kaugusel on ka bussijaam, seega on mugav ka ilma autota reisijale.

Art Hotel Pallas on ideaalne linnapuhkuseks paaridele ja miks mitte rikastada puhkust paari sammu kaugusel asuva Vanemuise teatrikülastusega.

Keskmine hinne 8.7/10
Arvustusi 1600+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Antud hotellide valikus on ööbimiskohti igale maitsele, et veeta Tartus üks mõnus linnapuhkus. Kuna Tartu on suhteliselt väike linn, siis olenemata hotelli asukohast ei jää ükski Tartu vaatamisväärsus ööbimispaigast liig kaugele.

Meeldivat puhkuseelamust!

Tartus ööbides ja puhkust veetes leiad ideid aja sisustamiseks ka Tartu jalutuskäikude postitusest. Vaata lisaks ka lühikest ülevaadet huvitavamatest kohvikutest Tartus.

Külaliskorterid Tartus

Tartusse linnapuhkusele tulles saab hotelli alternatiivina külastada mitmeid pakkumises olevaid külaliskortereid. Neid võib leida nii linna südames, kui ka kaugemates linnajagudes. Kui eelistate privaatsust ja soovite Tartus viibimisel kodusemat olemist, siis tasub külaliskorteri peale mõelda.

Alljärgnevat toome välja neli populaarset külaliskorterit Tartus.

 

Fortuuna 5 Apartment

Tartu kesklinnas Emajõe kaldal paiknev Fortuuna 5 Apartment on ühe magamistoaga ning kuni neljale inimesele mõeldud peatumispaik. Fortuuna tänav paikneb südalinnast 5 minutilise jalutuskäigu kaugusel teisel pool jõge. Seega sobib ka rahulikku puhkust veetma tulnud külalisele, sest paikneb eemal linnakärast.

Korteri välimus on puhas ja värske ning perenaine on igati abivalmis. Toas on üks kaheinimesevoodi ning diivanvoodi, kuhu saab vajadusel kaks inimest mahutada. Kööginurk on praktiline ning on varustatud vajalike tarvikutega ning praeahjuga. Ruumikas rõdu võimaldab hommikukohvi värskes õhus nautida.

Eeliseks antud korteri puhul on kindlasti ligipääsetavuse mugavus, sest uste avamine käib koodidega ning võtmeid vaja ei ole. Parkimine on tasuta maja ees ning maja on varustatud ka liftiga.

Keskmine hinne 9.3/10
Arvustusi 250+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

City Inn Apartments

Tartu kesklinna kaubanduskeskuste vahetus läheduses paiknevad külaliskorterid pakuvad hea võimaluse kiireks linnapuhkuseks.

City Inn Apartments asub Aleksandri tänava alguses paneelmajas Kvartali kaubanduskeskuse vastas.

Korterid on kaasaegselt sisustatud ning kliendid kiidavad ka tubade puhtust. Pakkumises on mitmed korterid, mis mahutavad kuni neli inimest. Kõikides korterites on olemas televiisor ning veekeetja ja mikrolaineahjuga varustatud kööginurk.

Parkimisvõimalus on maja ees, kuid majutus on ka väga sobilik bussiga liikleijale, sest bussijaam on 300 meetri kaugusel.

Külaliskorteri hea asukoht võimaldab kiirelt ning vaid jalutuskäigu vaevaga tutvuda Tartu kesklinna vaatamisväärsuste ning toidukohtadega. Samuti hea võimalus teha ostlemistuur kolmes kõrval asuvas kaubanduskeskuses.

Keskmine hinne 8.6/10
Arvustusi 750+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

OldTown Tartu Apartments

OldTown Tartu Apartments toob kokku vana ja uue – külaliskorterid asuvad 2017. aastal valminud modernses majas munakivisillutisega vanalinna tänava ääres.

Pakkumises on erinevaid kortereid kaasaegse sisustusega ja ööbima mahub korraga kuni kuus inimest. Tubades on televiisor, töölaud ja kööginurk koos vajalike tarvikutega, et soovi korral süüa ise valmistada. Kui aga on soov väljas einestada, siis Tartu vanalinnas asub mitmeid häid kohvikuid ja restorane.

Parkimine on tänaval ning tasuline, seega mugavam on majutust kasutada, kui reisite autota. Kui siiski soovite maja lähedusse parkida, on kõige mõistlikum osta 24h parkimine, mis maksab antud piirkonnas 10€ (2017. aasta seisuga).

Keskmine hinne 9.5/10
Arvustusi 260+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Alexander Apartments

Alexander Apartments külaliskorterid asuvad Tähtvere tänaval, 700 meetri kaugusel vanalinnast ning annavad aimu tõelisest Tartu kodust. Tähtvere rajooni iseloomustavad väärika ajalooga puitmajad, mis on Tartu linna omamoodi sümboliksi. 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel asub Tartu lauluväljak ning paarisaja meetri kaugusel majutusest asub A. le Coq Õllemuuseum.

Valida on kahe korteri vahel – ühe või kahe magamistoaga, mis mahutavalt vastavalt 5 või 6 külastajat. Ühes apartemendis on terrass ja teises kamin, et nautida tõelist Tähtvere hõngu. Kõikides ruumides on ainulaadne puitelementidega sisekujundus ja puidust mööbel. Omale meelepärase söögi saab valmistada hästi varustatud kööginurgas.

Parkimisvõimalus on tänaval tasuta, ühistranspordiga reisijad peavad kohale jõudmiseks veidi pikema jalutuskäigu ette võtma. Selles majutusasutuses ööbides ei pea te ka oma lemmikuid koju jätma, kuid selle eest võidakse kohandada lisatasu.

Keskmine hinne 9.2/10
Arvustusi 390+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Kui soovite saada Tartus ööbides tunda ennast kodusemalt kui suures hotellis, siis on külaliskorter hea valik. Tartus on heal tasemel majutuskohti pakkuda nii vanalinnas kui ka mõni samm keskusest kaugemal.

Mida teha Tartus

Tartu – heade mõtete linn on tuntud ülikoolilinnana, aga lisaks on tegu veel väga peresõbraliku linnaga, mis pakub lisaks teadmistejanu kustutamisele palju võimalusi ühiselt aega veeta, kaaslasega aktiivset puhkust korraldada või hoopis muuseumites ringi vaadata.  Siin toome Sinuni viis kohta, mida kindlasti tasub Tartus külastada.

 

AHHAA Keskus

Tartut külastades kas kaaslasega või koos lastega soovitame kindlasti minna Teaduskeskus AHHAA’sse, mille peamiseks märksõnadeks võib kasutada: praktika, üheskoos, õpin läbi kogemuse.

Lisaks on seal võimalik vaadata erinevaid näitusi. Teaduskeskuses on võimalik palju põnevaid tegevusi ise tunnetada ja proovida katsetades nende “käed-külge eksponaate”, võtta osa töötubadest, külastada planetaariumit, sõita kosmosesse või vaadata teadusteatri etendusi. Pärast teaduskeskusega tutvumist on võimalik osta kingitus endale või lähedasele kõrval asuvast teaduspoest.

Veebileht: http://www.ahhaa.ee/et

 

Tartu Seikluspark

Kui otsid veidi aktiivsemat puhkust siis kevadest – sügiseni on ideaalne võimalus külastada Tartu Seiklusparki, mis asub kesklinnast kõigest 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Seikluspargis ootavad sind mitu erinevat rada – nii esimestele katsetajatele kui kõige hulljulgematele ronijatele. Seikluspargis on 3 lasteseikluse rada ning 5 erineva raskusega rada, mis on jaotatud pikkuste alusel.

Lisaks seiklusradadele ootavad sind kohapeal järgmised võimalused: spordiplats, kiiruserada, minigolf, jalgpalligolf, petang, noolemäng. Kogu rada läbitakse koos turvavarustusega, mille õppimiseks on loodud esimene rada, kus tutvustatakse varustuse kasutamist ning reeglid raja läbimiseks.

Veebileht: http://www.tartuseikluspark.ee

 

Tartu V Spa

Tartu uusim spahotell ja konverentsikeskus V Spa ootab külastajaid nautima veemõnusid. Tegu on ühe suurima spahotelli ja konverentsikeskusega Balti riikides – pindalaga 3800 ruutmeetrit.

Spas on 11 erinevat basseini ja mullivanni, mille seast leiab sobiva igaüks. Kõige pisemad saavad vees lustida väikelaste laevaujutusteel. Koos vee- ja lõõgastusmaailmaga leiate V Spast veel soola – ja saunamaailma, jõusaali ning baari. Lisaks hoolitsustele ja veeprotseduuridele on spas võimalik ööbida, korraldada üritusi, sünnipäevi ja  tähistada teisi sündmusi.

 

 

Mida veel teha Tartus

Ka lihtsalt linnas jalutades on Tartus väga palju ringi vaadata ja märgata – tasub külastada nii Vilde kui Wilde Skulptuure ning kindlasti ka Suudlevate Tudengite kuju Raekoja platsil, millest on saanud üks Tartu sümboleid.

Tartu Jaani kirik pakub päevasel ajal, kl 10-18, meeldejäävat võimalust üles kirikutorni ronida mööda ainulaadset keerdtreppi.

Ülevalt avaneb vapustavalt ilus vaade Tartu Raekoja poole ning üle jõe. Täistunnil tornis olles võib kuulda ka kirikukellasid.

Kultuurihuvilistel soovitame külastada Eesti Rahva Muuseumit, kus jagub uudistamist kultuurihuvilistele terveks päevaks.