Suvise rattamatka ideed Pärnus

Suvise rattamatka ideed Pärnus

Pärnu on Eesti populaarseim kuurortlinn ja suvel tõuseb rahvaarv linnas mitmekordseks. Turistide ja kodumaiste suviste puhkajate hulk on Pärnus suur ja kui samale perioodile jääb mõni suvine suurüritus, siis võib linnas autoga liikumine raskendatud olla.

Sellisel juhul aitab linnas mugavalt ja muretult liikuda jalgratas, mille rentimise teenust osutab Pärnus hulk ettevõtteid. Jalgrattaga Pärnut avastades saad vahetult sõita mööda rannaäärt, männimetsa ja linnatänavaid. Pärnu linnas on kokku rajatud ligi 50 km jalgrattateid ja avastamist jagub Pärnus mitmeks reisiks.

Teeme sulle ülevaate, mida külastada ja avastada Pärnus jalgrattaga.

 

Pärnu jõgi ja Jaansoni rada

Jalgrattaga Pärnut avastades ei saa me üle ega ümber Pärnu jõest ja soovitame kindlasti rattaga avastada jõe-äärset ala. Pärnu jõgi on Eestile aidanud palju kuulsust tuua, sest paljud meie sõudmise olümpiakangelased on treeninud just seal.

Pärnu jõe mõlemal kaldal kulgeb tervisespordi rada, mis on koguni 9 km pikkune ja moodustab ringi Papiniidu ja Pärnu kesklinna sillaga.
Pärnu jõe kaldal on lisaks kergliiklusteedele ka piknikukohad ja pingid, kus saad istuda ja nautida looduskaunist Pärnut. Kui soovid, võid ka varbad vette panna, sest jõevesi on puhas ja jahutav.

Pärnu jõe vasakul kaldal jookseb kuulsa Pärnu linna sportlase Jüri Jaansoni nimeline terviserada. Rahvasuus tuntud Jaansoni rada on 4 km pikkune ja kulgeb mööda Pärnu jõe vasakut kallast.

Jalgrattaga mööda kergliiklusteed tuhisedes saad mõelda, kuidas samadel radadel treenides jõuti olümpiale ja toodi medaleidki Pärnusse.

 

Valgeranna seikluspark

Valgeranna seiklusparki jõudmiseks piisab pooletunnisest jalgrattasõidust Pärnust Haapsalu poole. Valgeranna seikluspargis leidub tegevusi kogu perele.
Vahva seikluspark pakub oma külalistele ekstreemset puhkust kõrgustes ronimise, võrkudesse hüppamise, pikkade liugude ja takistusradadega.

Pargi seiklusrajad asuvad kuuel erineval kõrgusel ja kokku on sulle pakkuda 8 erineva raja kasutamise võimalust. Kui veedad puhkust koos lastega, siis neid ootab Valgeranna seikluspargis lastepark. Lastepargis on kaks erinevat rada ja palju muud huvitavat.

Seiklusparki jalgrattaga sõites leidub kauneid kohti, kus ka väike piknik pidada.
Kui soovid nautida puhkust jalgrattaga värskes õhus, siis selle koha külastamine on kindlasti üks meeleolukas ja huvitav sihtkoht, kuhu tasub minna.

 

Pärnu vallikääru suveüritused

Pärnu vallikäär on võluv ja kaunis linnasisene roheline paradiis. Vallikäär kutsub külastama oma valgustatud promenaadi ning kauni jalakäijate sillaga, mis kõrgub üle vallikraavi. Muide, vallikäärus on ka Eesti kõrgeim purskkaev.
See on suvel populaarne koht kontsertide ja vabaõhuürituste korraldamiseks. Teadagi on suvel Pärnus autoga parkimisega raskusi, eriti suurürituste ajal. Jalgrattaga jõub Pärnu vallikääru ilma suurima vaevata nagu Pärnus ikka.

Lisaks vabaõhuüritustele on vallikäär külastamist väärt ka muul ajal. Vallikäärus on rajatud ka lastemänguväljak ja uudistamiseks on taastatud vana sepikoda.

Jalgrattaga kontserdile või laadale sõites säästad ennast parkimise muredest. Pärast kontserti saad enne koduteele asumist sõita mööda jõekallast Pärnu muulini ja nautida seal hingematvat päikeseloojangut.

 

Rattaga randa

Jalgrattaga Pärnut avastades soovitan kindlasti külastada ka mereäärset rannaniitu. Pärnu merelahe ääres laiuvale rannaniidu kohal lookleb 600 meetrine matkarada. Matkarajal on ka vaateplatvorm, kus saad jälgida rannakaitsealal elutsevaid veiseid ehk „linnalehmi“, kes kiirustamata pilliroovarsi söövad ja aegajalt uudistajatele laisa pilgu heidavad.

Jalgrattaga ranna lähedust avastades võid leida ka kauni ja privaatse liivaluitekese, kus on mõnus pikniku pidada, päikest võtta ja raamatut lugeda.

Jalgrattal seigeldes avastad rohkem ja looduse imelised paigad muutuvad lähedasemaks kui autoga reisides.

Pärnusse puhkust planeerides leiad mitmed head Pärnu hostelid siit ning Tartusse linnapuhkust planeerides leiad hostelid Tartus sellelt lingilt.

Close Menu