Mida teha Võrus

Võru on Lõuna-Eesti linnake, mis peidab endas nii mõndagi huvitavat. Kõik linnasisesed vaatamisväärsused ja huvitegevused jäävad kesklinnast ja üksteisest mõnusa lühikese jalutuskäigu kaugusele.

Võru on tuntud Tamula järve ning Eesti kõige looduslähedasema spaa poolest, aga kõigest kohe järgnevalt.

 

Kubija hotell-loodusspaa

Kubija hotell-loodusspaa on omanäoliste seas ainulaadne kogu Eestis. See pisike tervisekeskus-spaa asub Tamula järve rannast kõigest 500 m kaugusel. Mugav ja hubane hotell-loodusspaa loob rahu meelele ja vaimule. Asukoha poolest õnnistatud ning looduse rüpes asuv tervisekeskus pakub oma külastajatele erinevaid ilu-ja terviseprotseduure.

Kõikide tervise-oaasi külastajate kasutuses on ka 5 sauna ja 4 mullivanni. Basseinid on tervisespaas rajatud nn. kuldlõike järgi.

Toad on hubased ning varustatud kõige vajalikuga. Hinna sees on ka tasuta wifi. Mõnusaks aktiivseks tegevuseks on Kubija hotell-loodusspaa ümbruses metsaalustes valgustatud terviserajad, kus saab talvel suusarõõme ja suvel jalgrattasõitu nautida.

Matkamissõpradele on siin ka matkarada täiesti olemas. Kubija hotell-loodusspaa annab võimaluse nautida puhkust mitmekesiselt ja tervislikult.

Pole harvad ka juhused, kus lamamistoolis lõõgastudes võid pilguga kohata metsaveerel jalutavat metskitse.

 

Võru lastefestifal „Rõkkab rõõmust maakera“

Eestlane on laulurahvas ning laul võetakse üles vist igas Eesti linnas. Võru on loonud festivali, kus terve linn muutub laste mängumaaks. Linnatänavatele tekivad erinevad atraktsioonid, vaadata saab etendusi, tsirkust ja mustkunsti.

Filmisõpradest mudilastele näidatakse Kino Kannel filmiprogrammi raames uuemaid lastele loodud multikaid ja lastefilme. Kaugemalt tulnud külalistele püstitatakse ka telklaager, sest kõiki vägevaid atraktsioone ja etendusi ei jõua küll ühe päevaga läbi käia!

Veel kuuluvad festivali programmi kogupere vesiaeroobika Tamula rannas, külastada saab mini-loomaaeda ja osaleda saab liivaskulptuuri valmistamises.

Olgugi, et lastefestival, kuid tegemist ja huvitavat jagub siin ka täiskasvanule. Soovitame osa võtta näiteks võru keele õpitoast ning õppida ära 10 ummamuudu võrokeelset sõna.

Festival toimub enamasti mai lõpus, ning täpsed kuupäevad on leitavad festivali veebilehelt https://vorulastefestival.ee.

 

Pubi17

Kui sa oled Võrus, siis seda super-lahedat kohta pead sa küll külastama!

Võru kesklinnas, aadressi Jüri 17 asuv Pubi17 on omapärane paigake, mis avab uksed igal reedel ja laupäeval. See on koht, kus saab nädalalõppudel kuulata livemuusikat ning kohtuda uute ja lahedate inimestega. Piletit siin pole ja muusikat saab nautida tasuta. Peab märkima, GastroPubi17 mahutab laudade taha 150 inimest, mis on päris hea näitaja pisikese linna kohta.

Pubi külalistel on võimalik mängida noolemängu ja piljardit. Kui veab, võid leti ääres kohata ka mõnda kohaliku tuntud lauljat või kirjameest.

Pubi17 on külastamist väärt, sest elamus, mille siit kaasa võtad, on seda väärt! Külalised on kiitnud nii muusikat kui toitu – proovi ise ka!

 

Kreutzwaldi majamuuseum

Kes poleks siis koolis kuulnud ja ka lugenud Eesti vast kõige olulisemat kirjutist – rahvuseepos „Kalevipoeg“.  Selle suuremahulise teose autor Friedrich Reinhold Kreutzwald elas selles väärikas ja vanas majas koguni 44 aastat.

F.R Kreutzwaldi majamuuseum asub Võrus ning siin saad kirjanikuhärrast ja tema elust sellise ülevaate, mida kirjandusõpetaja koolis ei rääkinud. Saame siin teada, et kirjanikuhärra sakslannast naine ei lugenud kunagi „Kalevipoega“, kuigi see peagi ka saksa keeles ilmus.

Muuseumitöötajatelt tuleb huvitavat infot nii palju, et tõepoolest vastab tõele, et pärast esimest külaskäiku Kreutzwaldi majamuuseumisse, tuleb Teil soov sinna tagasi pöörduda.

Muuseumikompleks koosneb viiest hoonest ning tunni-poolteisega saate läbi uudistada kogu kompleksi.
Kreutzwaldi majamuuseumi külastamine on nagu sammuke teise ajastusse. Kahe-eurone ajas rännak ning sinna muuseumitöötajatelt täiesti tasuta saadud huvitav ülevaade kirjaniku ja lauluisa elust on kogemust väärt.

 

Võrus saad veeta vast kõige looduslähedasema puhkuse, mis meie väikelinnad üldse võimaldavad. Linnas jagub erinevaid tegevusi igasse aastaaega ning igas vanuses külastajale.
Võru on ideaalne koht perepuhkuseks või romantiliseks lõõgastuseks koos kallimaga. Tutvu valitud Võru hotellidega siin.

Mida teha Pärnus

Pärnu – päike, tuul ja meri on kolm sõna, mis meenuvad ilmselt esimesena seoses suvepealinnaga, aga lisaks rannale on Pärnus palju võimalusi ühiselt aega veeta, kaaslasega aktiivset puhkust korraldada või mõni firmaüritus korraldada.  Toome teieni 5 kohta, mida kindlasti tasuks Pärnus külastada.

 

Tervise Paradiis Pärnus

Sügisel ja talvel on suvepealinnas võimalus lõõgastuda ning luua koos kaaslasega ühiseid mälestusi. Pärnus Tervise Paradiis spaa-hotell & veekeskuses asub Eesti suurim veepark, kus lustimist jätkub nii väikestele kui suurtele mitmeks tunniks. Rõõm ja naer on puhkustelt need, mis jäävad kõige helgemini meelde.

Lisaks veekeskuse osale on Tervise Paradiisis võimalik ööbida hotellis ning nautida erinevaid lõõgastusi. Spapaketid on kokku pandud nii lastele kui täiskasvanutele. Oma keha ning meeli on võimalik kosutada ka erinevate taastavate ravipakettidega. Kohapeal on võimalus minna piljardit või bowlingut mängima.

Veebileht: http://www.terviseparadiis.ee/et

 

Lottemaa

Ideaalseks perepuhkuseks koos lastega reisides soovitame kindlasti Pärnut külastades minna Lottemaa Leiutajatekülla. Tegu on Baltimaade suurima teemapargiga, milles elavad Lotte, Bruno, Albert ja teised Leiutajateküla elanikud.

Lottemaal ootab sind ees üle saja erineva atraktsiooni, temaatilised majad, seiklusrada. Hommikust õhtuni toimub ka Lottemaa program, milles leiutajateküla tegelased kutsuvad külastajaid osalema erinevatel mängudel või kaasa elama teatrietendusel. Kohapeal on võimalus nautida meeldivaid toiduelamusi või osta mõni kingitus suveniiripoest.

Avastamist ning leiutamist jätkub nii suurematele kui väiksematele. Lottemaa on avatud suvel ning detsembrikuus, millal toimub spetsiaalne program “Lottemaa jõulumaa”

Veebileht: http://lottemaa.ee

 

Pärnu Minizoo

Pärnu kesklinnas asub MiniZoo, kus on võimalik tutvuda eksootiliste terrariumiloomadega. MiniZoost võib leida sõrmepikkuseid maobeebisi, ämblike, sisalike ning palju teisi eksootilisi loomi, kellest mitmed on ainulaades Euroopa loomaaedades.

Minizoo kollektsioonis on gekod, tokee’d, roheleeguane, aga ka suuri võrkpüütoneid, rästikuid ning isegi lõgismaod. Kes eksootilisi loomi ei karda, saavad võimaluse ka madusid enda kätte võtta. Minizoo on avatud aastaringselt.

Veebileht: https://www.facebook.com/Minizoo-140864599349443/

 

Pärnu rand

Kesklinnast vähem kui 15 -inutise jalutuskäigu kaugusel asub Pärnu liivarand.

Mere äärde Pärnu rannaniidule on ehitatud linnuvaatlustornid, millest avaneb suurepärane vaade merele, tornides on välja toodud ka infostendid erinevatest lindudest, keda võib seal ümbruses kohata ning rannaniidu kaitsealuste taimede joonistused.

Tornidel on 2 vaateplatvormi, neist kõrgem asetseb suisa 8 meetri kõrgusel. Kuigi tornid on avatud läbi aasta siis kõige parem aeg on külastada neid maist – oktoobrini, sest siis on rannaniitudele toodud linnalehmad ehk veised, kes pilliroogu nosivad.

Üks vaatetornidest asub Mai lasteia kõrvalt randa suunduva tee ääres ning teine Hirve tänava joonel, kolmas torn asub mere ja Tervise Paradiisi vahelisel alal, milleni viib laudtee. Torne on võimalik külastada ka öösiti.

Lisainfot: https://www.puhkaeestis.ee/et/parnu-rand

 

Põgenemistuba Pärnus

Nendele, kes on hingest veidi seiklushimulisemad ning soovivad saada uusi põnevaid väljakutseid soovitame külastada CCCP Põgenemistubasid, mis asuvad Mai keskuse tagumisel küljel.

Põgenemistuba on tõsielupõhine põgenemismäng, kus sul on aega 60 minutit, et leida väljapääs. Toad on erinevate temaatikatega ning pole soovitatavad klaustrofoobia all kannatavatatele inimestele.

Mängu eesmärgiks on pääseda lukustatud ruumist välja ettenähtud aja jooksul – enamasti on selleks tund. Ruumist pääsemine eeldab head meeskonnatööd, ning aitab tugevdada meeskonnatunnet.

Veebileht: https://pogenemistoad.ee

Pärnusse minekut planeerides võivad abiks olla ka Pärnu soovitatud hostelite ning Pärnus asuvate hotellide postitused. Külmal aastaajal siiski koju jäädes leiad uusi ideid õhtusteks hobideks, millega meeldivalt aega mööda saata.