Mida teha Rakveres

Rakvere asub tunniajase sõidu kaugusel pealinnast Tallinnast ning on väike ja vaikne linnake.

Suuruselt väike, hingelt suur ja kena linn, kus peamise vaatamisväärsusena kõrguvad linna kohal juba 13. sajandil Hendriku Liivimaa Kroonikas mainitud Rakvere linnuse varemed.

Linnus on ka linna peamine vaatamisväärsus. Rakveres on kultuuri ja kunsti hõngu ning  linna teater on külastamist väärt. Lääne-Virumaa tuntuimas linnas on võimalik aega veeta lõõgastudes kui ka aktiivselt puhkust või vaba aega nautides.

 

Rakvere Linnus

Rakvere Linnuse varemed koos kultuuriprogrammiga viivad sind tänapäevast keskaega! Linnuse õuel saab ratsutada hobusega.  Tutvuda saab erinevate näitustega ja väljapanekutega.

Rakvere linnus pakub suurel hulgal erinevaid kaasakiskuvaid keskaja-teemalisi tegevusi. Pidada sõbraga mõõgavõitlust, proovida kätt vibulaskmises kirjutada hanesulega alla rahulepingule. Rakvere linnuse ruumides saab tutvuda keskaegse piinakambri väljapanekuga ning külastada mõõga- ja relvanäitust.

Rakvere vallimäe nõlvadel toimub suvel ka erinevaid kontserte ning üritusi. Vallimäe nõlvalt vaatab alla  harali sarvedega suur tarvas, kelle järgi saadud nime kandis Rakvere (Tarvanpää) muinasajal. Huvipakkuvaid tegevusi leiab igale maitsele.

Erinevate huvikodades saab proovida oma kätega valmistada savist anumat või sepikojasõnnetoovat hobuserauda valmistada.

Rakvere linnus on huvitav paik. Erinevate aktiivsete tegevuste võimalus ning huvitavate väljapanekute rohkus teeb sellest kindlasti atraktiivse ja külastust vääriva koha. Ma soovitame tuliselt.

 

Baltoscandal

Baltoscandal on rahvusvaheline teatrifestival, mis toob Rakverre mitmeks päevaks kohale kõik suured teatrihuvilised. See juulis toimuv mitmepäevane  teatrifestival toob lavale kümnetest välisriikidest pärit tuntud lavastajad ja näitlejad.

Mõne päeva jooksul on linn täitunud teatrihõnguga ja linnas võib kohata tänavamuusikuid ja kostümeeritud näitlejaid. Linn meelitab Baltoscandali ajal kohale palju kultuurilembelisi boheemlasi ja tänavamuusikuid.

Põhjamaa suurimal teatrifestivalil Baltoscandalil on toimunud mitmete nimekate rahvusvaheliste lavastajate esietendused ning festival ise on pälvinud meedia tähelepanu ka mujal maailmas.
Kultuuriürituste seas on see kindlasti täielik pärl, sest festivali maine ning osalejate rohkus toob linna palju teatrihuvilisi üle kogu maailma.

 

Politseimuuseum

Rakvere üllatab positiivselt väga haarava ning interaktiivse politseimuuseumiga, mida soovitame kindlasti külastada. Politseimuuseum annab kaasakiskuva ja mitmekesise ülevaade politsei tööst ning töömeetoditest.

Ringkäik politseimuuseumis kestab umbes 1,5 tundi. Selle aja jooksul saad muuhulgas mõõta reaktsioonikiirust autoroolis, võtta sõrmejälgi ja lahendada kriminaalseid mõistatusi.

Muuseum võimaldab klientidel korraldada laste sünnipäevapidusid, olemas on lastenurk koos liumäe ning muu huvitavaga. Hariva programmi eest hoolitseb muuseumi giid, kes lastele ohutu liiklemise tarkuseid jagab.

 

Military Escape põgenemistuba

Military Escape põgenemistuba asub Rakveres Piiri tänaval. See huvitav ja närvekõditav ettevõtmine pakub elamust 2-4 liikmelistele seltskondadele.

Põgenemistuba pakub lahendamiseks kaks erinevat huvitavat ülesannet. Mõlema ülesande lahendamiseks on seltskonnal aega 60 minutit. Selline aktiivne ning pingeline seltskondlik lahenduse leidmine on huvitav ning oma detektiiviomadusi sõpradega proovile panna on lõbus ning väljakutsuv.

Seltskonnamänguna populaarseks saanud põgenemismängudel on võimalus esitada iseendale väljakutse, kus piiratud aja jooksul tuleb lahendada rida erinevaid mõistatusi, et päästa kogu seltskond.
Military Escape personal on näinud oma atraktsioonidega vaeva ning kõik detailid on korraldajatel peensusteni läbimõeldud.

 

Rakvere ei lakka üllatamast! Kohti, mida külastada, on linnas palju. Rakveres saab huvitavalt ja meeldejäävalt veeta aega kogu perega. Ka hotelle on Rakveres häid, seega tasub igati tulla puhkama kaheks-kolmeks päevaks. Nii näed rohkem.

Rakvere on väge täis!

Rakvere hotellid

Rakvere asub vaid tunniajase sõidu kaugusel pealinnast Tallinnast ning on kontrastina Tallinnale esmapilgul väike ja vaikne linnake. Sissesõidul tervitab külastajaid Rakvere linnuse Vallimäelt vastu vaatav suurte sarvedega tarvas, mis on ka linna tuntuim sümbol.

 

Villa Hotel Theresa

Villa Hotel Theresa nimeline hotell asub Rakvere kesklinnast kilomeetri kaugusel. Kõikides tubades on nii tasuta wifi kui ka lameekraan teler ning töölaud ja privaatne dušiga vannituba. Hotell tervitab sind avara ning mugava fuajeega, kus on nii televiisor kui kamin.

Sisse- ja välja registreerimine käib kiirelt ning parkimine on Villa Hotel Theresa klientidele tasuta. Selles hotellis on oodatud ka lemmikloomad. Hotell ise asub kauni tammiku embuses, mis on üks ainulaadsetest Põhja-Eesti allesjäänud tammikutest.

Villa Theresas ööbimine on mugav, voodid pehmed ja teenindus vaieldamatult tasemel.
Kliendid kiidavad majutuspaiga alati puhtaid tube ja rikkalikku hommikusööki.

Keskmine hinne 9.0/10
Arvustusi 500+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Hotel Wesenbergh

Hotel Wesenbergh asub Rakvere südalinnas. Huvitava faktina saab välja tuua, et tegu on Rakvere linna vanima majutusasutusega.

Hotell pakub oma klientidele tasuta parkimist ja hinna sees on ka tasuta wifi-ühendus. Tubades on telerid ning tasuta on saadaval ka kaabeltelevisioon. Ööbijatele on maitsev hommikusöök hinna sees ning teenindus on tasemel.

Hotell suhtub oma klientide sõbralikesse lemmikloomadesse sama sõbralikult ning ka nende majutamine on võimalik. Hotel Wesenberghi lähedal asuvad nii Rakvere teater kui ka Saksa Ordu poolt 14. sajandil ehitatud ordulinnus.

Keskmine hinne 8.4/10
Arvustusi 560+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Aqva Hotel & Spa

Aqva Hotel & Spa on tervisekeskus ning hotell Rakvere kesklinnas. Hotell on tuntud paljudele SPA-sõpradele. Hotell pakub oma külalisetele hinna sees tasuta WiFit, telerit ja ka konditsioneeri.

Parkimine on klientidele tasuta ja hommikukohvi nautimiseks saab end toas saada oleva pehme hommikumantli sisse keerata. Sisse- ja väljaregistreerimine käib kiiresti. Toad on hotellis puhtad ning teenindus nii kliendisõbralik, kui saab. Nädalavahetustel võib hotell ja SPA olla üsnagi rahvarohke, ning vaikuse armastajatel tasub ööbima tulla pigem tööpäeviti.

Aqva Hotel Spa hotell pakub oma klientidele hotellis peatumise hinna sees ka veekeskuse kasutamise võimalust. Hotell on mõelnud kõikidele kliendi soovidele ja saadaval on ka toad allergikutele.

Lisatasu eest saab kasutada nii pesupesemis- kui ka triikimisvõimalust. Olemas on ka šeif väärisesemete hoidmise tarvis. Hotellis on mitu toitlustusvõimalust, mille hulgast leiab endale sobivaima ka väga valiv sööja. Mugavaks abimeheks perega reisimisel on laste mängutuba.

Keskmine hinne 9.0/10
Arvustusi 1010+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Park Hotell Palmse

Enamus Lääne-Virumaal asuvaid väärikaid ja huvitavaid vaatamisväärsuseid asuvad maakonna keskusest Rakverest veidi eemal. Samuti ka Park Hotel Palmse, mis asub Rakverest pooletunnise autosõidu kaugusel ja on ümbritsetud hingematva looduse ja vanade väärikate mõisahoonetega.

Soome laheni on hotellist kõigest 10 kilomeetrit, ehk autoga loetud minutid, mis heas seltskonnas mööduvad silmapilkselt. Park Hotell Palmse pakub oma külalistele hinna sisse kuuluvat WFfi-ühendust ja tasuta parkimist. Tubades on telerid ja tualett-tarbed.

Hotell pakub oma klientidele jalgrattalaenutust ja grillimisvõimalust õuealal. Hommikusööki pakutakse toas ning eriti kiidetakse selle hotelli maitsvat kohvi, mis on üle piirkonna kuulus. Paneb sind soovima, et hommikud ei lõppekski!

Suvisel ajal on Palmse mõisa valdused populaarne pulmade toimumispaik. Kogu miljöörikas piirkond jätab kustumatu mälestuse ka talveperioodil.

Keskmine hinne 7.9/10
Arvustusi 100+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Rakveres peatumine soovitame võimalusel ajastada teatrifestivali Baltoscandal või Punklaulupeo ajaks. Linnast väljas, vaid pooletunnise autosõidu kaugusel asub Lahemaa rahvuspark oma ilusa loodusega.

Põhja-Eesti väikeseid kalurikülasid külastades soovitame käia kindlasti ka Vergis ning Võsul. Koos ööbimisega Rakveres on see kena ja rutiinist vaba nädalavahetus.

Talvisel ajal männimetsade alla rajatud suusarajad kutsuvad lumisesse loodusesse. Rakvere on hea paik puhkuseks, kui tahad linnakärast kaugemale ja aega iseendale.