You are currently viewing Parim nutitelefon reisile

Parim nutitelefon reisile

Valides reisimiseks sobilikku nutitelefoni, on enamike inimeste jaoks oluline telefoni multifunktsionaalsus. Ühte seadmesse peab ära mahtuma kõik vajalik: kaamera, GPS, takso tellimine, hotelli broneerimine, telefoniga maksmine, mängud ajaveetmiseks jne. Kuigi esmapilgul võib tunduda, et sellise mobiiltelefoni leidmine on keeruline, siis tegelikult on vaja lihtsalt teadlik olla, mida telefoni valimisel silmas pidada.

 

Võimas telefon teenib sind hästi

Selleks, et telefon kõik mainitud protsessid ja rakendused ilma probleemita välja suudaks vedada, peab jälgima seda, et telefon oleks piisavalt võimas.

8-tuumalise protsessori ja 2 GB suuruse operatiivmäluga keskmises hinnaklassis mobiiltelefoni jõudlust jagub kõigiks peamisteks vajadusteks.

Kui sa aga tead, et soovid kindlasti üle kümne rakenduse korraga kasutada, mängida kõige uuemaid mänge või teha tipptasemel 4k resolutsiooniga videosid, siis tasub vaadata uusimaid ja kallimas hinnaklassis võimsamaid mudeleid.

Telefoni üheks oluliseimaks funktsiooniks reisil on enamasti ka fotode ja videode tegemine. Telefoni tagakaamera võiks olla vähemalt 12MP ja võimalusel pildistabilisaatoriga, esikaamera vähemalt 5MP.

Sellise resolutsiooniga tehtud pilte on hiljem mugav vaadata ka suuremal ekraanil või välja trükkida. Eeltoodud ning veelgi paremate näitajatega kaamerad on ka piisavalt head, et sa ei pea suuremat peegelkaamerat enam kaasa pakkima. Piisab telefoni kaamerast.

 

Kui palju mälu peaks telefonis olema?

Kvaliteetsed pildid võtavad ka rohkem mälu, nii et telefoni enda mälu võiks olla vähemalt 16GB. 32GB on juba parem ja kõik üle selle on boonuseks.

Kui vähegi võimalik, tasuks eelistada mudelit, millel on MicroSD pesa, sest see lubab väga lihtsalt telefoni mälu eraldi lisatava mälukaardiga mitmekordselt suurendada.

 

Väiksemat telefoni on mugavam kasutada

Parim valik on telefon, mille ekraan on väiksem kui 5.3″. Sellises suuruses telefoni on mugav käsitleda ka ühe käega ning see mahub paremini ka taskusse.

Suurema ekraaniga telefoni reisile viimisel peaks olema teadlik põhjus – näiteks vajadus telefoniga tööd teha.

5.5″ ekraaniga telefonil on meilide trükkimine mugavam, kui väiksemal. Kuid suuremamõõdulist telefoni võib olla keerukam taskusse mahutada, ning suurema, 160-200g kaaluva telefoni taskus kandmine ei pruugi olla eriti mugav.

Lisaboonuseks seegi, et väiksem ekraan aitab kaasa aku pikemale kestvusele ja aku kestvus on kindlasti midagi, millele tuleks tähelepanu pöörata, sest reisides kasutad sa telefoni tõenäoliselt rohkem kui kodus.

Laadimiseks sobilikke punkte võib aga olla reisil raske leida, nii et igaks juhuks tasuks soetada ka telefoniga sobituv akupank ning seda hädajuhtudeks kaasas kanda.

 

Hea reisitelefon on kasutuskõlblik igas olukorras

Kuna reisi käigus võib juhtuda, et telefon kukub maha, basseini või on eriti tolmustes oludes, siis töökindluse garanteerib mudel, mis on vee-, põrutus- ja tolmukindel. Põrutuskindlamatena on end näidanud pigem plastikkorpusega telefonid, mille ekraan ei ole servast servani.

Juhul kui muidu ideaalsel telefonil sellised näitajad puuduvad, tuleks ostetavale telefonile juurde muretseda nii kaitsev ümbris, kui ka kaitsekile või kaitseklaas, mis kaitsevad telefoni mahakukkumisel saadud kahjustuste eest.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et parim nutitelefon reisimiseks on hea kaamera, piisava mälu ja töötlusjõudlusega. Pigem väiksema ekraani, kaua kestva akuga ning see peab vastu nii põrutustele kui ka vahel vihmasajus rõõmsale lobisemisele.

Reisitelefoni ostusoovitused 2017. talvel

Soodsam ja hea: Huawei P9 Lite

Fantastilise kaameraga: Samsung S7

Suurema valiku sobiva ekraanisuurusega Samsungi telefone leiab kaup24.ee e-poest.

Soovime edukaid reise ja meeldivaid mälestusi!

Loe lisaks ka viiest huvitavast jalutuskäigust Tartus ning lõbusatest tegevustest Pärnus.