Õhksoojuspump aitab kütta kodu, kui lähed reisile

Õhksoojuspump aitab kütta kodu, kui lähed reisile

Meie kliimas langeb temperatuur külmaperioodidel üsna madalale ja ruumid vajavad niiskuse peletamiseks kütmist. Kui aga kodus puudub keskküte ja soovid reisile minna, siis on oht, et miinuskraadide tõttu võivad külmuda näiteks kodus olevad veetorud.

Sellised külmakahjustused võivad kalliks maksma minna ja nende kahjude likvideerimine on tülikas ettevõtmine. Seetõttu tasub läbi mõelda, kuidas ruume soojendada siis, kui ise ei ole võimalik pikemat aega kohal olla.

 

Sõbrad, naabrid, sugulased aitavad, aga mitte alati

Kõigil pole kodu kütmisel kasutusel keskkütet, mis võimaldab muretult reisile minna, sest temperatuur püsib ruumides ühtlane. Nii puudub oht, et midagi külma tõttu ära külmub või et liigne külm ja rõskus kodule liiga teeks.

Reisi ei saa ju väikese takistuse pärast ära jätta ja kodu kütmise saab usaldada mõnele oma lähedasele sõbrale või tuttavale.

Kui oled leidnud inimese, kes on nõus sinu koduruume kütma, siis tuleb anda talle täielik ülevaade, kuidas kütmist organiseerida.

Täpsustama peab kindlasti kütmise vajaduse tihedust. Määravaks on siinkohal nii ruumide arv kui ka küttesüsteemi efektiivsus. Mida rohkem ruume, seda kauem kütmist, jne.

Oluline on ahikütte korral rõhutada siibri õigeaegset sulgemist, et kõik soojus lihtsalt korstnast õhku ei kaoks. Veelgi tähtsam on siibrit liiga vara mitte kinni panna, sest see võib tekitada soovimatuid tagajärgi, paremal juhul ainult suitsukahjustuste näol.

 

Õhksoojuspump teeb reisile mineku mugavaks

Kui kodu ei köeta keskküttega, siis reisile mineku teeb mugavaks ja muretuks õhksoojuspump.
Tänapäeva õhksoojuspumbad on enamasti varustatud hoidma elamises soovitud temperatuuri ka siis, kui sa ise viibid kodust eemal.

Kui reisile minnes on maja elanikest tühi, siis ei ole ka mõtet kütta ruume tavapärase intensiivsusega.

Esiteks on see kulukas, sest kõrgemate temperatuuride saavutamiseks tarbib õhksoojuspump enam energiat. Teiseks ei ole otsest vajadust hoida kodutemperatuuri tavapärase 18-20 soojakraadi juures, kui kõik pereliikmed on reisil.

Enamik uuemaid õhksoojuspumpasid on varustatud funktsiooniga, mis on mõeldud just selleks tarbeks, et hoida maja külmumise eest. See külmumise vältimise funktsioon töötab säästlikult ning hoiab toatemperatuuri umbes +8 kraadi juures.

Sellisel funktsioonil töötav õhksoojuspump hoiab ära ruumide külmumise ja hoiab kokku ka raha, sest elektritarbimine on sellisel juhul madalam. Veetorude külmumist pole siis enam vaja karta ja reisilt tulles ei oota ees mõni ebameeldiv üllatus.

Õhksoojuspumba paigaldus on lihtne ja kiire töö, ning sellise kütteseadme soetamine koos paigaldusega on teiste kütteviisidega võrreldes suhteliselt soodne.

 

Mugavus eelkõige

Kui sinu kodu ei küta keskküte, siis pead lootma headele sõpradele, kes katlakütja ameti ajutiselt üle võtavad. Sellise lahenduse puhul on samuti oluline mitte liiga palju kütta ja olla hoolikas siibri sulgemisel.

Need reisijad, kelle kodu kütab õhksoojuspump, saavad veidi rahulikumalt hingata, sest kodu kütmise eest vastutab targalt valitud kütteseade.

Õhksoojuspumba kasutamise lihtsus ja mugavus lisavad sellisele kütteviisile väärtust. Tark aparaat ei lase kodul külmaks muutuda ning selline funktsioon peletab majast ka niiskust ja rõskust. Niiskuskahjustused võivad olla ohtlikud nii kodutehnikale kui ka siseviimistlusele.

Reisilt koju saabudes ootab sind ees soovitud temperatuur ja sõbergi on õnnelik, sest katlakütja amet jääb pidamata.

Küttesüsteemide ja õhksoojuspumpade laia valiku leiad ACkliima.eu e-poest.

Kuid kuhu siis minna reisile? Eestis on mitmeid huvitavaid sihtkohti. Planeeri näitaks enda vaba nädalavahetus Sinu jaoks uue Eesti linna avastamiseks. Kui Sa viimasel ajal Tartus ei ole käinud, vaata ideid viieks jalutuskäiguks Tartus, ning ööbimiseks leia sobiv ööbimisvõimalus Tartus.

Close Menu