Mõtted uue töö otsimisest

Töö otsimisest

Praeguses kiiresti muutuvas maailmas võib esimese töö või töökoha vahetamine  tunduda veidi keerulise ja hirmutavana tunduda. Tegelikult pakub meie tööturg väga erinevaid võimalusi ning endale sobiva peaks leidma igaüks. Panime kirja 5 soovitust, mida arvestada enne uuele töökohale kandideerimist:

    1. Korralik ja täiendatud CV on oluline – see on esimene, mida tööandja sinu kohta näeb ja loeb ning mille põhjal kujundab esmase arvamuse. CV on sinu hästi ettevalmistatud elulookirjeldus, mis ei anna lihtsalt infot sinu kohta, vaid  toob esile ka sinu saavutused, näitab ära kes sa oled ning miks peaks antud firmal sind vaja olema.  Korralik CV aitab sul tööd otsides olukorra peremeheks jääda ning CV kirjutamine pole ainult tööandja jaoks vaid ka iseendale. Saad paika panna oma mõtted ning eesmärgid, lisaks annab see sulle enesekindlust ning valmistab sind ette tööintervjuul esitatavatele küsimustele.
    2. Tunne ennast ning oma vajadusi – On muidugi olukordi, kus ka erinevad juhutööd saavad abiks olla, siiski tasub enne kandideerimist peeglisse vaadata ja mõelda – kas ma saan hakkama? Ei ole sinul, ega firmal abi kui kandideerid erialale, mille täpseid tööülesandeid ei tea. Pole olemas kahte ühesugust inimest, ega ka universaalset ametit ega tööd. Kui sul pole kindlat eesmärki, millisel ametikohal sa sooviksid end näha siis saad suurendada oma tõenäosust tööd leida olles kohanemisvõimeline. On üsna tõenäoline, et algselt suudavad vähesed leida töökoha, mis täidaks kõik nende ootused.
    3. Kalalt naaseb tõenäoliselt saagiga see kalur, kellel on kõige suurem võrk ehk otsi tööpakkumisi mitmest kohast – kõige populaarsemaks otsinguks on hetkel kindlasti tööportaalid cv.ee, www.cvkeskus.ee, www.kandideeri.ee, aga lisaks tasuks silma peal hoida ka sotsiaalmeedia kohalikes gruppides, https://www.linkedin.com/, ning muidugi ka kohalikel ajalehtedel. Üheks varjatus tööturu võimalusteks on minna ise ettevõttesse kohapeale ning uurida kas neil on hetel ehk uusi töötajaid vaja ning kui mitte siis kas nad oskaksid kedagi soovitada. On firmasi, kes võtavad avasüli vastu uusi töötajaid nii, aga ka neid, kellelt tasub mitu korda küsida. Kui soovid mõnda konreetsesse firmasse tööle asuda siis tasub olla järjekindel ning näidata enda huvi ka paari kuu möödudes. Et oma võimalusi veelgi suurendada peaks kindlasti uurima infot oma pere, sõprade ja tuttavate käest, et kas kellegil on midagi pakkuda või ehk on nad kuulnud mõnest sinule huvi pakkuvast töökuulutusest.
    4. Pane paika oma prioriteedid ja tee kindel otsus – iga päev teeme me mitmeid erinevaid otsuseid, mis mõjutavad meie elu. Kui sinu jaoks on hetkel peamine tööd otsida, siis keskendu sellele, aga ole avatud erinevatele võimalustele. Võibolla õnnestub sul liituda mõne ägeda projektiga, et saada uus kogemus? Siiski tasub enne „jah“ sõna ütlemist läbi mõelda, kas sul on reaalselt võimalus antud projektis edasi olla ka siis kui oled leidnud endale töö.
    5. Tee ettevalmistus töövestluseks – Iga uus tööandja eeldab, et oled teinud veidi taustauuringut ning kursis firma olemusega. Mida rohkem sa ettevõttest tead, seda parema mulje sa endast töövestlusel jätad. Samuti aitab selline eeltöö sul kindlaks teha, kas sellel ettevõttel tõesti on sulle soovikohast tööd pakkuda või kas sa üldse oleksid huvitatud selles asutuses töötamisest?