Mida teha Võrus

Võru on Lõuna-Eesti linnake, mis peidab endas nii mõndagi huvitavat. Kõik linnasisesed vaatamisväärsused ja huvitegevused jäävad kesklinnast ja üksteisest mõnusa lühikese jalutuskäigu kaugusele.

Võru on tuntud Tamula järve ning Eesti kõige looduslähedasema spaa poolest, aga kõigest kohe järgnevalt.

 

Kubija hotell-loodusspaa

Kubija hotell-loodusspaa on omanäoliste seas ainulaadne kogu Eestis. See pisike tervisekeskus-spaa asub Tamula järve rannast kõigest 500 m kaugusel. Mugav ja hubane hotell-loodusspaa loob rahu meelele ja vaimule. Asukoha poolest õnnistatud ning looduse rüpes asuv tervisekeskus pakub oma külastajatele erinevaid ilu-ja terviseprotseduure.

Kõikide tervise-oaasi külastajate kasutuses on ka 5 sauna ja 4 mullivanni. Basseinid on tervisespaas rajatud nn. kuldlõike järgi.

Toad on hubased ning varustatud kõige vajalikuga. Hinna sees on ka tasuta wifi. Mõnusaks aktiivseks tegevuseks on Kubija hotell-loodusspaa ümbruses metsaalustes valgustatud terviserajad, kus saab talvel suusarõõme ja suvel jalgrattasõitu nautida.

Matkamissõpradele on siin ka matkarada täiesti olemas. Kubija hotell-loodusspaa annab võimaluse nautida puhkust mitmekesiselt ja tervislikult.

Pole harvad ka juhused, kus lamamistoolis lõõgastudes võid pilguga kohata metsaveerel jalutavat metskitse.

 

Võru lastefestifal „Rõkkab rõõmust maakera“

Eestlane on laulurahvas ning laul võetakse üles vist igas Eesti linnas. Võru on loonud festivali, kus terve linn muutub laste mängumaaks. Linnatänavatele tekivad erinevad atraktsioonid, vaadata saab etendusi, tsirkust ja mustkunsti.

Filmisõpradest mudilastele näidatakse Kino Kannel filmiprogrammi raames uuemaid lastele loodud multikaid ja lastefilme. Kaugemalt tulnud külalistele püstitatakse ka telklaager, sest kõiki vägevaid atraktsioone ja etendusi ei jõua küll ühe päevaga läbi käia!

Veel kuuluvad festivali programmi kogupere vesiaeroobika Tamula rannas, külastada saab mini-loomaaeda ja osaleda saab liivaskulptuuri valmistamises.

Olgugi, et lastefestival, kuid tegemist ja huvitavat jagub siin ka täiskasvanule. Soovitame osa võtta näiteks võru keele õpitoast ning õppida ära 10 ummamuudu võrokeelset sõna.

Festival toimub enamasti mai lõpus, ning täpsed kuupäevad on leitavad festivali veebilehelt https://vorulastefestival.ee.

 

Pubi17

Kui sa oled Võrus, siis seda super-lahedat kohta pead sa küll külastama!

Võru kesklinnas, aadressi Jüri 17 asuv Pubi17 on omapärane paigake, mis avab uksed igal reedel ja laupäeval. See on koht, kus saab nädalalõppudel kuulata livemuusikat ning kohtuda uute ja lahedate inimestega. Piletit siin pole ja muusikat saab nautida tasuta. Peab märkima, GastroPubi17 mahutab laudade taha 150 inimest, mis on päris hea näitaja pisikese linna kohta.

Pubi külalistel on võimalik mängida noolemängu ja piljardit. Kui veab, võid leti ääres kohata ka mõnda kohaliku tuntud lauljat või kirjameest.

Pubi17 on külastamist väärt, sest elamus, mille siit kaasa võtad, on seda väärt! Külalised on kiitnud nii muusikat kui toitu – proovi ise ka!

 

Kreutzwaldi majamuuseum

Kes poleks siis koolis kuulnud ja ka lugenud Eesti vast kõige olulisemat kirjutist – rahvuseepos „Kalevipoeg“.  Selle suuremahulise teose autor Friedrich Reinhold Kreutzwald elas selles väärikas ja vanas majas koguni 44 aastat.

F.R Kreutzwaldi majamuuseum asub Võrus ning siin saad kirjanikuhärrast ja tema elust sellise ülevaate, mida kirjandusõpetaja koolis ei rääkinud. Saame siin teada, et kirjanikuhärra sakslannast naine ei lugenud kunagi „Kalevipoega“, kuigi see peagi ka saksa keeles ilmus.

Muuseumitöötajatelt tuleb huvitavat infot nii palju, et tõepoolest vastab tõele, et pärast esimest külaskäiku Kreutzwaldi majamuuseumisse, tuleb Teil soov sinna tagasi pöörduda.

Muuseumikompleks koosneb viiest hoonest ning tunni-poolteisega saate läbi uudistada kogu kompleksi.
Kreutzwaldi majamuuseumi külastamine on nagu sammuke teise ajastusse. Kahe-eurone ajas rännak ning sinna muuseumitöötajatelt täiesti tasuta saadud huvitav ülevaade kirjaniku ja lauluisa elust on kogemust väärt.

 

Võrus saad veeta vast kõige looduslähedasema puhkuse, mis meie väikelinnad üldse võimaldavad. Linnas jagub erinevaid tegevusi igasse aastaaega ning igas vanuses külastajale.
Võru on ideaalne koht perepuhkuseks või romantiliseks lõõgastuseks koos kallimaga. Tutvu valitud Võru hotellidega siin.

Close Menu