You are currently viewing Mida teha Viljandis

Mida teha Viljandis

Viljandi on kaunis ja rohelust täis linn Viljandi järve veerel, mis on kuulus nii ümber järve jooksu kui ka laulusõnadest tuttava Viljandi paadimehe viisikese tõttu.
Viljandis toimub suurel hulgal sündmusi ning üritusi, mida tasub kindlasti külastada.
Valiku neist toome välja siin.

 

Viljandi pärimusmuusika festival

Rahvakeeli Viljandi folgina tuntud suvine muusikafestival on kindlasti aasta suursündmus Viljandis, mis toob mulgimaa pealinna boheemlaslikud pärimusmuusika viljelejad üle kogu maailma. Neli päeva vältav Viljandi folk toob pärimusmuusika sõpradele lavale üle 200 esineja, kes ühtekokku annavad 100 kontserti.
Festival toob linna ligi 20 000 (!!) külastajat ning väikese linna rahvaarv kasvab nendeks päevadeks pea kahekordseks.

Folk pole ainult muusika. Festivalil saab erinevates töötubades tutvuda näitustega, proovida saab osavust käsitööl, õppida tantsima või mõnda pilli mängima. Filmihuvilistele on filmituba ning mudilastele muinasjututuba. Lisaksk ümned muud põnevad üritused ja improviseeritud esinemised kõikjal, kus hea seltskond koos.

Kui kõhud tühjad, siis festivalialal on piisavalt kohti, kus saab nii keha kinnitada kui ka jahutavat jooki nautida.

Eriti mõnus on kirjeldamatu boheemlaslik õhkkond, mis valitseb ning saadab kogu üritust. Festivali passid ja piletid tulevad eelmüüki juba detsembris. Soovitame varakult festivalipileti ära osta, nii saab ka soodsamalt. Samuti tasub mõelda varakult ka majutusele, sest folgirahvast on linnas rohkesti.

 

Viljandi lossimäed

Viljandi lossimägedel asuva ordulinnuse varemed annavad vaid aimu kunagisest väärikast hoonest, mis oli üks esimesi Eestis rajatud kivilinnuseid. Täna on kunagisest hiilgusest järele jäänud varemed, mis on muudetud kauniks puhkealaks, kus korraldatakse kontserte ja muid vabaõhuüritusi. Viljandi linnus oli Liivimaal Riia linnuse järel suuruselt teine linnus, mida ehitati sajandeid.

Lossimäed on tuntud ka sinna 1931.a paigaldatud rippsilla poolest, mis viib Kaevumäelt üle 13 meetrise sügavuse kraavi.
Lossimägedelt võib hea õnne korral avastada suvel seal kaevetöid tegevaid arheolooge, sest kaugeltki mitte kõik saladused ja teadmised pole veel maapinna alt päevavalgele jõudnud.

Lossivaremetelt paistab samuti kaunis vaade orus laiuvale Viljandi järvele. See on kindlasti koht, mida külastada päikeseloojangul koos eriti meeldiva kaaslasega.

 

Viljandi Hansapäevad

Viljandi Hansapäevad on üritus, mis toob linna tagasi atmosfääri, mis valitses kunagises ordulinnas. Siis kui linnus veel kõrgus täies hiilguses. Kunagise Hansa Liidu ajal Viljandit läbinud kaubatee oli linna üks kuldaegu.

Hansapäevade ajal muutub Viljandi taas keskaegseks kirevaks laadaplatsiks, kus kaubeldakse, mängitakse muusikat ning pakutakse süüa. Kohal on nii narrid kui kunstnikud, sepad ja käsitöömeistrid, kes kõik loovad sulle kordumatu atmosfääri. Suurel laadal kaupleb ka sadu erinevaid käsitöökaupmehi ja -naisi.

Toimuvad erinevad tantsu- ning teatrietendused, püsti lüüakse viikingite küla ja pere pisematele ka lasteala.

Viljandi Hansapäevade ajal toimuv Kohvikuöö on saanud osaks Hansapäevadest. Valik kohvikuid ja senitundmata lokaale avavad oma uksed tavapärasest hiljem ning pakuvad öisesse Viljandisse mõnusat kohvikukultuuri atmosfääri. Hansapäevad pakuvad huvitavaid elamusi kogu perele.

 

Ugala teater

Viljandi Ugala teater on üks vanemaid kutselisi teatreid Eestis, mis loodi juba 1920 aastal. Peagi oma sajandat sünnipäeva tähistav teater on Eestis üks suuremaid. Värskelt renoveeritud ajalooline teatrimaja mahutade suurde saali 540 külalist. Teatri väiksem saal mahutab 110 inimest.

Teater on tuntud oma eriilmelise repertuaari poolest, mis teeb Viljandi Ugala teatri etendused huvitavaks ning populaarseks. Repertuaaris on ka palju lasteetendusi, mida ka pere väiksemad jälgivad suure huviga ning täiskasvanud leiavad neist omamoodi mõnusaid äratundmishetki.

Ugala teatri hoones asub ka teatrikohvik, kus saab kuuel päeval nädalas einestada ka sõltumata etendustegevusest. Värskelt renoveeritud hoone on ratastoolisõbralik ning teatrisaalides on erikohad ratastoolidele. Vähemalt kaks korda hooajal püüab teater pakkuda ka kirjeldustõlkega etendusi.

 

Viljandis jagub huvipakkuvaid tegevusi aastaringselt. Selles linnas on mõnus veeta üks vaimukosutavalt meeldiv päev või lausa mitu koos ööbimisega heas hotellis.