Mida teha Tartus

Tartu – heade mõtete linn on tuntud ülikoolilinnana, aga lisaks on tegu veel väga peresõbraliku linnaga, mis pakub lisaks teadmistejanu kustutamisele palju võimalusi ühiselt aega veeta, kaaslasega aktiivset puhkust korraldada või hoopis muuseumites ringi vaadata.  Siin toome Sinuni viis kohta, mida kindlasti tasub Tartus külastada.

 

AHHAA Keskus

Tartut külastades kas kaaslasega või koos lastega soovitame kindlasti minna Teaduskeskus AHHAA’sse, mille peamiseks märksõnadeks võib kasutada: praktika, üheskoos, õpin läbi kogemuse.

Lisaks on seal võimalik vaadata erinevaid näitusi. Teaduskeskuses on võimalik palju põnevaid tegevusi ise tunnetada ja proovida katsetades nende “käed-külge eksponaate”, võtta osa töötubadest, külastada planetaariumit, sõita kosmosesse või vaadata teadusteatri etendusi. Pärast teaduskeskusega tutvumist on võimalik osta kingitus endale või lähedasele kõrval asuvast teaduspoest.

Veebileht: http://www.ahhaa.ee/et

 

Tartu Seikluspark

Kui otsid veidi aktiivsemat puhkust siis kevadest – sügiseni on ideaalne võimalus külastada Tartu Seiklusparki, mis asub kesklinnast kõigest 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Seikluspargis ootavad sind mitu erinevat rada – nii esimestele katsetajatele kui kõige hulljulgematele ronijatele. Seikluspargis on 3 lasteseikluse rada ning 5 erineva raskusega rada, mis on jaotatud pikkuste alusel.

Lisaks seiklusradadele ootavad sind kohapeal järgmised võimalused: spordiplats, kiiruserada, minigolf, jalgpalligolf, petang, noolemäng. Kogu rada läbitakse koos turvavarustusega, mille õppimiseks on loodud esimene rada, kus tutvustatakse varustuse kasutamist ning reeglid raja läbimiseks.

Veebileht: http://www.tartuseikluspark.ee

 

Tartu V Spa

Tartu uusim spahotell ja konverentsikeskus V Spa ootab külastajaid nautima veemõnusid. Tegu on ühe suurima spahotelli ja konverentsikeskusega Balti riikides – pindalaga 3800 ruutmeetrit.

Spas on 11 erinevat basseini ja mullivanni, mille seast leiab sobiva igaüks. Kõige pisemad saavad vees lustida väikelaste laevaujutusteel. Koos vee- ja lõõgastusmaailmaga leiate V Spast veel soola – ja saunamaailma, jõusaali ning baari. Lisaks hoolitsustele ja veeprotseduuridele on spas võimalik ööbida, korraldada üritusi, sünnipäevi ja  tähistada teisi sündmusi.

 

 

Mida veel teha Tartus

Ka lihtsalt linnas jalutades on Tartus väga palju ringi vaadata ja märgata – tasub külastada nii Vilde kui Wilde Skulptuure ning kindlasti ka Suudlevate Tudengite kuju Raekoja platsil, millest on saanud üks Tartu sümboleid.

Tartu Jaani kirik pakub päevasel ajal, kl 10-18, meeldejäävat võimalust üles kirikutorni ronida mööda ainulaadset keerdtreppi.

Ülevalt avaneb vapustavalt ilus vaade Tartu Raekoja poole ning üle jõe. Täistunnil tornis olles võib kuulda ka kirikukellasid.

Kultuurihuvilistel soovitame külastada Eesti Rahva Muuseumit, kus jagub uudistamist kultuurihuvilistele terveks päevaks.

Close Menu