Mida teha Saaremaal

Mida teha Saaremaal

Saaremaa on Eesti suurim saar, millel on märkimisväärne ja huvitav ajalugu.

Saaremaa pinnal on astunud viikingid. Nõukogude Liidu ajal oli kogu saar keelutsoon, kus inimesed elasid justkui eraldatuses ja valve all. Sissepääs keelutsooni käis tol ajal vaid erilubadega.

Täna saab Saaremaale märksa parematel tingimustel: praamiga, lennukiga, või tuttava paadimehega. Hea talve korral külmub jää väga tugevaks ning siis on võimalik Saaremaale pääseda ka üle jäätee.

Saaremaa on täis vaatamisväärsusi igale maitsele ning huvipakkuvaid tegevusi jagub küllaga. Kohe toome välja mõningad ideed, mida teha Saaremaal.

 

Kaali meteoriidikraatri külastus

Kuressaarest 20 km kaugusel asuv Kaali meteoriidikraater on kuulsam vaatamisväärsus Saaremaal. Meteoriit tabas Saaremaa pinda umbes 3500 aastat tagasi. On huvitav märkida, et muinasaja rännumehed ning maadeuurija Pytheas rändas oma Vahemere ääres asuvast kodust mööda maa- ning mereteid välja kuni läänemereni ja Saaremaani, mida ta nimetas erinevate versioonide kohaselt Ultima Thuleks.

Skandinaavia eepostes ja vanades kirjades on mainitud Kaali meteoriidi kokkupõrget maaga ning Saaremaale osutatakse, kui kohale „kus päike maa peale magama heitis“.

Kaali kaatriväljal on avatud ka Kaali külastuskeskus, milles asub meteoriitika- ning paekivimuuseum. Külastuskeskuses on võimalik korraldada konverentse. Külastajatele on olemas ka väike hotell, kauplus ja saun.

Soovitame enne Kaali kraatri külastust tutvuda veidi selle ajalooga, siis tundub see juba muinasajal ohvripaigaks olnud müstiline paigake veelgi meeliköitvam.

 

Saaremaa Ooperipäevad

Saaremaa Ooperipäevad toimuvad juulis Saaremaal Kuressaare linnuse hoovi selleks puhuks ehitatud ooperimajas, mis mahutab 2000 inimest. Suur ooperifestival meelitab üritusele ligi 15 000 külastajat ning suur osa etendustest on tavaliselt täismajale välja müüdud.

Saaremaa Ooperipäevad on võõrustanud mitmeid maailmakuulsaid ooperiteatreid nagu Moskva Helikon, Black American Opera ja Läti rahvusooper.

Piletid Saaremaa muusika suursündmusele on suhteliselt kallid, kuid hea õnne korral võib välja müümata pileteid vahetult enne etendust ka soodsalt saada. Kindla huvi korral etendusele pääseda seda varianti siiski soovitada ei saa.

Ooperipäevad on kindlasti kultuurisündmuste tipp Saaremaal ja ooperisõbrad leiavad kindlasti sealt midagi huvitavat, mida ainult korra Eestis nautida saab. Kõigile teistele on see üritus võimalus avastada enda jaoks midagi uut.

 

Hülgevaatlus Vilsandi looduskaitsealal

Vilsandi looduskaitsealal korraldab heritagetours.ee (info inglise keeles) hülgevaatlusretki, mis saab alguse Saaremaalt Kihelkonnas asuvast Papissaare sadamast. Kuressaarest ligikaudu 30 kilomeetri kaugusel. Siit minnakse paadiga merele.

Soovitame varuda kaasa tuulekindlad riided ja fotoaparaat, sest jõudes Vilsandi saare läänepoolsete maanukkide taha avamerele, tulevad alati uudishimulikud armsad hülged ise paadi ümber uudistama.

Elamus on lõbus ja naljakaid jutte juurde pajatav paadikapten teeb meresõidu veelgi huvitavamaks.

Eraldi tooksime välja juhised internetist, kui otsisime hülge retke kohta lisainfot.

„Sõida Kuressaarest Kihelkonnale. Keskuses, kohe rahvamaja taga on väike sinine maja. Helista ette ja oled oodatud!“

See tõotab üht huvitavat reisi!

 

Panga Pank

Panga pank asub Panga külas Saaremaal ja on Lääne-Eesti ja saarte kõrgeim aluspõhjapaljand.
Panga maksimaalne kõrgus on 21 mja ulatus 2,5 km. Panga kõige kõrgemas osas asub ohvripaik, kus vanasti toodi ohvreid merele.

Panga pank on ilus koht nautida lummavat päikeseloojangut või piknikut, teha hingematvaid loodusfotosid või kiikuda külakiigel.

Pank kuulub ulatuslikku astangusse, mis saab alguse Gotlandi saarelt Rootsist, kulgeb läbi Läänemere ning kerkib paese müürina mere kohale kõrguma. Mööda astangut kulgevad metsaalused matkarajad ning pikniku pidamise mugavamaks muutmiseks on paigaldatud panga astangule pingid, et siinviibimine phendaks parima aktiivsest ja lõõgastavast puhkusest.

Suvisel perioodil saab Panga pangal osta rahvuslikke suveniire, süüa ning rüübata imelist koduõlut.
Lisades eelnevale veel hämmastavalt kauni vaate Läänemerele, oled saanud väärt puhkuse!

 

Saaremaa on avastamist väärt saar, kus võib veeta sisuka nädalavahetuse või pikema puhkuse. Võibolla leida seeläbi enda ellu midagi puhkusest enamatki? Vaata ka Kuressaare hotelle, et leida sealmail sobiv öömaja. Reisil meeldejäävate piltide tegemiseks mobiiltelefoniga leiad mõned soovitused ka reisile parima telefoni postitusest.

Close Menu