Mida teha Rakveres

Mida teha Rakveres

Rakvere asub tunniajase sõidu kaugusel pealinnast Tallinnast ning on väike ja vaikne linnake.

Suuruselt väike, hingelt suur ja kena linn, kus peamise vaatamisväärsusena kõrguvad linna kohal juba 13. sajandil Hendriku Liivimaa Kroonikas mainitud Rakvere linnuse varemed.

Linnus on ka linna tuntuim vaatamisväärsus. Rakveres on kultuuri ja kunsti hõngu ning  linna teater on külastamist väärt. Lääne-Virumaa tuntuimas linnas on võimalik aega veeta lõõgastudes kui ka aktiivselt puhkust või vaba aega nautides.

 

Rakvere Linnus

Rakvere Linnuse varemed koos kultuuriprogrammiga viivad sind tänapäevast keskaega! Linnuse õuel saab ratsutada hobusega.  Tutvuda saab erinevate näitustega ja väljapanekutega.

Rakvere linnus pakub suurel hulgal erinevaid kaasakiskuvaid keskaja-teemalisi tegevusi. Pidada sõbraga mõõgavõitlust, proovida kätt vibulaskmises kirjutada hanesulega alla rahulepingule. Rakvere linnuse ruumides saab tutvuda keskaegse piinakambri väljapanekuga ning külastada mõõga- ja relvanäitust.

Rakvere vallimäe nõlvadel toimub suvel ka erinevaid kontserte ning üritusi. Vallimäe nõlvalt vaatab alla  harali sarvedega suur tarvas, kelle järgi saadud nime kandis Rakvere (Tarvanpää) muinasajal. Huvipakkuvaid tegevusi leiab igale maitsele.

Erinevate huvikodades saab proovida oma kätega valmistada savist anumat või sepikojasõnnetoovat hobuserauda valmistada.

Rakvere linnus on huvitav paik. Erinevate aktiivsete tegevuste võimalus ning huvitavate väljapanekute rohkus teeb sellest kindlasti atraktiivse ja külastust vääriva koha. Ma soovitame tuliselt.

 

Baltoscandal

Baltoscandal on rahvusvaheline teatrifestival, mis toob Rakverre mitmeks päevaks kohale kõik suured teatrihuvilised. See juulis toimuv mitmepäevane  teatrifestival toob lavale kümnetest välisriikidest pärit tuntud lavastajad ja näitlejad.

Mõne päeva jooksul on linn täitunud teatrihõnguga ja linnas võib kohata tänavamuusikuid ja kostümeeritud näitlejaid. Linn meelitab Baltoscandali ajal kohale palju kultuurilembelisi boheemlasi ja tänavamuusikuid.

Põhjamaa suurimal teatrifestivalil Baltoscandalil on toimunud mitmete nimekate rahvusvaheliste lavastajate esietendused ning festival ise on pälvinud meedia tähelepanu ka mujal maailmas.
Kultuuriürituste seas on see kindlasti täielik pärl, sest festivali maine ning osalejate rohkus toob linna palju teatrihuvilisi üle kogu maailma.

 

Politseimuuseum

Rakvere üllatab positiivselt väga haarava ning interaktiivse politseimuuseumiga, mida soovitame kindlasti külastada. Politseimuuseum annab kaasakiskuva ja mitmekesise ülevaade politsei tööst ning töömeetoditest.

Ringkäik politseimuuseumis kestab umbes 1,5 tundi. Selle aja jooksul saad muuhulgas mõõta reaktsioonikiirust autoroolis, võtta sõrmejälgi ja lahendada kriminaalseid mõistatusi.

Muuseum võimaldab klientidel korraldada laste sünnipäevapidusid, olemas on lastenurk koos liumäe ning muu huvitavaga. Hariva programmi eest hoolitseb muuseumi giid, kes lastele ohutu liiklemise tarkuseid jagab.

 

Military Escape põgenemistuba

Military Escape põgenemistuba asub Rakveres Piiri tänaval. See huvitav ja närvekõditav ettevõtmine pakub elamust 2-4 liikmelistele seltskondadele.

Põgenemistuba pakub lahendamiseks kaks erinevat huvitavat ülesannet. Mõlema ülesande lahendamiseks on seltskonnal aega 60 minutit. Selline aktiivne ning pingeline seltskondlik lahenduse leidmine on huvitav ning oma detektiiviomadusi sõpradega proovile panna on lõbus ning väljakutsuv.

Seltskonnamänguna populaarseks saanud põgenemismängudel on võimalus esitada iseendale väljakutse, kus piiratud aja jooksul tuleb lahendada rida erinevaid mõistatusi, et päästa kogu seltskond.
Military Escape personal on näinud oma atraktsioonidega vaeva ning kõik detailid on korraldajatel peensusteni läbimõeldud.

 

Rakvere ei lakka üllatamast! Kohti, mida külastada, on linnas palju. Rakveres saab huvitavalt ja meeldejäävalt veeta aega kogu perega. Ka hotelle on Rakveres häid, seega tasub igati tulla puhkama kaheks-kolmeks päevaks. Nii näed rohkem.

Rakvere on väge täis!

Close Menu