Mida teha Otepääl?

Otepää on Eesti talvepealinn keset Lõuna-Eesti kaunit kuppelmaastikku. Linn on kaunis igal aastaajal ja külastajatele jagub huvitavaid tegevusi aastaringselt.
Samuti on Otepää tuntud rahvusvahelise suusaspordikeskusena, kus peetakse treeninglaagreid ja võistlusi.

Mida huvitavat aga sealkandis teha on? Toome välja mõned ideed.

 

Otepää seikluspark

Otepää seikluspark on lahe võimalus veeta kogu perega värskes ühes üks mõnus päevake ja panna proovile ennast nii julguses kui osavuses.
Seiklusparki sissepääs maksab täiskasvanule 20 eurot (2017 talv) ning selle raha eest saab kodulehe andmetel „umbkaudu 3 tundi ronimist metsas, puude otsas“, mis on juba iseenesest armas viis seikluspargi kirjeldamiseks. Täpsem hinnakiri on leitav Otepää Seikluspargi veebilehel.

Kolme tunniga saavad täiskasvanud harjutada õpperajal, läbida lausa 7 erinevat seiklusrada, sealhulgas Kannatuste raja ning Õhusõitude raja.

Väiksematele perekonna liikmetele on hinnas ette nähtud kolme esimese raja läbimine.

Eriti atraktiivne on 350 meetrine õhusõit üle Linnamäe oru, mis võib kõrgust kartvatele inimestele päris hirmutav sõit olla. Kiljuda saab igaljuhul: hirmust või rõõmust!

Eriti vägev on Otepää seikluspargis võimalus läbida rada ka öösel. Siis varustatakse teid ostmikulampidega ning olete seikluspargis privaatselt oma seltskonnaga.

Võimalik on ka kasutada lõkkeplatsi koos grillimisvahenditega, et nii peale liikumist heas seltskonnas väheke keha kinnitada.

 

Saunamaraton

Veebruaris toimub Otepääl üks omalaadne sündmus – saunamaraton.

Otepää piirkonnas asub üle 70 sauna ning saunamaratonil registreerunud saunalistele jagatakse kaasa orienteerumiskaardid, eesmärgiks läbida võimalikult vähese ajaga võimalikult palju saunu.

Leili võetakse igas saunas 3 minutit. Lisapunkte annab jääaugus ujumine, kümblusvannides ja muudes saunaperemeeste väljamõeldud atraktsioonidel osalemise eest.

Aastatega on saunamaratonist saanud rahvusvaheline lustakas sündmus, kus ajuti ka sihtpäraselt naljaka välimusega saunalised Otepääl kaartidega orienteeruvad ning saun-sauna järel läbi vihtlevad ja leilitavad. Osalevate meeskondade arv on viimastel aasrtatel tõusnud sadadesse ning osalejate koguarv küündib koguni tuhande piirimaile! Ürituse populaarsuse tõttu ei tasuks registreerumist jätta viimasele hetkele.

Saunamaratoni lõppedes toimub õhtul ka meeleolukas afterparty.

Kõige uuem info on leitav saunamaratoni Facebooki lehel.

 

Tehvandi spordikeskus

Tehvandi spordikeskus on huvitav paik külastamiseks, sest seal jagub tegevusi kõigile.
Otepää on ennast maailmakaardile toonud ka murdmaasuusatamise maailmakarika etappide korraldamisega.

On ju siin Tehvandi nõlvadel kullasära kaela saanud ka meie sportlased!

Viimastel aastatel palju arendatud ning kaasajastatud suusa- ning spordikeskus on korraldanud nüüdseks mitmeid rahvusvahelisi suusatamise ning ka kahevõistluse MK- etappe.

Argipäevale vahelduseks on näha telepildist tuntud sportlasi pingutamas meie kodumaa lumel, ise samal ajal soojas kümblustünnis kaasa elades.

Keskuses saab nautida ka sauna- ning basseinimõnusid,soovides ööseks jääda on too võimalus juuresolevas hotellis.

Tehvandi spordikeskuses saab läbi viia ka konverentse ning galaõhtuid, keskuses on toitlustust pakkumas Tehvandi staadioni kohvik.

Tehvandi spordikeskuse juurde kuulub ka Tehvandi discgolfi park, mis koosneb 18 erinevast rajast.

 

Seenelkäik sügiseselt maalilises Lõuna-Eesti metsas

Kui soov on linnakärast eemale saada, et mõtteid puhastada sügiseses seenemetsas, siis Otepää on kindlasti õige paik, kuhu tulla. Seega korvid-kummikud kaasa ja seenele!

Lõuna-Eesti on tuntud oma seenerikaste metsade poolest ning seenelisi saabub siia igal sügisel üle kogu Eesti.

Metsaminek võib olla parim lõõgastumiseks argipäeva muredest ja võib-olla ka odavaim võimalus teha midagi keset kaunist loodust, ning kui veab – saab pannitäie kukeseeni!

Mõnus on jalutada kirevas looduses, mõtted ja meeled puhkamas, silm seenekübarat sambliku vahelt hiilimas.

Lastele on see vahetu võimalus tutvuda õpikutest pärit taimede ja loomakestega, keda muidu näiteks linnalapsed igapäevases elus ei kohtagi.

Rikkaliku seene- ning ka marjasaagi poolest Lõuna-Eesti metsades on ka palju RMK matkaradu ning telkimise- ja lõkkekohti, kus on tühja kõhu korral hea lõkke peal kaasavõetud vorstikesi küpsetada.

 

Vaata ka hotelle Otepääl ning võta aega Otepää avastamiseks!

Close Menu