Külaliskorteris peatuja loodab eest leida need 5 asja

64

Kui soovid panna oma kinnisvara kodust eemal olles teenima, siis Airbnb on selleks loonud imeliselt lihtsa platvormi. Airbnb on suurim külaliskortereid vahendav portaal ja pakkumiste arv ületab portaalis nõudluste arvu ning oma korteri ahvatlevamaks muutmisel saab ise üsna palju ära teha.

Millised on need 5 asja, milleta ei tahaks külaliskorteris peatuda ükski reisija, saad teada allpool sinu jaoks välja toodud punktidest.

 

Köök ja kodumasinad

Külaliskorter peab olema külalisele mugav nagu kodu. Kodu südameks on ju köök ja ühes heas külaliskorteris peab olema mugav ja hästisisustatud köök.

Köögis peab olema kindlasti külmkapp. Kui korter on mõeldud 4+ inimesele, siis tasub mõelda suurema külmkapi paigaldamisele. Mõelda võiks ka suve peale ja külmkapi valimisel soovitan valida suurema mahuga sügavkülmik. Jäta meelde, et sinu külaline soovib ennast tunda koduselt. Selle tarbeks varusta oma korteri köök kõikide söögitegemiseks vajalike toidunõude ning kodumasinatega.

Veekeetja ja kohvimasina olemasolu on hädavajalik. Külastajale teeb peatumise mugavamaks pesumasina ja nõudepesumasina olemasolu.

 

Vooditarbed

Mugava peatumise salajaseks koostisosaks on pehmed ja värskelt lõhnavad voodilinad ja käterätikud. Oluline on, et korteris oleks piisavalt voodipesu. Samamoodi tuleks toimida ka majapidamises tarvis minevate käterätikute ja saunalinadega.

Samamoodi tahan siia alla liigitada ka madratsi ja voodi omadused. Kui uni on halb, siis tuleb ka kliendi tagasiside vähem hea, kui võiks.

 

Wifi ja meelelahutus

Kõige esimene asi, mida iga peatuja tõenäoliselt sinu korteri kuulutust vaadates otsib, on wifi-ühenduse olemasolu. Kui sinu korteris pole wifit, siis kaotad terve hulga kliente. Peatujaid on erinevaid ja inimesed vajavad internetti töötamiseks ja peredega suhtlemiseks.

Kui aga külaline sinu korteris on välismaalt, siis võivad tema mobiilandmeside paketi hinnad olla üsna kõrged siin kaugel Eestis. Wifi-ühendus on see, mis toob naeratuse näole igale suurele ja väikesele kliendile. Ja netiühendusel olgu hea kvaliteet ja kiirus!

Külaliskorteris peatutakse nii üksi kui ka kogu perega. Et vabaaja veetmine oleks mugavam, on olulisel kohal televiisori olemasolu. Soovitatavalt rahvusvaheliste  ja lastele mõeldud kanalitega.

 

Abivalmis ja mõistlik võõrustaja

Kui soovid, et sinu kodus tunneksid kliendid end hubaselt ja pingeteta, siis ole mõistlik, empaatiline ja abivalmis.
Võib juhtuda, et oled ise tuhandeid kilomeetreid eemal ja kliendil on vaja hädapärast abi. Sellisel juhul ei tohi klient viivitamatust abist ilma jääda.

Korralda alati oma korteri välja rentimine nii, et sul oleks keegi, kes saab lisaks sinule veel külalisi vajadusel aidata. Ükski klient ei soovi oma puhkusel külaliskorteris toruavarii korral kuulda, et te olete teisel pool maakera ja katlaruumi võti on rannapükste taskus.

 

Puhtus, puhtus, puhtus

See pealkiri oli planeeritud esimeseks siia nimekirja, aga ma ei soovinud kohe pedantsena näida. Puhtus on väga oluline näitaja. Puhtuse all tuleb ikkagi aru saada, et see hõlmab kogu korterit ja korteris olevaid toidunõusid ning voodipesu.

Kui klient peatub pikemaks ajaks, siis tuleb kokku leppida, kas koristamise teenust vajatakse ja kuidas seda teostatakse.

Vannitoa peegel on esimene näitaja, mis räägib puhtusest. Hoolda dušisegistit katlakivist, samuti veekeedukannu ja kohvimasinat. Enamasti on külaliskorterite veekeedumasinad katlakivist hooldamata. See aga põhjustab veekeetmise protseduuri pikenemist ja lisab ebamugavust peatujale.  Toidunõud ja söögi valmistamiseks mõeldud vahendid peavad samuti olema pestud ja ilusasti oma kohtadel rivvi seatud enne külaliste saabumist.

 

Külaliskorteri ahvatlevamaks muutmine ei olegi nii keeruline ettevõtmine. Ometigi leidub külaliskortereid, mille omanikud ei hooli oma korterist piisavalt ja ei tee lisainvesteeringuid selle mugavamaks muutmiseks.

Soovitame mõelda ennast korteri sisustades külalise rolli, kes on saabunud kaugelt maalt. Kui paistab, et kõik mugavaks eluks oluline on olemas, siis oled head tööd teinud, ning sinu külaliskorter konkureerib edukalt teiste majutusasutustega.

Tallinnas ööbimiskohta otsides on turistidel alati võimalus valida sobiv hotell Tallinnas, või pakuvad siis mõned hostelid Tallinnas paremat alternatiivi. Hästi läbi mõeldud külaliskorteritel on kahtlemata eelis, sest selles on rohkem privaatsust.

Investeeri oma varasse targalt, sest sinu otsused mõjutavad külalisi, kes on sulle tänulikud hästi sisustatud korteris peatumise eest. See kajastub kokkuvõttes heades hinnangutes, mis aitab külaliskorterit uutele ööbijatele veelgi atraktiivsemaks teha.