You are currently viewing Kuidas möbleerida kodu säästlikult?

Kuidas möbleerida kodu säästlikult?

Uue kodu möbleerimine võib põhjustada palju peavalu, sest kvaliteetne ja ilus mööbel teeb rahakotti päris suure augu. Küll aga võib elamise möbleeritud saada ka väiksemate kuludega, lihtsalt sellele kulub veidi rohkem aega, kui lihtsalt poest mööbli koju toomisele.

Toome välja mõned ideed, kuidas kodu sisustada taskukohaselt.

 

Minimalism – mida sa kõikvõimalikust esialgu tegelikult vajad?

Piiratud vahenditega asendub suur poodlemine pigem teadliku poodlemisega, mille käigus on tarvis teha valikuid. Valikuid on alati lihtsam teha vastavalt enda tegelikele vajadustele.

Näiteks esimeste ööde mugavaks mööda saatmiseks uues, veel vähese sisustusega üürikorteris kohas on vaja lisaks isiklikele asjadele ainult:

  • Toimivat kööginurka koos veekeetja ja võimalusega lemmikroa valmistamiseks;
  • (töö)lauda ja tooli
  • Magamisaset, mis võib olla ka diivan, või madrats põrandal.
  • Asjade ja riiete jaoks riiuleid ja riidekappi – või vähemasti stangesid;
  • Internetiühendust koos sobiva arvutiga.

Enamik muid esemeid on pigem mugavus, kui vajadus. Küsimus on, kuhu oled nõus enda jaoks piiri tõmbama.

 

Anna mööblile uus elu

Tänapäeval aina populaarsemaks on muutunud teise ringi mööbel. Pea kõikides linnades on olemas taaskasutuskeskused ja erinevad kirbuturud, mis pakuvad tõesti seinast seina kaupasid.

Kirbukatel ostlemisel tasub kindlasti vaadata asju kriitilise pilguga, sest sinna satub ka väärtusetut kraami. Kuid väikese uuenduskuuri läbimisel võib nii mõnestki vanast mööblitükist saada tõeline pärl.

Kui hakkad mööblit taaskasutusest jahtima, siis tea, et nendes kohtades saabub kaup tavaliselt korra nädalas. Tee endale selgeks, millal see päev on ning külasta poodi just sel päeval, sest sa ei ole ilmselt ainuke, kes head kraami himustab.

Kui oled leidnud endale huvipakkuva mööblitüki, siis võib soovi korral seda veidi uuendada. Näiteks puidust esemetega saab imet teha vaid liivapaberi ja natukese värviga. Olenevalt sinu kodu stiilist võib ilmselt leida ka asju, mis ilma uuenduskuuritagi sobivad. Veidikese ettevaatlikkusega tasub suhtuda kangast diivanitesse, sest kunagi ei tea, millisest kodust see võib pärit olla.

 

Allahindlused ja näidised

Teise ringi mööbel ei ole päris Sinu teema, mis kõrvad rõõmust liikuma paneb? Ka uut mööblit on võimalik väga soodsalt leida. Selleks tasub jälgida siin-seal pidevalt vahetuvaid allahindluseid, ning küsida võimalusel näidiste saadavuse kohta. Paljud poed ei müü näidiseid, ent vahel… Siis, kui kuu faas on õige ja tähtkuju õiges retrograadis selle teise tähtkujuga, on nõus mööblipoed loovutama saalist näidise. Enamasti soodsamalt, kui täiesti uue ja veel kokku panemata eseme.

Ole vaid õigel hetkel kohal ja võimeline ka transporti pakkuma sellele esemele.

Teine võimalus on ringi vaadata internetipoodides, mis müüvad mööblit ja sisustust. Neis on tihti suuremad allahindlused, kui esindustega mööblipoodides. Vahel on ka saatmise kampaania korras tasuta – see võib mööblieseme ostul tähendada märkimisväärset säästu.

 

Ehita mõned mööbliesemed ise

Mõned lihtsamad kodused lahendused annab aga kenasti ise ehitada.

Näiteks on lihtsamalt teostatavad erinevad riiulilahendused, mille jaoks ideesid saab internetist rohkelt leida. Kõige lihtsakoelisema riiuli saab tehtud vaid ehitustarvete poes müüdavate puitplaatide ning mõningate kinnituste abil.

Samuti on väga lihtne ning populaarne variant teha mööblit kasutades euroaluseid – mitmetest kokku ladudes saab ehitada lausa voodi. Veel võib leida esikumööbli lahendusi, kus on neid samasid “jääke” kasutatud. Elustilisti blogis on huviavate näidetega postitusi, mida kõike võib euroalustest teha.

Tuleb vaid leida koht, kust saab euroaluseid, ilmselt on mõistlik küsida erinevatest suurt tehnikat müüvatest kauplustest. Veel lihtsam on see aga siis, kui kellelgi tuttaval on pakkuda, seega pane julgelt sõna levima.

 

Küsi sõpradelt ja tuttavatelt

See mõte ei ole ehk esimene asi, mis pähe turgatab, kuid tegelikult tasub kindlasti uurida. Täiesti võimalik, et just vajalikul hetkel on mõnel sõbral vaja mööblitükist lahti saada ning sul avaneb võimalus sellele uus kodu pakkuda.

Seega anna sõpradele teada, et oled oma kodu möbleerimas ning võid saada veel paremaid leide, kui kirbukalt saada võib.

 

Kodu sisustamine ei ole lihtne ülesanne ning veel raskem on seda teha väikse eelarvega. Küll aga ei tähenda väike eelarve, et lõpptulemus peaks kehvem välja nägema. Kui on aega ja soovi, siis on võimalik teise ringi mööblit kasutades säästa oluliselt raha. Säästude eest saab endale lubada mõne toreda reisielamuse.

Vaata lisaks ka avalehel infot majutusest Tallinnas, kasulikku postitust ööbimisvõimalustest Tartus, või suuremale seltskonnale puhkemaju Tartumaal.