Kohvikud Tartus

Tartu vanalinnas jalutades võib märgata palju tihedalt üksteise kõrval paiknevaid söögikohti. Järgnevalt toome välja mõned külastajate lemmikud kohvikud, kuhu tasub Tartusse sattudes sisse astuda.

Kõik neli välja toodud kohta on omamoodi erinevad, ning väärt külastamist.

 

Kohvik Werner

Kohvik Werner on iga tartlase jaoks kindla peale minek. Kui kuhugi sõbraga koogile ja kohvile plaan minna on, siis esimesena lööb pähe ikka Werner.

Werneri kohvikus on väga suur valik erinevaid soolaseid ning magusaid pirukaid, kooke ja ka trühvleid. Loomulikult ei puudu menüüst ka erinevad soojad joogid, mida külastajad samuti kiidavad.

Küpsetiste hulgast võib leida ka gluteenivabasid tooteid.

Peale kondiitritoodete on Werneris olemas ka soojade toitude menüü, kuid kuulsust on koht kogunud siiski oma kookide ja tortidega.

Menüüst võib leida erinevaid pastasid, suppe, praade ja viimasel ajal söögikohtade trendikamat leidu – käsitööburgerit.

Avatud on kohvik nädala sees alates kella 7:30st, seega oleks sobilik ka hommikusöögiks. Sulgemisajad on erinevatel päevadel varieeruvad, kuid reedel ja laupäeval saab lausa kella 01:00ni maitseid nautida.

Soojemal perioodil on sisehoovis avatud ka väliterrass.

Veebileht: http://www.werner.ee/

 

Krempel

Kohvik Krempel paikneb Tartu vanalinna peatänaval ning on võitnud paljude külastajate südamed just oma hommikusöökide tõttu.

Viimaseid serveeritakse seal igal ajal ning iga päev. Kohvik avatakse juba kell 08:00, et külastajad saaksid hommikusööki nautida juba varajastel hommikutundidel.

Külastajad kiidavad samuti pakutavat suurt tassitäit kohvi ning hubast interjööri.

Krempli menüüst võib leida huvitavaid maitsekombinatsioone, näiteks mustikapannkoogid peekoni ja meega. Kes nii ekstreemseid maitseelamusi ei otsi, siis pakkuda on ka traditsioonilisi  hommikusöögiroogasid – omlett, salatid ja võileivad.

Peale söömise saab Kremplis ajaviiteks malepartii teha. Kohvikus pakutakse nädala sees päevapraade.

Mõeldud on ka laste peale – olemas on mängunurk ja lastetoolid, seega miks mitte teha perega hommikusöök pühapäeval hoopis Kremplis?

Veebileht: https://www.facebook.com/KrempelKohvik/

 

Tassikoogid

Kui liikuda vanalinnast natuke kaugemale, siis imeilusas Karlova linnaosas Tähe tänaval paikneb retrohõnguline Tassikookide kohvik. Peale tassikookide leiab kohvikust pulgakooke ja makroone, mis lisaks maitseelamusele pakuvad ka silmailu.

Kohvik on Eestis ainus omalaadne ning kõik maiustused valmivad kohapeal ning säilitusaineteta.

Tassikoogid on avatud 10:00-19:00, erandina pühapäeval suletakse kohvik kell 15:00. Peale koha peal söömise võimaluse saab maiustusi kaasa osta ning ka ette tellida suuremaid koguseid üritusteks.

Lisaks pakub kohvik võimalust pidada kevad-suvisel perioodil saab kohvi ja kooki nautida ka väliterrassil. Kliendid kiidavad Tassikookide teenindust ning kohvi.

Huvitava lisateenusena pakuvad nad sünnipäevadele või muudele üritustele kokakooli võimalust, et õppida sama kaunilt tassikooke kaunistama.

Veebileht: http://www.tassikoogid.ee

 

Hektor Cafe

Kesklinnast veel veidi kaugemale jääb uus kohvik Hektor Cafe, mis on oma stiililt eelnevatest täielikult erinev. Sisustuses on kasutatud Eesti disainmööblit ning kogu interjöör jätab stiilse, elava ja samas minimalistliku mulje.

Kohvik kuulub Hektor Design Hosteli juurde, kuid on avatud kõigile.

Kohvikus pakutakse suupisteid, pastasid, suppe, praade ja magustoite. Valikus on nii gluteeni-, laktoosi- kui ka lihavabasid toite, seega peaks igaüks menüüst leidma endale midagi sobilikku. Nädala sees on pakkumises ka maitsvad päevapraed.

Kohvik on argipäeviti avatud alates 7:30 ning nädalavahetuseti 11:00st. Kevad-suvisel perioodil on avatud ka väliterrass. Kliendid kiidavad Hektor Cafe teenindust ning eraldi on välja toodud ka head magustoidud ning maitsev kohv.

Veebileht: https://hektorhostels.com

 

Eelnevalt on välja toodud vaid vähesed paljudest headest kohvikutest, mida Tartus leida võib. Loodame, et need väikesed ülevaated aitavad veidi orienteeruda kirjus kohvikutemaailmas.

Meeldivaid maitseelamusi!

Head hommikusöögikohad Tallinnas

Hea hommikusöök aitab päeva alustada parimas vormis. Samuti on see kõige olulisem osa sinu päevamenüüst. Paljud söögikohad avavad oma uksed ammu pärast hommikusöögiaega ning söögikohtikohti, kus nautida maitsvat ja kosutavat hommikusööki pole kaugeltki mitte palju.

Alljärgnevalt loetleme üles parimad hommikusöögikohad kaunis pealinnas Tallinnas.

 

Carmen Cafe

Carmen Cafe on restoranikett, kuhu kuulub kokku kolm kaasaegset kohvikut. Rotermanni ning Kentmanni  tänavatel asuvates kohvikutes pakutakse rikkalikku hommikusöögi valikut. Carmen Cafe pakub laia valikut hommikusööki kogu päeva jooksul.

Menüüs on nii värskelt valmistatud munaroad, erinevate täidistega sooje paninisid, ciabattasid ja piadinisid. Kohviku tee- ja kohvivalik on samuti rikkalik.

Maksta saab Carmen Cafe’s krediitkaardiga, olemas on laua broneerimise võimalus. Kohvikul on olemas nii väliala kui ka kauni vaatega teine korrus, mille aknad avanevad Rotermanni platsile.

Veebileht: http://www.carmen.ee/cafe

 

Kohvik Rukis

Kohvik Rukis asub Tallinna vanalinna südames Viru tänaval. Kohvik küpsetab ise oma värsked saiakesed ning kohvikus on meeldiv sooja saia aroom.
Hommikusöögi valiku hulgast leiab mitmeid putrusid. Nii on Kohvik Rukise menüüs esindatud tuntud pudrulased kaerahelbepuder ning vähe tummisema pudru nautijale(ka hinna mõistes) tatraputru maasuitsusingi ja seentega. Magusatest putrudest on menüüs kaerahelbepuder marjadega ning mannapuder rosinate ja pähklitega.

Veebileht: https://rukis.ee

 

Must puudel

Tallinna vanalinnas Müürivahe tänaval asuv kohvik Must puudel pakub oma klientidele keset keskaegset Tallinnat maitsvat hommikusööki. Kohvik Must Puudel üllatab oma külalist ilusa sisehooviga, kus on meeldiv oma hommikusööki nautida.

Kohvik avab oma uksed kell 9.00 ja hommikusöögi erimenüü, mille seast leiad suussulava sooja kaerahelbepudru marjadega, mis laeb sind energiaga kogu su tähtsamal söögikorral.

Kohvik Must Puudel pakub hommikusööki alates kella 9.00-12.00. Menüüd rikastavad erinevad pudrud koos lisanditega, pakutakse traditsioonilist inglise hommikusööki koos muna ja peekoniga. Kiidan hommikusöögi värskust ja maitsvaid pannkooke.

Veebileht: https://www.facebook.com/mustpuudel/
  

NOP

Lühikese ja lööva nimega Kohvik NOP asub Tallinnas Kadriorus ning tervitab oma külalisi hea hommikusöögivalikuga. Kohvikul on suvel kasutuses ilus hoov, kus saab oma hommikusööki nautida värskes õhus.

NOPi hommikute nime kandev hommikumenüü on rikkalik. Nii leiab siin valikust magusad ja soolased hommikusaiakesed kohvi kõrvale; rammusat putru ja mitmeid muid erinevaid klassikalisi hommikusöögi komplekte, kus valikus nii munapuder kui ka mitmete maitsvate katetega maheleiba.

Menüüs on ka gluteenivaba hommikusöök.

Kohvik NOP pakub oma külalisetele hommikusööki tööpäeviti kella 08.00-12.00. Nädalavahetustel saab aga hommikusööki nautida lausa 9.00-15.00.

Veebileht: http://blog.nop.ee

 

Vesivärava kohvik

Vesivärava kohvik on teine kohvik kaunist Kadriorust, milles pakutakse head hommikusööki. Siin pakub kohvik oma hommikusööki juba alates kella 07.30 hommikul.

Hommikusööki saab menüüst valida kuni kella 11.00.

Nii saavad ka varasemad tööleminejad või lihtsalt hommikueine nautijad varakult kõhu sooja putru või kohapeal valmistatud värsket saiakest. Hommikumenüüs pakutakse erinevat valikut putrudest, lisandiks maitsvad keedised.

Kohviku teenindus on koduselt hubane ja sõbralik. Vesivärava kohvikus on võimalus nautida oma hommikusööki ka värskes õhus, kus on külalistele 30 istekohta.

Veebileht: http://www.vesivarava.ee

 

Radisson Blu Sky Hotel

Radisson Blu Sky Hotel asub samuti Tallinna kesklinnas. Hotelli restoranis pakutakse rikkalikus Rootsi lauas mitmekesist hommikusööki. Valikust leiab nii klassikalise Inglise hommikusöögi kui ka värskeid puuvilju ja müslit mitmesuguste lisanditega.

Hommikusööki saab Radisson Blu Sky hotellis alates 6.30-11.00. Soovitame minna varakult, sest kella 09.00 paiku on hommikusöögirestoran klientidest pungil.

Kiita tuleb restoranitöötajate heal tasemel teenindust. Kui tahad, et hommikusöögi nautimine oleks ka elamus, siis otsustage kindlasti Radisson Blu Sky hotelli restorani hommikusöögi kasuks.

Veebileht: https://www.radissonblu.com/en/skyhotel-tallinn/restaurants

 

Swissotel

Swissotel pakub Tallinnas oma klientidele üht kõrgeklassilisemat menüüd, mille hinnaklass on samuti vastav. Hommikusöögi hind jääb Swissoteli 8 korrusel asuvas kohvikus 20 euro kanti. Hommikusöögi valik jaguneb magus-soolane ning soe-külm kategooriatesse.

Hommikusöögile kohaselt on valik mitmekesine ja värske. Valikus on nii traditsiooniline hommikupuder kui ka haruldane kohafilee. Hommikusöögi soojaletist saad valida värske ning aromaatse munapudru, mis on siin tõenäoliselt Tallinna parim.
Väga tervislikud ja maitsvad on ka 7 sorti värskelt pressitud mahlad, mis lisavad su hommikusöögile meeldivat värskust!

Veebileht: https://www.swissoteldining.ee/thequarter/et/

Tallinnas on palju häid hommikusöögikohti, mille hulgast leida enda see kõige-kõigem.