Külaliskorteris peatuja loodab eest leida need 5 asja

Kui soovid panna oma kinnisvara kodust eemal olles teenima, siis Airbnb on selleks loonud imeliselt lihtsa platvormi. Airbnb on suurim külaliskortereid vahendav portaal ja pakkumiste arv ületab portaalis nõudluste arvu ning oma korteri ahvatlevamaks muutmisel saab ise üsna palju ära teha.

Millised on need 5 asja, milleta ei tahaks külaliskorteris peatuda ükski reisija, saad teada allpool sinu jaoks välja toodud punktidest.

 

Köök ja kodumasinad

Külaliskorter peab olema külalisele mugav nagu kodu. Kodu südameks on ju köök ja ühes heas külaliskorteris peab olema mugav ja hästisisustatud köök.

Köögis peab olema kindlasti külmkapp. Kui korter on mõeldud 4+ inimesele, siis tasub mõelda suurema külmkapi paigaldamisele. Mõelda võiks ka suve peale ja külmkapi valimisel soovitan valida suurema mahuga sügavkülmik. Jäta meelde, et sinu külaline soovib ennast tunda koduselt. Selle tarbeks varusta oma korteri köök kõikide söögitegemiseks vajalike toidunõude ning kodumasinatega.

Veekeetja ja kohvimasina olemasolu on hädavajalik. Külastajale teeb peatumise mugavamaks pesumasina ja nõudepesumasina olemasolu.

 

Vooditarbed

Mugava peatumise salajaseks koostisosaks on pehmed ja värskelt lõhnavad voodilinad ja käterätikud. Oluline on, et korteris oleks piisavalt voodipesu. Samamoodi tuleks toimida ka majapidamises tarvis minevate käterätikute ja saunalinadega.

Samamoodi tahan siia alla liigitada ka madratsi ja voodi omadused. Kui uni on halb, siis tuleb ka kliendi tagasiside vähem hea, kui võiks.

 

Wifi ja meelelahutus

Kõige esimene asi, mida iga peatuja tõenäoliselt sinu korteri kuulutust vaadates otsib, on wifi-ühenduse olemasolu. Kui sinu korteris pole wifit, siis kaotad terve hulga kliente. Peatujaid on erinevaid ja inimesed vajavad internetti töötamiseks ja peredega suhtlemiseks.

Kui aga külaline sinu korteris on välismaalt, siis võivad tema mobiilandmeside paketi hinnad olla üsna kõrged siin kaugel Eestis. Wifi-ühendus on see, mis toob naeratuse näole igale suurele ja väikesele kliendile. Ja netiühendusel olgu hea kvaliteet ja kiirus!

Külaliskorteris peatutakse nii üksi kui ka kogu perega. Et vabaaja veetmine oleks mugavam, on olulisel kohal televiisori olemasolu. Soovitatavalt rahvusvaheliste  ja lastele mõeldud kanalitega.

 

Abivalmis ja mõistlik võõrustaja

Kui soovid, et sinu kodus tunneksid kliendid end hubaselt ja pingeteta, siis ole mõistlik, empaatiline ja abivalmis.
Võib juhtuda, et oled ise tuhandeid kilomeetreid eemal ja kliendil on vaja hädapärast abi. Sellisel juhul ei tohi klient viivitamatust abist ilma jääda.

Korralda alati oma korteri välja rentimine nii, et sul oleks keegi, kes saab lisaks sinule veel külalisi vajadusel aidata. Ükski klient ei soovi oma puhkusel külaliskorteris toruavarii korral kuulda, et te olete teisel pool maakera ja katlaruumi võti on rannapükste taskus.

 

Puhtus, puhtus, puhtus

See pealkiri oli planeeritud esimeseks siia nimekirja, aga ma ei soovinud kohe pedantsena näida. Puhtus on väga oluline näitaja. Puhtuse all tuleb ikkagi aru saada, et see hõlmab kogu korterit ja korteris olevaid toidunõusid ning voodipesu.

Kui klient peatub pikemaks ajaks, sis tuleb kokku leppida, kas koristamise teenust vajatakse ja kuidas seda teostatakse.

Vannitoa peegel on esimene näitaja, mis räägib puhtusest. Hoolda dušisegistit katlakivist, samuti veekeedukannu ja kohvimasinat. Enamasti on külaliskorterite veekeedumasinad katlakivist hooldamata. See aga põhjustab veekeetmise protseduuri pikenemist ja lisab ebamugavust peatujale.  Toidunõud ja söögi valmistamiseks mõeldud vahendid peavad samuti olema pestud ja ilusasti oma kohtadel rivvi seatud enne külaliste saabumist.

 

Kokkuvõtvalt külaliskorterist

Külaliskorteri ahvatlevamaks muutmine ei olegi nii keeruline ettevõtmine. Ometigi leidub külaliskortereid, mille omanikud ei hooli oma korterist piisavalt ja ei tee lisainvesteeringuid selle mugavamaks muutmiseks.
Soovitame mõelda ennast korteri sisustades külalise rolli, kes on saabunud kaugelt maalt. Kui paistab, et kõik mugavaks eluks oluline on olemas, siis oled head tööd teinud. Investeeri oma varasse targalt, sest sinu otsused mõjutavad külalisi, kes on sulle tänulikud hästi sisustatud korteris peatumise eest.

Kodumajutus Haapsalus

Haapsalu on lemmikuks sihtkohaks paljudele reisijatele ning olemasolevate hostelite ning hotellide kõrval on populaarne ka kodumajutuse teenus.

Mis võib olla selle põhjus? Arvame, et kodumajutus (Inglise keeles “Bed and breakfast”) võib tunduda hubasem, kui hotell.

Alljärgnevalt toome välja valitud pakkumised Haapsalu kodumajutuste näol.

 

Koidu Homestay

Koidu Homestay pakub mugavat kodumajutust Haapsalu rannast vaid 20 minuti kaugusel. Hinna sees on majutusasutuse poolt tasuta parkimine ning tasuta internetiühendus kogu hoones.
Koidu kodumajutus pakub oma külalistele väga sooja ning sõbralikku teenindust. Reisijate mugavusele mõeldes toimub sisse/- ja väljaregistreerimine kiirelt ning ööpäevaringselt.

Haapsalu kesklinn jääb Koidu Homestay-st ~2 km kaugusele, mis selles kauni puitarhitektuuriga linnakeses on ilusa ilmaga kõigest meeldiv jalutuskäik.

Mõned toad on varustatud teleriga, kasutada saab ühist kööki ning vannituba.

Kauni männimetsa all paiknev Koidu Homestay pakub oma külalistele peatumise veelgi hubasemaks muutmiseks aias grillimisala ning ka jalgrattarentimise võimalust. Lisatasu eest saab kasutada sauna ning hoovis on ka mänguväljak.

Toa broneerimiseks ettemaksu ei nõuta ning tasuda saab ka kohapeal. Lemmikloomad saavad selle reisi koos peremehega kaasa teha, sest siin majutusasutuses on lemmikloomad lubatud.
Ülevaadetes kiidetakse peremehe suurt südant ja sooja vastuvõttu.

Keskmine hinne 8.6/10
Arvustusi 160+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Havly Inn

Haapsalu vanalinnast 1 kilomeetri kaugusel asuv Havly Inn asub väga looduskaunis kohas. Meri ja rand on läheduses, kaunilt terrassilt saab koos hommikukohviga nautida hingematvalt kaunist vaadet.

Klientidele pakub Havly Inn nii tasuta wifit kui ka parkimist. Toad on lihtsad ja mugavad.

Kiiduväärt on Havly Inn majutusasutuses nii kohvi kui ka hommikusöök, mis on rikkalik. Võimalusel saab nii grillida kui ka sauna kasutada.

Haapsalu kesklinn on kilomeetrise jalutuskäigu kaugusel koos oma kauni vanalinna ning piiskoplinnusega, mis on kindlasti kohustuslikud vaatamisväärsused.

Havly Inn on mõelnud oma asutuses ka pisematele peatujatele, sest majutusasutuse aias on lastele mänguväljak.

Aktiivse puhkuse armastajatele pakutakse asutuses ka matkamise võimalust. Lemmikloomad on samuti teretulnud ja siin lisatasusid ei nõuta. Havly Innis peatumist soovitatakse portaalide ülevaadete põhjal paaridele, sest looduskaunis koht, hubane majutus ning kaunis aed lisavad peatumisele romantilist hõngu.

Ühises puhketoas on mugavad nahast tugitoolid ning puude praksumine kaminas annab sellele peatumisele tõelise puhkuse väärtuse.

Keskmine hinne 8.6/10
Arvustusi 40+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Aikarali Home Accommodation

Aikarali Home Accommodation Haapsalus on vanalinnast 500 meetri kaugusel. Kaunis rand asub 800 meetri kaugusel peatuspaigast.

Ilusas puithoones asuv avara õuealaga hoones tegutsev kodumajutus pakub peatumise hinna sees nii tasuta parkimist, tasuta wifi ühendust, televiisorit, triikimisvõimalust ning tubadesse ka tasuta tualett-tarbeid(!)

Reisiportaalides tuuakse esile meeldivat teenindust ning alati puhtaid koduse tundega tube, mis teevad peatumise eriti meeldivaks.

Toad on varustatud kas vannitoa või dušiga ning tubade varustuse hulgast võid leida kõik praktilise alates föönist kuni nõudepesumasinani.

Külalised saavad kasutada kööki ning olemas on ka jalgrattalaenutus.

Aikarali Home Accommodation pakub aias ka grillimisvõimalust ning lastele on rajatud mänguväljak. Hommikusööki pakutakse rootsi lauas ja valik oli maitsev ning rikkalik.
Majutusasutuse sisse-/ning väljaregistreerimine käib ruttu ja muretult.

Sarnaselt teistele siin kirjeldatud bed ‘n’ breakfast lemmikloomasõbralik ning reisil saavad osaleda ka hästi käituvad neljajalgsed pere lemmikud.

Perega puhkamiseks Haapsalus on Aikarali Home Accommodation Haapsalus üks parima hinna- ning kvaliteedisuhtega ööbimiskohti.

Keskmine hinne 8.1/10
Arvustusi 60+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Liisu külalistemaja

Külalistemaja Liisu asub Haapsalu vanalinnast vähem kui kilomeetri kaugusel. Liisu külalistemaja teenindus on mugav ja sõbralik. Majutusasutuse peremehe soe suhtumine oma külalistesse annab peatumisele hoopis mõnusama tunde.

Toa hinna sees on tasuta parkimine ning muidugi ka tasuta wifi. Toad on Liisu külalistemajas varustatud teleri, kaabeltelevisiooni, rätikute ning fööniga. Köögis on olemas kõik tarvilik maitsva roa valmistamiseks.
Hommikukohvi saab nautida kaunil puitterrassil.

Haapsalu suurimad vaatamisväärsused asuvad linna väiksuse tõttu kõik 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel. Soovitame kindlasti külastada piiskoplinnust ning maailmakuulsa helilooja auks loodud  Tšaikovski pingil. Pink on rajatud kohale, kus armastatud helilooja sageli istus ning päikeseloojangut nautis.

Liisu külalistemaja tuletab meelde, et ilu ja rõõm peitub lihtsuses.

Muide, Booking.com-is on Liisu külalistemaja hinnatud parima hinna- ja kvaliteedi suhtega ööbimispaigaks Haapsalu kodumajutustest.

Keskmine hinne 9.1/10
Arvustusi 70+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Haapsalu on väikene linnake, kuid üllatab oma erinevate ning hea kvaliteediga majutusasutuste rohkusega. Hinnad on mõistlikud ning tundub, et raha eest saab midagi rohkemat kui öömaja.
Linn koos suvise meeldiva melu ja talvise atmosfääriga on avastamist väärt.