Külaliskorteris peatuja loodab eest leida need 5 asja

Kui soovid panna oma kinnisvara kodust eemal olles teenima, siis Airbnb on selleks loonud imeliselt lihtsa platvormi. Airbnb on suurim külaliskortereid vahendav portaal ja pakkumiste arv ületab portaalis nõudluste arvu ning oma korteri ahvatlevamaks muutmisel saab ise üsna palju ära teha.

Millised on need 5 asja, milleta ei tahaks külaliskorteris peatuda ükski reisija, saad teada allpool sinu jaoks välja toodud punktidest.

 

Köök ja kodumasinad

Külaliskorter peab olema külalisele mugav nagu kodu. Kodu südameks on ju köök ja ühes heas külaliskorteris peab olema mugav ja hästisisustatud köök.

Köögis peab olema kindlasti külmkapp. Kui korter on mõeldud 4+ inimesele, siis tasub mõelda suurema külmkapi paigaldamisele. Mõelda võiks ka suve peale ja külmkapi valimisel soovitan valida suurema mahuga sügavkülmik. Jäta meelde, et sinu külaline soovib ennast tunda koduselt. Selle tarbeks varusta oma korteri köök kõikide söögitegemiseks vajalike toidunõude ning kodumasinatega.

Veekeetja ja kohvimasina olemasolu on hädavajalik. Külastajale teeb peatumise mugavamaks pesumasina ja nõudepesumasina olemasolu.

 

Vooditarbed

Mugava peatumise salajaseks koostisosaks on pehmed ja värskelt lõhnavad voodilinad ja käterätikud. Oluline on, et korteris oleks piisavalt voodipesu. Samamoodi tuleks toimida ka majapidamises tarvis minevate käterätikute ja saunalinadega.

Samamoodi tahan siia alla liigitada ka madratsi ja voodi omadused. Kui uni on halb, siis tuleb ka kliendi tagasiside vähem hea, kui võiks.

 

Wifi ja meelelahutus

Kõige esimene asi, mida iga peatuja tõenäoliselt sinu korteri kuulutust vaadates otsib, on wifi-ühenduse olemasolu. Kui sinu korteris pole wifit, siis kaotad terve hulga kliente. Peatujaid on erinevaid ja inimesed vajavad internetti töötamiseks ja peredega suhtlemiseks.

Kui aga külaline sinu korteris on välismaalt, siis võivad tema mobiilandmeside paketi hinnad olla üsna kõrged siin kaugel Eestis. Wifi-ühendus on see, mis toob naeratuse näole igale suurele ja väikesele kliendile. Ja netiühendusel olgu hea kvaliteet ja kiirus!

Külaliskorteris peatutakse nii üksi kui ka kogu perega. Et vabaaja veetmine oleks mugavam, on olulisel kohal televiisori olemasolu. Soovitatavalt rahvusvaheliste  ja lastele mõeldud kanalitega.

 

Abivalmis ja mõistlik võõrustaja

Kui soovid, et sinu kodus tunneksid kliendid end hubaselt ja pingeteta, siis ole mõistlik, empaatiline ja abivalmis.
Võib juhtuda, et oled ise tuhandeid kilomeetreid eemal ja kliendil on vaja hädapärast abi. Sellisel juhul ei tohi klient viivitamatust abist ilma jääda.

Korralda alati oma korteri välja rentimine nii, et sul oleks keegi, kes saab lisaks sinule veel külalisi vajadusel aidata. Ükski klient ei soovi oma puhkusel külaliskorteris toruavarii korral kuulda, et te olete teisel pool maakera ja katlaruumi võti on rannapükste taskus.

 

Puhtus, puhtus, puhtus

See pealkiri oli planeeritud esimeseks siia nimekirja, aga ma ei soovinud kohe pedantsena näida. Puhtus on väga oluline näitaja. Puhtuse all tuleb ikkagi aru saada, et see hõlmab kogu korterit ja korteris olevaid toidunõusid ning voodipesu.

Kui klient peatub pikemaks ajaks, sis tuleb kokku leppida, kas koristamise teenust vajatakse ja kuidas seda teostatakse.

Vannitoa peegel on esimene näitaja, mis räägib puhtusest. Hoolda dušisegistit katlakivist, samuti veekeedukannu ja kohvimasinat. Enamasti on külaliskorterite veekeedumasinad katlakivist hooldamata. See aga põhjustab veekeetmise protseduuri pikenemist ja lisab ebamugavust peatujale.  Toidunõud ja söögi valmistamiseks mõeldud vahendid peavad samuti olema pestud ja ilusasti oma kohtadel rivvi seatud enne külaliste saabumist.

 

Kokkuvõtvalt külaliskorterist

Külaliskorteri ahvatlevamaks muutmine ei olegi nii keeruline ettevõtmine. Ometigi leidub külaliskortereid, mille omanikud ei hooli oma korterist piisavalt ja ei tee lisainvesteeringuid selle mugavamaks muutmiseks.
Soovitame mõelda ennast korteri sisustades külalise rolli, kes on saabunud kaugelt maalt. Kui paistab, et kõik mugavaks eluks oluline on olemas, siis oled head tööd teinud. Investeeri oma varasse targalt, sest sinu otsused mõjutavad külalisi, kes on sulle tänulikud hästi sisustatud korteris peatumise eest.

Õhksoojuspump aitab kütta kodu, kui lähed reisile

Meie kliimas langeb temperatuur külmaperioodidel üsna madalale ja ruumid vajavad niiskuse peletamiseks kütmist. Kui aga kodus puudub keskküte ja soovid reisile minna, siis on oht, et miinuskraadide tõttu võivad külmuda näiteks kodus olevad veetorud.

Sellised külmakahjustused võivad kalliks maksma minna ja nende kahjude likvideerimine on tülikas ettevõtmine. Seetõttu tasub läbi mõelda, kuidas ruume soojendada siis, kui ise ei ole võimalik pikemat aega kohal olla.

 

Sõbrad, naabrid, sugulased aitavad, aga mitte alati

Kõigil pole kodu kütmisel kasutusel keskkütet, mis võimaldab muretult reisile minna, sest temperatuur püsib ruumides ühtlane. Nii puudub oht, et midagi külma tõttu ära külmub või et liigne külm ja rõskus kodule liiga teeks.

Reisi ei saa ju väikese takistuse pärast ära jätta ja kodu kütmise saab usaldada mõnele oma lähedasele sõbrale või tuttavale.

Kui oled leidnud inimese, kes on nõus sinu koduruume kütma, siis tuleb anda talle täielik ülevaade, kuidas kütmist organiseerida.

Täpsustama peab kindlasti kütmise vajaduse tihedust. Määravaks on siinkohal nii ruumide arv kui ka küttesüsteemi efektiivsus. Mida rohkem ruume, seda kauem kütmist, jne.

Oluline on ahikütte korral rõhutada siibri õigeaegset sulgemist, et kõik soojus lihtsalt korstnast õhku ei kaoks. Veelgi tähtsam on siibrit liiga vara mitte kinni panna, sest see võib tekitada soovimatuid tagajärgi, paremal juhul ainult suitsukahjustuste näol.

 

Õhksoojuspump teeb reisile mineku mugavaks

Kui kodu ei köeta keskküttega, siis reisile mineku teeb mugavaks ja muretuks õhksoojuspump.
Tänapäeva õhksoojuspumbad on enamasti varustatud hoidma elamises soovitud temperatuuri ka siis, kui sa ise viibid kodust eemal.

Kui reisile minnes on maja elanikest tühi, siis ei ole ka mõtet kütta ruume tavapärase intensiivsusega.

Esiteks on see kulukas, sest kõrgemate temperatuuride saavutamiseks tarbib õhksoojuspump enam energiat. Teiseks ei ole otsest vajadust hoida kodutemperatuuri tavapärase 18-20 soojakraadi juures, kui kõik pereliikmed on reisil.

Enamik uuemaid õhksoojuspumpasid on varustatud funktsiooniga, mis on mõeldud just selleks tarbeks, et hoida maja külmumise eest. See külmumise vältimise funktsioon töötab säästlikult ning hoiab toatemperatuuri umbes +8 kraadi juures.

Sellisel funktsioonil töötav õhksoojuspump hoiab ära ruumide külmumise ja hoiab kokku ka raha, sest elektritarbimine on sellisel juhul madalam. Veetorude külmumist pole siis enam vaja karta ja reisilt tulles ei oota ees mõni ebameeldiv üllatus.

Õhksoojuspumba paigaldus on lihtne ja kiire töö, ning sellise kütteseadme soetamine koos paigaldusega on teiste kütteviisidega võrreldes suhteliselt soodne.

 

Mugavus eelkõige

Kui sinu kodu ei küta keskküte, siis pead lootma headele sõpradele, kes katlakütja ameti ajutiselt üle võtavad. Sellise lahenduse puhul on samuti oluline mitte liiga palju kütta ja olla hoolikas siibri sulgemisel.

Need reisijad, kelle kodu kütab õhksoojuspump, saavad veidi rahulikumalt hingata, sest kodu kütmise eest vastutab targalt valitud kütteseade.

Õhksoojuspumba kasutamise lihtsus ja mugavus lisavad sellisele kütteviisile väärtust. Tark aparaat ei lase kodul külmaks muutuda ning selline funktsioon peletab majast ka niiskust ja rõskust. Niiskuskahjustused võivad olla ohtlikud nii kodutehnikale kui ka siseviimistlusele.

Reisilt koju saabudes ootab sind ees soovitud temperatuur ja sõbergi on õnnelik, sest katlakütja amet jääb pidamata.

Küttesüsteemide ja õhksoojuspumpade laia valiku leiad ACkliima.eu e-poest.

Kuid kuhu siis minna reisile? Eestis on mitmeid huvitavaid sihtkohti. Planeeri näitaks enda vaba nädalavahetus Sinu jaoks uue Eesti linna avastamiseks. Kui Sa viimasel ajal Tartus ei ole käinud, vaata ideid viieks jalutuskäiguks Tartus, ning ööbimiseks leia sobiv ööbimisvõimalus Tartus.

Odavad hostelid Tallinnas

Hostel on odav ja mõistlik valik peatumiseks, kui soovid reisida säästlikult. Hostelite valik on Tallinnas rikkalik – neid jagub igasse linnaossa ja igale maitsele.

odavad hostelid tallinnas, odavad majutused tallinnas

Hostelites peatujad toovad oma arvustustes välja peamiste põhjustena soodsamat hinda ja hotellidega võrreldes vähemametlikumat atmosfääri. Toome allpool välja valitud Tallinnas hostelid.

 

The Knight House

Rüütelliku nimega hostel The Knight House asub Tallinna vanalinnas. Hostel asub 700 aasta vanuses hoones, mis on kantud UNESCO kultuuripärandi nimistusse. Juba hosteli asukoht ise teeb selle koha eriliseks.

Hostel on sisustatud kaunilt ning toad on avarad ja puhtad. Hosteli ühises köögiruumis pakutakse külalistele hommikuks maitsvat kohvi ja pannkooke. Selline armas hommikune eine on külalisele tasuta. Hostel pakub oma külalistele hinna sees tasuta wifi-ühendust. Tubades on külaliste tarvis pehme voodipesu ja rätikud. Tubadel on ühine vannituba ja tualettruum.

Hosteli vastuvõtulauas tervitavad abivalmid teenindajad, kes korraldavad vajadusel nii pakihoiu kui ka auto rentimise teenust.

Kõikides tubades on suured aknad, kust avaneb kena vaade vanalinnale. Hostelil on ka väike terrass, kus  külalised saavad värskes õhus hommikukohvi nautida.
The Knight House on odav ja mugav hostel, mille sõbralik õhkkond kutsub teinekordki siia peatuma.

Keskmine hinne 8.7/10
Arvustusi 1300+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Hostel Männiku JK

See mugav ja kaunis hostel asub kesklinnast 5 km kaugusel Männiku roheliste mändide all. Hostel on tuntud selle kuulsa omaniku, Eesti tippväravavahi Mart Poomi järgi.
Hostel Männiku JK pakub oma külalistele tasuta WIFI-ühendust, igas toas on lameekraanteler ja külalistele on parkimine tasuta. Hostel Männiku JK kõik toad on varustatud privaatse vannitoaga.

Voodid on tubades mugavad ja hostel on väga vaikne. Hommikusöögilaud on rikkalik ja tervislik.
Hostel pakub oma külalistele sportimisvõimalusi ja külalised kiidavad ka hosteli terrassilt avanevat vaadet ja männimetsa alust vaikust.
Hostel Männiku JK on lihtne ja hubane paigake, hinnad on soodsad ja teenindus hea.

Keskmine hinne 8.5/10
Arvustusi 890+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

EHE Hostel

EHE hostel asub Põhja-Tallinnas Puuvilla tänaval ja on hinna ja kvaliteedi suhtelt üks parimaid valikuid odavate hostelite hulgas. Hosteli külalisele pakutakse hinna sees tasuta wifi ühendust, tasuta parkimist ja sõbralikku teenindust.
Tubade valik on lai ja ööbida saab nii üheinimese toas kui ka narivooditega täidetud 8 magamiskohaga unisex toas. Igas toas on oma vannituba ja tualettruum.
Toad on kõik heledates toonides ja valgusküllased.

Hostel EHE külalised saavad kasutada hästisisustatud ühiskööki ja olemas on ka snäki- ja joogiautomaadid. Vaba aja veetmiseks on hostelil ühine telekaruum, kus saab istuda ning kaaspeatujatega reisimuljeid jagada.

Hostel jääb kilomeetrise jalutuskäigu kaugusele merest ja asub hipiliku Kalamaja rajooni vahetus läheduses. Vaatamisväärsustega tutvumiseks piisab jalutamisest mööda kaunist mereranda, kus asub nii Lennusadam kui ka Patarei merekindlus.

Hosteli sõbralik atmosfäär ja abivalmis teenindus kutsub kindlasti EHE hostelisse tagasi!
EHE hostel on soodne ja lihtne paigake, kus saab taskukohase hinna eest mõnusa peatumise.

Keskmine hinne 7.3/10
Arvustusi 100+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Süda Hostel

Süda hostel asub Tallinna kesklinnas. Selles väikeses hostelis on olemas privaatsed toad kahele ja ka 8 inimest mahutav unisex tuba. Unisex toas on neli puidust mugavat narivoodit. Sellised toad on väga populaarne valik seljakotirändurite seas.  Kõikidel tubadel on ühine vannituba ja tualettruum. Toad on sisustatud lihtsalt ja lühikeseks peatumiseks on kõik vajalik olemas.

Hosteli külalistele on hinna sees tasuta wifi-ühendus. Parkimine on hostelis tasuline ning eeldab ka parkimiskoha broneerimist. Lemmikloomi siia hostelisse ei lubata ja kogu majutusasutus on mõeldud mittesuitsetajatele.

Hostel Süda asub maja nullkorrusel ja on ligipääsetav ka ratastooliga. Hosteli lähedusse jäävad mitmed ühistranspordipeatused, toidukauplused ja meelelahutusasutused.
Hosteli toad on väikesed ja puhtad. Külalisi ootab toas puhtalt lõhnav voodipesu ja käterätikud, kus on külaliste jaoks lisaks tubadele ka ühine vannituba ja ühisköök. Köögis on olemas kõik vajalik kokkamiseks.

Süda hostel on hinna ja kvaliteedi suhtelt üks parimaid odavaid hosteleid Tallinnas.

Keskmine hinne 7.0/10
Arvustusi 360+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Nagu Tallinna hotellidegagi, on odavate hostelite valik Tallinnas lai ja mitmekesine. Kui soovid Tallinnas leida öömaja soodsa hinnaga, tasub kindlasti saadaolevate hostelite hulgas natuke ringi vaadata, ehk leidub just sel päeval hea öömaja eriti soodsa hinnaga!

Hostelid Tallinnas

Tallinnas jagub hosteleid igasse linnaossa. Ühistranspordiliiklus on linnas hea ja kesklinna jõuab poole tunniga pea igast linna servast.

 

tallinna hostelid

 

Kesklinna melu armastaja leiab kindlasti sobiva hosteli ahvatlevas läheduses kõikidele klubidele ja meelelahutusasutustele. Rahulikumat reisi ette võttev külaline leiab Tallinna hostelite hulgast mõnusa ja rahuliku paiga keset rohelust. Et aga sul oleks lihtsam, teeme väikese ülevaate populaarsematest Tallinna hostelitest.

 

Hostel House

Tallinna kesklinnas Masina tänaval asuv Hostel House on väike ja mugav hostel. Hostel pakub oma külalistele tasuta parkimist ja tasuta wifi ühendust. Vastuvõtt töötab ööpäevaringselt ja sõbralik teenindaja aitab ka pagasihoiu ning auto rentimisega, kui on soovi.
Hosteli toad on mugavad ja puhtad, tubade värvid rõõmsameelsed. Rõõmsate linade vahel on ka uni rõõmsam!
Saadaval on nii laia voodiga kaheinimese tube kui ka narivooditega tube. Hostel on lihtne ja soodne, kuid ometigi tunned end siin mugavalt!
Kööginurgas on pliit, mikrolaineahi ja kõik vajalikud potid-pannid endale maitsvate roogade valmistamiseks.
Hostelis on ka ühine vaba aja veetmise ruum, kus saab ka telerit vaadata.
Asukoht on Tallinna bussijaama vahetus läheduses. Lennujaamani on hostelist kõigest poolteist kilomeetrit.
Eriliseks teeb selle hosteli tema hea asukoht ja basseini ning sauna rentimise võimalus.

Keskmine hinne 7.3/10
Arvustusi 990+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

16 eur hostel Paks Margareta

Tallinna vanalinna vahetus läheduses Põhja pst 27 asuv Paksu Margareta 16 euro hostel üllatab oma ilusa interjööriga. Hostel pakub oma külalistele tasuta wifi-ühendust, parkimine on tasuline ja eelnev parkimiskoha broneerimine pole võimalik.

Tubade valikus on saadaval privaatsemad kaheinimese voodiga toad, millel ka privaatne vannituba. Hostelis on ka 6-kohalised unisex toad, mille külalised saavad kasutada ühiskasutatavaid duširuume. Needki ruumid on puhtad ning sisustatud kvaliteetselt ja kaunilt.
Hostel Paks Margareta vastuvõtulaud töötab ööpäevaringselt. Sisse registreerimine algab kell 14.00 ja välja registreerimine toimub kell 12.00.
Hostelis ühisköök on selle hosteli südameks. Köök on ruumikas ja toidu valmistamine selles hästivarustatud köögis on mugav ja kodune. Vaba aja veetmiseks on ka ühine telekatuba.
Teenindus on hostelis sõbralik ja soe suhtumine klientidesse kutsub siia hostelisse tagasi.
Eriline mugavus – hostelis saab hommikuti tasuta basseini ja sauna kasutada.

Keskmine hinne 8.3/10
Arvustusi 3470+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Tallinn Backpackers

Tallinn Backpackers hostel asub Tallinna vanalinnas ja nagu nimigi ütleb, on tegemist seljakotiränduritele mõeldud hosteliga. Peatuda võivad siin aga kõik ja põhjuseid selleks on palju.
Backpackers hostel pakub oma külalistele mugavat ööbimist vanas ja väärikas renoveeritud majas. Hosteli külaliste mugavaks majutamiseks on narivooditega toad, mis on mõeldud neljale inimesele. Hinna sees on külastajale tasuta wifi-ühendus.
Hommikusöök on väga maitsev ja maksab kõigest sümboolse 0.01 eurot.
Hostel pakub külalistele pagasihoiu- ja pesupesemisteenust.
Kui igav on, siis saab hosteli ühises vaba aja veetmise ruumis mängida lauamänge ja tutvuda teiste ränduritega. Eriliseks teeb selle lõbusa hosteli meelelahutusprogramm, mida juhivad hosteli rõõmsameelsed töötajad.

Mängida saab lauamänge, tutvuda ilusa linnaga, õhtuti on sagedased ühised istumised hosteli ühisruumides, kus nauditakse koos valmistatud rahvusvahelisi toite ja jagatakse muljeid. See hostel on hipilik sõbralik paigake, kus peatudes igavuse pärast ei pea muretsema.

Keskmine hinne 8.4/10
Arvustusi 520+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Welcome Hostel

Welcome hostel tervitab sind Tallinna südalinnast Rotermanni kvartalist. Hosteli asukohaks on taastatud Rotermanni ärikvartal. See hostel on kõrgemast hinnaklassist ja klientide tagasisides on seda võrreldud hotelliga.
Vanaaegses renoveeritud hoones asuv hostel pakub külalistele tasuta wifi-ühendust. Hotell on modernse sisustusega ja kohandatud ka ratastooliga liikumiseks. Tubade valik on lai ja saadaval on kuni 10 magamiskohaga ühistoad. Toad on hostelis suured ja isegi 10-kohalises toas on vaba ruumi piisavalt. Vannitoad on ühised, kuid siiski puhtad ja ilusad.

Hosteli personal on abivalmis ja sõbralik ning hostelisse sissepääs on varustatud ka liftiga.
Parkimine on Welcome Hostelis tasuline ja eelnevat broneeringut ei vaja. Lemmikloomad on hostelis lubatud, kuid sellega võivad kaasneda lisatasud.
Tallina reisisadam jääb hostelist lühikese jalutuskäigu kaugusele. Ühistranspordiühendus on hea ja bussijaama, rongijaama ja lennuväljale saab hostelist muretult ka ühistranspordiga.

Keskmine hinne 8.2/10
Arvustusi 700+
Vaata lisainfot ja broneeri Booking.com-is.

 

Hostelit valides leiad kindlasti Talllinnast endale sobiva. Hosteleid jagub erinevatesse hinnaklassidesse ja mugavuste poolest ei jää mõned neist hotellidele alla. Kasulik.delfi.ee võrdles omavahel hosteleid ja hosteleid, see artikkel aitab nende erinevusi selgitada.

PS, soovitame tutvuda kindlasti ka külaliste tagasisidega hostelis peatumise kohta. Nii saad infot ka oluliste nüansside kohta, mida tutvustav tekst alati ei sisalda.

Viska pilk ka headele hommikusöögikohtadele Tallinnas ja reisimiseks parima mobiili valimise artiklile.

Mida teha Otepääl?

Otepää on Eesti talvepealinn keset Lõuna-Eesti kaunit kuppelmaastikku. Linn on kaunis igal aastaajal ja külastajatele jagub huvitavaid tegevusi aastaringselt.
Samuti on Otepää tuntud rahvusvahelise suusaspordikeskusena, kus peetakse treeninglaagreid ja võistlusi.

Mida huvitavat aga sealkandis teha on? Toome välja mõned ideed.

 

Otepää seikluspark

Otepää seikluspark on lahe võimalus veeta kogu perega värskes ühes üks mõnus päevake ja panna proovile ennast nii julguses kui osavuses.
Seiklusparki sissepääs maksab täiskasvanule 20 eurot (2017 talv) ning selle raha eest saab kodulehe andmetel „umbkaudu 3 tundi ronimist metsas, puude otsas“, mis on juba iseenesest armas viis seikluspargi kirjeldamiseks. Täpsem hinnakiri on leitav Otepää Seikluspargi veebilehel.

Kolme tunniga saavad täiskasvanud harjutada õpperajal, läbida lausa 7 erinevat seiklusrada, sealhulgas Kannatuste raja ning Õhusõitude raja.

Väiksematele perekonna liikmetele on hinnas ette nähtud kolme esimese raja läbimine.

Eriti atraktiivne on 350 meetrine õhusõit üle Linnamäe oru, mis võib kõrgust kartvatele inimestele päris hirmutav sõit olla. Kiljuda saab igaljuhul: hirmust või rõõmust!

Eriti vägev on Otepää seikluspargis võimalus läbida rada ka öösel. Siis varustatakse teid ostmikulampidega ning olete seikluspargis privaatselt oma seltskonnaga.

Võimalik on ka kasutada lõkkeplatsi koos grillimisvahenditega, et nii peale liikumist heas seltskonnas väheke keha kinnitada.

 

Saunamaraton

Veebruaris toimub Otepääl üks omalaadne sündmus – saunamaraton.

Otepää piirkonnas asub üle 70 sauna ning saunamaratonil registreerunud saunalistele jagatakse kaasa orienteerumiskaardid, eesmärgiks läbida võimalikult vähese ajaga võimalikult palju saunu.

Leili võetakse igas saunas 3 minutit. Lisapunkte annab jääaugus ujumine, kümblusvannides ja muudes saunaperemeeste väljamõeldud atraktsioonidel osalemise eest.

Aastatega on saunamaratonist saanud rahvusvaheline lustakas sündmus, kus ajuti ka sihtpäraselt naljaka välimusega saunalised Otepääl kaartidega orienteeruvad ning saun-sauna järel läbi vihtlevad ja leilitavad. Osalevate meeskondade arv on viimastel aasrtatel tõusnud sadadesse ning osalejate koguarv küündib koguni tuhande piirimaile! Ürituse populaarsuse tõttu ei tasuks registreerumist jätta viimasele hetkele.

Saunamaratoni lõppedes toimub õhtul ka meeleolukas afterparty.

Kõige uuem info on leitav saunamaratoni Facebooki lehel.

 

Tehvandi spordikeskus

Tehvandi spordikeskus on huvitav paik külastamiseks, sest seal jagub tegevusi kõigile.
Otepää on ennast maailmakaardile toonud ka murdmaasuusatamise maailmakarika etappide korraldamisega.

On ju siin Tehvandi nõlvadel kullasära kaela saanud ka meie sportlased!

Viimastel aastatel palju arendatud ning kaasajastatud suusa- ning spordikeskus on korraldanud nüüdseks mitmeid rahvusvahelisi suusatamise ning ka kahevõistluse MK- etappe.

Argipäevale vahelduseks on näha telepildist tuntud sportlasi pingutamas meie kodumaa lumel, ise samal ajal soojas kümblustünnis kaasa elades.

Keskuses saab nautida ka sauna- ning basseinimõnusid,soovides ööseks jääda on too võimalus juuresolevas hotellis.

Tehvandi spordikeskuses saab läbi viia ka konverentse ning galaõhtuid, keskuses on toitlustust pakkumas Tehvandi staadioni kohvik.

Tehvandi spordikeskuse juurde kuulub ka Tehvandi discgolfi park, mis koosneb 18 erinevast rajast.

 

Seenelkäik sügiseselt maalilises Lõuna-Eesti metsas

Kui soov on linnakärast eemale saada, et mõtteid puhastada sügiseses seenemetsas, siis Otepää on kindlasti õige paik, kuhu tulla. Seega korvid-kummikud kaasa ja seenele!

Lõuna-Eesti on tuntud oma seenerikaste metsade poolest ning seenelisi saabub siia igal sügisel üle kogu Eesti.

Metsaminek võib olla parim lõõgastumiseks argipäeva muredest ja võib-olla ka odavaim võimalus teha midagi keset kaunist loodust, ning kui veab – saab pannitäie kukeseeni!

Mõnus on jalutada kirevas looduses, mõtted ja meeled puhkamas, silm seenekübarat sambliku vahelt hiilimas.

Lastele on see vahetu võimalus tutvuda õpikutest pärit taimede ja loomakestega, keda muidu näiteks linnalapsed igapäevases elus ei kohtagi.

Rikkaliku seene- ning ka marjasaagi poolest Lõuna-Eesti metsades on ka palju RMK matkaradu ning telkimise- ja lõkkekohti, kus on tühja kõhu korral hea lõkke peal kaasavõetud vorstikesi küpsetada.

 

Vaata ka hotelle Otepääl ning võta aega Otepää avastamiseks!

Parim nutitelefon reisile

Valides reisimiseks sobilikku nutitelefoni, on enamike inimeste jaoks oluline telefoni multifunktsionaalsus. Ühte seadmesse peab ära mahtuma kõik vajalik: kaamera, GPS, takso tellimine, hotelli broneerimine, telefoniga maksmine, mängud ajaveetmiseks jne. Kuigi esmapilgul võib tunduda, et sellise mobiiltelefoni leidmine on keeruline, siis tegelikult on vaja lihtsalt teadlik olla, mida telefoni valimisel silmas pidada.

 

Võimas telefon teenib sind hästi

Selleks, et telefon kõik mainitud protsessid ja rakendused ilma probleemita välja suudaks vedada, peab jälgima seda, et telefon oleks piisavalt võimas.

8-tuumalise protsessori ja 2 GB suuruse operatiivmäluga keskmises hinnaklassis mobiiltelefoni jõudlust jagub kõigiks peamisteks vajadusteks.

Kui sa aga tead, et soovid kindlasti üle kümne rakenduse korraga kasutada, mängida kõige uuemaid mänge või teha tipptasemel 4k resolutsiooniga videosid, siis tasub vaadata uusimaid ja kallimas hinnaklassis võimsamaid mudeleid.

Telefoni üheks oluliseimaks funktsiooniks reisil on enamasti ka fotode ja videode tegemine. Telefoni tagakaamera võiks olla vähemalt 12MP ja võimalusel pildistabilisaatoriga, esikaamera vähemalt 5MP.

Sellise resolutsiooniga tehtud pilte on hiljem mugav vaadata ka suuremal ekraanil või välja trükkida. Eeltoodud ning veelgi paremate näitajatega kaamerad on ka piisavalt head, et sa ei pea suuremat peegelkaamerat enam kaasa pakkima. Piisab telefoni kaamerast.

 

Kui palju mälu peaks telefonis olema?

Kvaliteetsed pildid võtavad ka rohkem mälu, nii et telefoni enda mälu võiks olla vähemalt 16GB. 32GB on juba parem ja kõik üle selle on boonuseks.

Kui vähegi võimalik, tasuks eelistada mudelit, millel on MicroSD pesa, sest see lubab väga lihtsalt telefoni mälu eraldi lisatava mälukaardiga mitmekordselt suurendada.

 

Väiksemat telefoni on mugavam kasutada

Parim valik on telefon, mille ekraan on väiksem kui 5.3″. Sellises suuruses telefoni on mugav käsitleda ka ühe käega ning see mahub paremini ka taskusse.

Suurema ekraaniga telefoni reisile viimisel peaks olema teadlik põhjus – näiteks vajadus telefoniga tööd teha.

5.5″ ekraaniga telefonil on meilide trükkimine mugavam, kui väiksemal. Kuid suuremamõõdulist telefoni võib olla keerukam taskusse mahutada, ning suurema, 160-200g kaaluva telefoni taskus kandmine ei pruugi olla eriti mugav.

Lisaboonuseks seegi, et väiksem ekraan aitab kaasa aku pikemale kestvusele ja aku kestvus on kindlasti midagi, millele tuleks tähelepanu pöörata, sest reisides kasutad sa telefoni tõenäoliselt rohkem kui kodus.

Laadimiseks sobilikke punkte võib aga olla reisil raske leida, nii et igaks juhuks tasuks soetada ka telefoniga sobituv akupank ning seda hädajuhtudeks kaasas kanda.

 

Hea reisitelefon on kasutuskõlblik igas olukorras

Kuna reisi käigus võib juhtuda, et telefon kukub maha, basseini või on eriti tolmustes oludes, siis töökindluse garanteerib mudel, mis on vee-, põrutus- ja tolmukindel. Põrutuskindlamatena on end näidanud pigem plastikkorpusega telefonid, mille ekraan ei ole servast servani.

Juhul kui muidu ideaalsel telefonil sellised näitajad puuduvad, tuleks ostetavale telefonile juurde muretseda nii kaitsev ümbris, kui ka kaitsekile või kaitseklaas, mis kaitsevad telefoni mahakukkumisel saadud kahjustuste eest.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et parim nutitelefon reisimiseks on hea kaamera, piisava mälu ja töötlusjõudlusega. Pigem väiksema ekraani, kaua kestva akuga ning see peab vastu nii põrutustele kui ka vahel vihmasajus rõõmsale lobisemisele.

Reisitelefoni ostusoovitused 2017. talvel

Soodsam ja hea: Huawei P9 Lite

Fantastilise kaameraga: Samsung S7

Suurema valiku sobiva ekraanisuurusega Samsungi telefone leiab kaup24.ee e-poest.

Soovime edukaid reise ja meeldivaid mälestusi!

Loe lisaks ka viiest huvitavast jalutuskäigust Tartus ning lõbusatest tegevustest Pärnus.