Hostelid Tartus, mille hulgast leiad parima

Tartu on üliõpilaslinn, kus resideerub alati palju reisijaid, üliõpilasi ja backpackereid. Linna boheemlaslik hipihõng meelitab siia kunstnikke ja rändureid. Aga kuidas on selle linna parimate hostelitega?

 

Valitud hostelid Tartus

Me otsisime välja neli populaarset hostelit Tartus, mille hinna ja kvaliteedi suhe on vägagi hea.

 

Terviseks BBB

 

Keskmine hinne 8.8/10
Arvustusi 460+
Vaata külastajate tagasisidet, fotosid ja broneeri hea hinnaga Booking.com-is.

 

Terviseks BBB on oma asukohaga otse Tartu Raekoja platsil vaieldamatult Tartu südames. Terviseks BBB hostel on ühistubade ning ühisköögiga. Vaba aja veetmiseks on ka mugav ühine elutuba, mille aknast avaneb vaade raekoja väljakule. Peab märkima, et tegemist on nii-öelda unisex tubadega, kus ei ole eraldi meeste- ja naistetube.

Seda hostelit peetakse sõltumatute arvustajate hinnangul reisiportaalides Tartus parimaks hosteliks. Hinnaklass on pigem madal, argipäeval võib toa saada 12 euroga. Hind sisaldab tasuta wifit, hosteli toad on mittesuitsetajatele. Majutusasutuse kapid on lukustusega, samuti on olemas pakihoid ning lisatasu eest ka pesupesemise võimalus. Hosteli puhtus ning kiitus heale teenindusele kajavad läbi paljudest arvutustest.

Hostel Terviseks BBB on väga turistisõbraliku asukohaga, sest kõige kaunimad Tartu vaatamisväärsused on tõepoolest minutite kaugusel. Läheduses asub ka Teaduskeskus AHHAA, kus jagub uudistamist ja mängimist kogu perele. Tartu kesklinnast voolab läbi romantiline Emajõgi ning Terviseks BBB hostel jääb sellest kõigest mõne minuti kaugusele.
Hostelit iseloomustab lause: “Nagu sõpradel külas.”

 

Tamme hostel

 

Keskmine hinne 8.4/10
Arvustusi 180+
Vaata külastajate tagasisidet, fotosid ja broneeri hea hinnaga Booking.com-is.

 

Tamme hostel Tartus on vastupidiselt eeltoodud Terviseks BBB hostelile oma asukoha poolest palju rahulikumas ja vaiksemas Tartu linna piirkonnas. Kesklinnast jääb majutusasutus õnneks ainult 5-minutilise jalutuskäigu kaugusele.

Hosteli kõrval asub jalgpallisõprade suur lemmik Tartu Tamme staadion, kus oma mänge peab ka esindusmeeskond JK Tammeka.
Klientide kasutuses on ühine köök ja teleriruum, kus on samuti tasuta wifi.

Antud hostel on rikas oma tasuta lisade poolest, mis peaks iga peatuja soovid rahuldama. Nii leiame sellest nimekirjast nii tasuta parkimise, tasuta wifi , peretoad ja ka jõusaal ning sauna kasutamise võimalus. Samuti on Tamme hostel tuntud mugava ja kiire sisse- ja välja registreerimise poolest.

Mõnusate mugavuste hulka võib kindlasti lugeda ka võimalust oma lemmiklooma Tartusse reisile kaasa võtta, sest Tamme hostelis on lemmikloomade majutus ka võimalik.

Hostel varustab iga peatujat tasuta hommikusöögiga.

Lisaraha eest pakub hostel nii palju erinevaid mugavusi, et neid kõiki üles lugeda ei jõuaks. Mainime ära mõne eksootilisema nagu massaaživõimalus lisatasu eest ning suuskade hoiustamise võimalus. Kas lund ka tuleb, selles kindel olla ei saa.

Kuna kesklinn on hostelile lähedal, siis vaatamisväärsustest ja poodidest puudust ei tule.
Ühe mõnusa lisavõimaluse märgime veel siiski ära seoses Tamme hosteliga ja selleks on nimelt erimenüüde valmistamine. Arusaadavalt on vaja selleks personali ette teavitada, kuid usume, et see teeb õnnelikuks iga vegani ja taimetoitlase, kes sellist menüüd eelistab.
Hostel on väga sõbraliku teenindusega ning koos lastega hostelis peatujatele on läheduses ka laste mänguväljak.

 

Looming hostel

 

Keskmine hinne 8.9/10
Arvustusi 450+
Vaata külastajate tagasisidet, fotosid ja broneeri hea hinnaga Booking.com-is.

 

Looming hostel asub Tartu kesklinnast ja ka raudteejaamast võrdselt umbes 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel.
Hostel pakub nii ühiseid kui ka unisex tube. Nagu juba hosteli nimest võib aimata, siis loomingut on siin majutusasutuses palju. Toad on sisustatud naturaalsetest ja taaskasutatavatest materjalidest. Toad on kohalike kunstnike kujundatud ning elutoas ripuvad mugavad võrkkiiged.

Parkimine on hostelis Looming korraldatud mugavalt eraparklas ja see on klientidele tasuta. Lemmikloomad on majutusasutuses lubatud ja tubades on tasuta wifi. Toad on mõeldud mittesuitsetajatele.

Peretubadel on privaatne vannituba, osadel tubadel ka rõdud. Mugavusena toome välja ka kiire registreerimisprotsessi, mis võidab kõigile väärtuslikku aega.
Paljud külastajad kiidavad võimalust ise süüa teha ning mugavat hipstelikku õhkkonda.

 

Torni hostel

 

Keskmine hinne 8.0/10
Arvustusi 40+
Vaata külastajate tagasisidet, fotosid ja broneeri hea hinnaga Booking.com-is.

 

Torni hostel on selles tabelis üks tagasihoidlikumaid. Tegemist on Eesti Maaülikooli ühiselamuhoonega, mis toob siia hostelisse kindlasti juurde väärtuslikku akadeemilist hõngu.

Hostel asub kesklinnast 2,5 km kaugusel, mis muudab ilma ühistranspordita juba kesklinna jõudmise pooletunnise jalutuskäigu kaugusele. See ei pruugi olla kõigile kontimööda. Hosteli asukoha positiivseks pooleks on lähedal asuv ilus Tähtvere park koos oma spordirajatistega.

Majutusasutus ise pakub hinna sees tasuta traadiga internetiühendust ning tasuta parkimist. Positiivsena saab välja tuua ööpäevaringse registreerimise võimaluse.

Toad on Torni hostelis mõeldud mittesuitsetajatele, vannituba on ühine.

Kasutada saab kõiki söögitegemisvõimalusi ühises köögis. Köök sisaldab külmkappi, pliiti, veekeetjat ja muud tarvilikku, et valmistada tühjale kõhule meeldiv roog peale pikka päeva Tartus, kas koolitusel või shopates ja puhates.

Kuna hosteli asukoht on keskusest eemal, siis tuleb vaatamisväärsusteni liikumiseks soovitavalt kasutada ühistransporti. Buss väljub hosteli vahetust lähedusest kesklinna poole iga 40 minuti järel. Sõit ise kestab kuni 15 minutit.

 

Kuidas sisustada aega Tartus?

Soovitame juba korra Tartus peatujale külastada ka äsjavalminud ERM-i ehk Eesti Rahvamuuseumi, mis asub Raadil. Samuti asub kesklinnas KGB muuseum ja väärikas ülikoolihoone.
Tartu kesklinna kuulsad ööklubid nagu Atlantis ja Klubi Tallinn ootavad Teid Emajõe kallastel.
Samuti tasuks juba läbi astuda A.Le Coq õllemuuseumist, mis asub Torni hostelist umbes 10 minutilise teekonna kaugusel.

Tartu on tudengilinn ja paljud kohvikud ning restoranid on pungil teadmishimulisi noori, mis lisab erilise väärtuse Tartu linna ööellu. Hostelid Tartus pakuvad mugavat ja soodsat äraolemist igaühele.

Tartust tuled tagasi targemana. Head viibimist!

Close Menu