You are currently viewing Hobid talveõhtuteks

Hobid talveõhtuteks

Hobid talveõhtuteks

Kaua oodatud ja igatsetud talv on lõpuks kätte jõudnud, parimal juhul sajab õues valget lund ning ainukene valgus, mis paistab on tee peal olev lumevaip. Õues on külm ja karge, lumi sajab vaikselt taevast alla ning kodus mängib tasasel häälel jõulumuusika. Kõlab kui idüll filmist, aga väga lihtsasti tehtav ka omas kodus. Et su talveõhtud oleks veelgi mõnusamad siis…

Tee endale ja oma perele või kaaslasele valmis soe kakao, võimalusel grillige vahukomme ning lisage nad hiljem kakao sisse. Pärast süüdake küünal ning rääkige oma päevastest tegevustest. Samuti sobib soe jook ideaalselt pere- ja seltskonnaõhtute kõrvale.

Kas oled enne talvel seebimulle puhunud? Lapsed on mullitajates rõõmsad küll aasta läbi, aga kui talvel seebimulle puhuda siis maandudes pehmel lumel nad ei lähe katki vaid hoopis jäätuvad ära ning loovad mulje nagu oleks klaaskuulid maas.

Kas mäletad, millal sa viimati uisutamas käisid? Oleneval ilmast on võimalus minna uisutama kas uisuplatsile või näiteks rabalaugastele. Igaljuhul on see üks kohustuslik tegevus talvel!

Tehke terve pere või sõpradega maas lumeingleid ning võrrelge, kelle oma on kõige suurem? Aga väiksem? Kõige paksem?

Muidugi ei tasu unustada, et parim asi talve juures on need pikad vastlaliud, aga miks mitte teha seda igapäevaselt? Kui sul on võimalus minna mäe otsast alla kelgutama, siis ära unusta seda kasutada! Selle juures ei ole vahet kas oled 8-18-38-58 jälgi lihtsalt ohutusreegleid!

Mine suusatama! Viimastel aastatel ei ole me väga tihti näinud õiget talveilma, mistõttu tuleks kindlasti kasutada seda ära ja minna suusatama.

Kui sulle aga suusatamine ei sobi siis tasuks proovida lumelauda!

Me oleme harjunud, et talvel aknast välja vaadates märkame tihaseid ja varblaseid. Kui külm on saabunud ja maa jäätunud otsivad nad süüa meie endi käest ja miks mitte panna neile valmis väike linnumaja? Mõned julgemad linnud võtavad süüa ka otse käest. Parim toit neile on pekk ja rasv, aga samuti armastatakse väga seemneid. Oluline on lindude toitmise juures jälgida, et kui linde on hakatud toitma, siis ei tohi seda pooleli jätta, kuna linnud harjuvad lisatoiduga kergesti ära.

Kodust eemal lühikest puhkust planeerides leiad head ööbimiskohad Rakveres, Haapsalus, Pärnus ja Tartus siit.